Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Skrat Zémného v Chotíne, v čele sa črtá veľká dráma

24. KOLO: Chotín – Zemné 8:1 (3:1). Domáci začali útočne a už v 14. minúte šli Pásztorom do vedenia. V 25. minúte dopomohol Šátekovej strele do siete hosťujúci gólman – 2:0. Rozhodujúcim okamihom zápasu bola 43. minúta a vylúčenie Juraja Bombicza, následnou jedenástkou zvýšil vedenie znova Pásztor. Po zmene strán boli hostia úplne bezzubí a domáci tak zvyšovali skóre až do 82. minúty, kedy sa ukazovateľ zastavil na čísle osem.
Góly: 14. a 43. (11 m) Pásztor, 76. a 80. Lucza, 25. Šátek, 50. Bagin, 72. Š. Csintalan, 82. (11 m) Zajos – 30. Vlčan. ČK: 43. J. Bombicz. R Bott, 250.
CHOTÍN: T. Nagy – Šátek, Ti. Csintalan, Agg (75. Sikoňa), Ta. Csintalan, G. Marikovec st. (60. Š. Csintalan), Pásztor (65. R. Halász), Lucza, Kubovics, Zajos, Bagin. ZEMNÉ: Jóba (27. Rehorčík) – Győri, P. Adamovics, J. Bombicz, Šámšon, T. Adamovics, Kubícsek, M. Stojka, T. Bombicz, K. Balogh, Vlčan (35. Ferencz).

Hontianska Vrbica - Veľké Lovce 2:2 (0:2). Lovce sa svojho súpera nezľakli a začali aktívne. Najväčšou hrozbou pre domácich bola pekná Koreňova strela, na domácej strane vystrkoval rožky rýchly Haščák. V 25. minúte Koreňova strela opečiatkovala Výbošťokove brvno, z následnej dorážky sa nemýlil Polgár. Onedlho sa pred domácou bránou ocitol osamotený Polgár a vedenie bolo razom dvojgólové. Znížiť mohol Hovan, ale penaltu mu Madarász vystihol. Po zmene strán domáci pridali, v 76. minúte hlavou znižoval Haščák a o deľbu bodov sa postaral infarktový záver. V 96. minúte skončila dopredu nakopnutá lopta na Madarászovom brvne, odtiaľ smerovala k Adamimu a svoju trajektóriu zakončila jeho zásluhou v sieti – 2:2.
Góly: 76. Haščák, 90.+ Adami – 32. a 43. Polgár. R T. Gádoši, 150.
H. VRBICA: Výbošťok – Škorec, Siksay, K. Kačmárik, Tőke (76. Pet. Pilinský), A. Kačmárik, Hovan, Adami, Haščák, Valentík, Pat. Pilinský. V. LOVCE: Madarász – L. Gočala (58. R. Obložinský), Megyesi (84. Habrman), Pavlatovský, Suchánek, Hajko, Trnka, Koreň, P. Obložinský (88. T. Bagala), M. Bagala, Polgár.

Tekovské Lužany – Okoličná n/O. 2:1 (1:1). Hralo sa vo vysokom tempe, útoky sa striedali na oboch stranách. Po polhodine hry neudržal Kovács priamy kop Šulyáňa, preto mohli ísť domáci do vedenia dorážkou Styecza. O polčasové vyrovnanie sa postaral Gőgh, keď prestrelil vše, čo mu v ceste stálo. Aj po prestávke sa hralo útočne. V 62. minúte postrehol hlavný arbiter ruku brániaceho hráča, domáci Šulyáni nariadenú penaltu úspešne premenil. Hostia zvýšili aktivitu, ale domáci umnou hrou už výsledok ubránili.
Góly: 30. Styecz, 62. (11 m) Š. Šulyáni – 41. Gőgh. R Skaličan, 200.
T. LUŽANY: Szívós – Rostás (75. Erfaňuch), Srna, Simondel, Bajúsz, Š. Sulyáni, Rakica, M. Banda, Š. Tanaši (70. Báró), Styecz, Andruska (82. T. Šulyáni). OKOLIČNÁ: Zs. Kovács – Somogyi, Bartal, Dobai, Novák, Turza, Faragó, Machata, Yoshizawa, Gőgh, Ódor (70. Meleg).

Tvrdošovce – Marcelová 3:2 (1:1). V Tvrdošovciach to bol zápas obojstranne slabej úrovne. V 19. minúte vyrobili hostia faul na prenikajúceho Brata a Ivan z penalty otvoril skóre. Hostia však dramatizovali gólom do šatne, trafil sa Gumbér. Po obrátke po krásnej priamočiarej akcii doklepol loptu do siete Ivan a o päť minút neskôr bol rozdiel už dvojgólový, presne mieril Varga. O záverečné zdramatizovanie sa ešte postaral Nagy, ktorý z 18 metrov vymietol Novákovu šibenicu, ale Tvrdošovce už tesný náskok ustrážili.
Góly: 19. (11 m) a 52. Ivan, 57. T. Varga – 41. B. Gumbér, 68. J. Nagy. R Nosál, 250.
TVRDOŠOVCE: Novák – Joz. Lakatos (64. Lebó), G. Tóth, Csabai, T. Varga (87. Farkas), Sztrecsko, Haluza, Brat, Káplocký (39. Zsolnai), Dikácz, Ivan. MARCELOVÁ: Hallman (34. P. Szabó) – G. Marikovec ml., P. Németh, Svitel, Boros, J. Nagy, Cabada, V. Trenčík, B. Gumbér (54. A. Bottyán), Kelko, Polovic (46. J. Bottyán).

Bánov – Pribeta 3:1 (1:1). Pred najslabšou návštevou kola sa hral obojstranne útočný futbal, kde do vedenia išli hostia gólom Vörösa v 27. minúte. Po Šimunkovej individuálnej akcii vyrovnal gólom do šatne Vittek. Po zmene strán sa hral naďalej otvorený futbal, hostia sa však už do vyloženej gólovej šance nedostali, naopak Bánov po pekných akciách mieril presne ešte dva razy a pripísal si zaslúžené víťazstvo.
Góly: 44. Vittek, 60. P. Šimunek, 77. Valachovič – 27. Vörös. R P. Kollár, 50.
BÁNOV: Kálazi – M. Moravčík, Mazúch, Sádecký, Valachovič, Tchor, Kramár (57. Oslanec), P. Šimunek (69. Hlavatý), P. Palacka, Vittek, Cvik. PRIBETA: M. Jakab – Bálint (52. P. Jakab), Vörös, I. Hóka, Vida, Pagurka, M. Lakatos, Rusnák, P. Hóka, Uzsák, Sebestyén.

Komjatice – Čaka 1:0 (1:0). Domáci si proti súperovi z Čaky vypracovali niekoľko sľubných príležitostí, avšak na jar ich tlačí topánka práve v koncovke, preto zostali nevyužité. Presadiť sa dokázal iba nestarnúci Kalužák, ktorý v 34. minúte po individuálnej akcii prekonal Ivanča v bráne hostí a ako sa nakoniec ukázalo, bol to rozhodujúci okamih.
Gól: 34. J. Kalužák. R Baláž, 100.
KOMJATICE: Hajnala – M. Kalužák, Konderík (46. Mešter), Fridrich, Schwarz (75. I. Kalužák), Nemeš, Letko, Michal Marenčák, Martin Marenčák, J. Kalužák, Vašek (64. Melichárek). ČAKA: Ivančo – Benko, T. Varga, Mudroň, Dobrota, P. Tóth (58. Juraj Rosinský), M. Tóth, Meiling, Víglaš (78. Dorník), H. Tanaši, Bielik.

Tlmače - Zemianska Olča 7:0 (1:0). Spartak načal svojho súpera už v 8. minúte gólom Jenesa, avšak to bolo zo strany favorita v prvom polčase všetko. Húževnatý súper vsadil všetko na bránenie Háziho svätyne, domácim sa dobýjalo ťažko, navyše proti bol skvelý gólman. Po zmene strán už ale Olčania nedokázali držať tempo zápasu s domácimi, postupne odchádzali i kondične, aj preto nakoniec Tlmače zaknihovali povinné a aj v tomto pomere stále zaslúžené víťazstvo.
Góly: 8., 66. a 88. Jenes, 47. a 72. Mužík, 61. Havran, 75. Spasič. R Rosa, 150.
TLMAČE: Kotora – L. Švoliík (75. Spasič), Kollár, Líška, Lenard, Lenard, Kissimonyi, Mužík, Havran, Bombala (70. Jašek), Maroš Mlynárik. Z. OLČA: L. Házi – Viczena, G. Szabó (Simon), Kapušňák, Zs. Halász, Budai (74. Pásztor), Ham, Csizmadia, Š. Molnár, L. Horváth, P. Koton.

Dvory n/Ž. - Kalná n/Hr. 4:3 (2:2). Vo Dvoroch sa hral zaujímavý zápas plný zvratov. Po vyšachovaní obrany šli dovedenia domáci, kontrovať však dokázal Hajtó. Následne zavelil do útoku znova Nagy a Dvory znova viedli, avšak nie dlho, po chybe obrany vyrovnal Csontos. Po hodine hry predviedli hostia pekný útok, ktorý zakončil vedúcim gólom Csontos – 2:3. Svoj deň ale mal Nagy, ktorý v 72. minúte dovŕšením hetriku poslal zápas znova do patovej situácie. O tom, že nakoniec všetky body ostanú doma sa postaral v závere po trme – vrme Takáč.
Góly: 7., 32. a 72 P. Nagy, 83. Takáč – 27. Hajtó, 38. a 55. Csontos. R Božik, 150.
DVORY: Gubrica – Czingel, S. Lakatos (46. Kővári), Takáč, Ármai, Petrík, P. Nagy, M. Kodhaj, Haulík, Körmendi, Šárközi. KALNÁ: Guťan – Hrnčiar, R. Varga, Tušan, Zdychavský, Koška (80. Sakoš), Hajtó, Csontos, I. Gogora, Palic (60. Bogár), Mihálik.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 30 - R. Turza (Okoličná), 18 – J. Trnka (V. Lovce), 16 – M. Haščák (H. Vrbica), P. Havran (Tlmače), 15 – L. Suchánek (V. Lovce), T. Bombicz (Zemné), E. Jenes (Tlmače), 14 – Meiling (Čaka), Vittek (Bánov)

1. Okoličná 24 16 3 5 68:27 51 (+15)
2. Tlmače 24 16 2 6 58:28 50 (+14)
3. Veľké Lovce 24 15 4 5 59:25 49 (+13)
4. Zemné 24 13 5 6 50:33 44 (+8)
5. Hont. Vrbica 24 12 3 9 51:44 39 (+3)
6. Tvrdošovce 24 11 4 9 46:43 37 (+1)
7. Kalná n/Hr 24 10 4 10 43:35 34 (-2)
8. Pribeta 24 11 1 12 35:46 34 (-2)