Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Zem. Olča porazila Dvory, Okoličná znova v trháku

23. KOLO: Okoličná n/O. – Tvrdošovce 4:1 (2:1). V 7. minúte spracoval Faragóov center Turza a prekonaním Alakszu dosiahol už svoj tridsiaty gól v sezóne. Po vedúcom góle mal mierny tlak líder, avšak tyčkou pohrozili aj hostia. Tí sa v závere polčasu dočkali aj vyrovnania, z vari tridsiatich metrov vypálil Kovácsovi rybník Haluza. Gólová radosť ale netrvala dlho, po rozohratí ihneď z protiútoku kontroval Faragó. Po zmene strán odpor hostí poľavil, čo dokonale využili domáci, po hodine hry pridal svoj druhý gól dobre hrajúci Faragó, gólový účet uzavrel Novák.
Góly: 45. a 60. Faragó, 7. Turza, 71. Novák – 44. Haluza. R Patka, 250.
OKOLIČNÁ: Zs. Kovács – Meleg, Bartal, Dobai, Erdei (87.V. Banda), Turza, Faragó, Machata, Novák, Yoshizawa, Gőgh. TVRDOŠOVCE: Alaksza – Mikláš, G. Tóth, N. Hadina (46. Lebó), T. Varga, Sztrecsko, Haluza, Brat, Káplocký (69. Zsolnai), Dikácz, Ivan (69. Farkas).

Kalná n/Hr. – Chotín 5:0 (3:0). Z predošlých kôl víťazne naladení domáci začali aj tento zápas vo veľkom štýle. Už v 3. minúte využil chybu hosťujúceho gólmana Valo a zakončil do prázdnej brány. V 20. minúte viedla lopta po osi Mihálik – Rácz - Pleva znova do brány Chotína, navyše Pleva o ďalších desať minút trafil aj hlavou a do prestávky prakticky rozhodol. Aj po zmene strán pokračovali domáci v aktivite. Po faule na Rácza mohol skompletizovať svoj hetrik Pleva, ale z penalty mieril len do Nagya. Po striedaní znamenal Sakošov prvý kontakt s loptou gól – 4:0, predtým ešte aktívny Pleva opečiatkoval brvno. Ten sa svojho hetriku dočkal desať minút pred koncom a stanovil tak konečný výsledok.
Góly: 20., 30. a 80. Pleva, 3. Valo, 75. Sakoš. R Majerík, 150.
KALNÁ: Guťan – Hrnčiar, R. Varga, Rácz, Zdychavský, Valo, Hajtó, Csontos, Pleva, Koška (70. Sakoš), Mihálik. CHOTÍN: Nagy – Šátek, Ti. Csintalan, Hencz, Andrusko (47. R. Halász), G. Marikovec st., A. Pásztor, Lucza, Kubovics (70. To. Csintalan), Zajos, Bagin (80. Š. Csintalan).

Čaka – Tlmače 2:0 (0:0). Levické okresné derby sa hralo v bojovnom duchu. V prvom dejstve sa o vedenie pokúšal aktívny Spartak, avšak medzi domácimi žrďami kraľoval Molnár. Po prestávke začali vystrkovať rožky i domáci futbalisti, hostí zamestnával hlavne Meiling. Práve on vyrobil penaltu, ktorú úspešne premenil tradičný exekútor Mudroň – 1:0. Tlmače pridali na dôraze, snažili sa o vyrovnanie, ale Molnár loptu za svoj chrbát nepúšťal. Naopak, v 78. minúte trafil presne Víglaš a zvýšil vedenie, navyše po dohovore asistenta rozhodcu poslal hlavný arbiter pod sprchy Titurusa. Hostia po zápase vyjadrili sklamanie nad výkonom rozhodcovskej trojice.
Góly: 67. (11 m) Mudroň, 78. Víglaš. ČK: 78. Titurus (Tlmače), R Kövér, 200.
ČAKA: P. Molnár – Benko, T. Varga, Mudroň, Dobrota, P. Tóth (82. Krnčan), M. Tóth, Meiling (85. J. Rosinský), Víglaš, H. Tanaši (87. I. Stojka), Bielik. TLMAČE: Kotora – L. Švolík, Kollár, Líška, Lenard, Jenes, Kissimonyi (65. Jašek), Mužík (46. Horniak), Havran, Titurus, Spasič (61. Bombala).

Zemianska Olča - Dvory n/Ž. 3:2 (1:2). Dvory cestovali do tej Zemianskej Olče, ktorá naposledy vyhrala v úvodných jesenných kolách a na jar skórovala iba raz. Favorizovanejší hostia sa v 17. minúte aj ujali vedenia Takáčom, ale o päť minút neskôr vyrovnal Szkukalek. Po obrannej chybe domácich Dvory viedli aj druhý raz, trafil sa Nagy. V 76. minúte poslal centrovanú loptu do siete hlavou Horváth a o prekvapujúcu výhru domácich sa postaral o dve minúty neskôr ten istý hráč, keď ideálne zúročil Szkukalekovu prihrávku.
l Góly: 22. Szkukalek, 76. a 78. L. Horváth – 17. Takáč, 34. Nagy. R Španka, 250.
l Z. OLČA: L. Házi – Szkukalek, Visnyei (75. M. Nagy), Viczena, Kapušňák, Zs. Halász, Budai, Csizmadia, G. Szabó (46. Š. Molnár), L. Horváth, Ham. DVORY: Gubrica – Bernáth, S. Lakatos, Takáč, Ármai, Kővári (56. M. Kodhaj), P. Nagy, L. Kodhaj, Haulík, Körmendi (74. Czingel), Šárközi.

Pribeta – Komjatice 3:1 (1:0). V úvode sa hral vyrovnaný futbal, hosťom sa však už v 40. minúte vykartičkoval Orosi. Následne o štyri minúty neskôr trafil presne z priameho kopu Sebestyény a Pribeta v polčase viedla. Po zmene strán vyrovnal skóre po individuálnej akcii Kalužák, avšak domáci Lakatos naklonil o desať minút misky váh znova na domácu stranu. V 72. minúte sa zrodila najkrajšia akcia zápasu, na ktorej konci stál znova Sebestyény a stanovil tak konečný výsledok.
Góly: 44. a 72. Sebestyény, 63. (11 m) M. Lakatos – 53. J. Kalužák. ČK: Orosi (Komjatice), R Jurena, 300.
PRIBETA: Jakab – Hatina (77. A. Lacza), Vörös, Buranský, Vida, Pagurka, M. Lakatos (68. I. Bálint), Rusnák, P. Hóka, Uzsák (55. I. Hóka), Sebestyény. KOMJATICE: Hajnala – Mešter, Konderík (69. Michal Marenčák), Fridrich, Schwarz, Orosi, Letko, Nemeš (73. I. Kalužák), Martin Marenčák, J. Kalužák (83. Majerčík), Vašek.

Marcelová – Bánov 3:3 (1:1). Ako prví šli do vedenia hostia gólom Valachoviča, ale do prestávky ešte stihol zrovnať Cabada. Ihneď po zmene strán vyrobili domáci hrúbku, ktorú trestal Šimunek – 1:2. V 69. minúte našiel Cabadov center Borosa a ten druhýkrát zápas vyrovnal. Bánov šiel do vedenia aj do tretice a to v 80. minúte zásluhou Palacku. Domáci sa ale nevzdali a o zaslúženú remízu sa postaral Németh, ktorý vyrovnal povedľa ležiaceho Kálaziho.
Góly: 40. Cabada, 69. Boros, 87. P. Németh – 18. Valachovič, 46. P. Šimunek, 80. P. Palacka. R Otrísal, 200.
MARCELOVÁ: Hallman – G. Marikovec ml., Svitel, J. Nagy, J. Bottyán, V. Trenčík (60. Boros), Marcinko (79. J. Gumbér), Kelko, Cabada, P. Németh, A. Bottyán (65. B. Gumbér). BÁNOV: Kálazi – M. Moravčík, Mazúch, Sádecký (47. Oslanec), Valachovič, P. Šimunek, P. Palacka, Rácek, Vittek, Cvik, Tchor.

Veľké Lovce - Tekovské Lužany 5:0 (1:0). Hostia stavali na zabezpečenú obranu, ktorú sa domácim ťažko dobýjalo. Ako prvý pohrozil Tekovčan Rakica, ale potom už hru ovládli futbalisti Loviec. Súpera načal v 30. minúte strelec Trnka a pod dirigenciou Megyesiho si „Lóťania“ postupne vypracovali bezpečné vedenie. Piatym gólom pečatil zaslúžený výsledok navrátilec Kotlár.
Góly: 30. Trnka, 46. Suchánek, 76. Pavlatovský, 84. Habrman, 88. S. Kotlár. R Floriš, 250.
V. LOVCE: Madarász – L. Gočala, Megyesi, Pavlatovský, Suchánek (78. Habrman), Hajko, Trnka (83. S. Kotlár), Koreň (73. L. Tóth), P. Obložinský, J. Kotlár, Polgár. T. LUŽANY: Štrúbel – Rostás, Srna, Simondel, Bajúsz (80. Kóša), Báró, Š. Šulyáni, Šál, Rakica, M. Banda, Š. Tanaši (60. Plašek, 72. Erfaňuch).

Zemné - Hontianska Vrbica 5:1 (1:0). V 25. minúte dostal domácich hlavou do vedenia Šámšon, do tej chvíle sa hralo hlavne medzi šestnástkami. O sedem minút neskôr pokúšal šťastie znova Šámšon, ale proti bola Výbošťokova tyč. Po prestávke oživil hru striedajúci Vlčan. Hostia sa pokúšali hlavne strelami z diaľky, ale dopracovali sa len k Haščákovej žrdi. O zápase rozhodla záverečná polhodina, kedy po chybách v hontianskej obrane si domáci vypracovali sľubné vedenie. Zápas ešte zdramatizoval gól Kačmárika, ale Zemné už tri body nepustilo.
Góly: 25. Šámšon, 64. a 87. Vlčan, 78. T. Bombicz, 86. J. Bombicz – 83. K. Kačmárik. R Bečka, 200.
ZEMNÉ: Jóba – Győri, P. Adamovics (77. Ľ. Molnár), J. Bombicz, Šámšon (72. Královics), T. Adamovics, Kubicsek, M. Stojka (46. Vlčan), T. Bombicz, K. Balogh, Ferencz. H. VRBICA: Výbošťok – Škorec, Siksay, K. Kačmárik, Tőke, Páchnik, A. Kačmárik (74. Pet. Pilinský), Hovan, Adami, Haščák, Valentík.

l NAJLEPŠÍ STRELCI: 30 - R. Turza (Okoličná), 18 – J. Trnka (V. Lovce), 15 – M. Haščák (H. Vrbica), P. Havran (Tlmače), L. Suchánek (V. Lovce), T. Bombicz (Zemné), 14 – Meiling (Čaka).

1. Okoličná 23 16 3 4 67:25 51 (+15)
2. Veľké Lovce 23 15 3 5 57:23 48 (+12)
3. Tlmače 23 15 2 6 51:28 47 (+14)
4. Zemné 23 13 5 5 49:25 44 (+8)
5. Hont. Vrbica 23 12 2 9 49:42 38 (+5)
6. Kalná n/Hr 23 10 4 9 40:31 34 (-2)
7. Tvrdošovce 23 10 4 9 43:41 34 (+1)
8. Pribeta 23 11 1 11 34:43 34 (-2)