Líder zostal nepoškvrnený

ŠTÚROVO SA LÚČI DIVOKOU PREHROU S TOPOĽNÍKMI

III. LIGA

Veľké Ludince - Nové Zámky 1:3 (0:2)
Vo Veľkých Ludinciach privítali najsilnejšie mužstvo tretej ligy a v prvom dejstve to tak aj vyzeralo. Už v 5. min. trafil nechytateľne pod brvno Andrášik a tlak hostí neustával. Zadáci mali čo robiť, šampión dobre kombinoval a V. Ludince sa prakticky k zakončeniu nedostali. Po polhodine Andrášik ľavačkou umiestnil loptu k žrdi a Koseček kapituloval aj druhý raz. Úvod druhej časti hry sa však domácim vydaril. Súpera zatlačili a Soboňa prekonal Valenského. Ten mohol inkasovať ďalšie góly, ale Dulai si s koncovkou nepotykal. Novozámčania potom už kontrolovali priebeh a ich víťazstvo spečatil Mlynár, ktorý spoza šestnástky trafil prudko, Koseček na mokrom teréne nemal nárok.
Góly: 50. Soboňa - 5. a 33. Andrášik, 79. Mlynár. R Marinčák, ŽK: Andrášik, 350 divákov. DRUŽSTEVNÍK: F. Koseček - Balog, Fekiač, Cziria, R. Ambrus (69. Hlaváčik), Kasana, Maďar (19. Lukáč), Kosák, Soboňa, Dulai, Polák. Tréner F. Urban. FKM: Valenský - Gelle (89. Kamancza), Ešek, Andrášik, Švajda (90. Gál), Zsák, Molnár (90. Babicz), Horňáček, Bukovič, Mlynár, Hlavačka. Tréner J. Chovanec. JAROSLAV KOSÁK

Ludanice - Neded 3:2 (2:1)
Na ťažkom teréne sa do vedenia dostali domáci, keď po rohu zblízka dorazil Špánik - 1:0. V 35. min Rybnikárov trestný kop hosťujúci brankár neudržal v náručí a pohotový Candrák zvýšil. Hostia však ešte do polčasu znížili na rozdiel gólu po chybe v obrane. Po prestávke vyšiel domácim protiútok a po centri Dobiáša sa presadil utešenou strelou Frťala - 3:1. Následne dve tutovky zahodil domáci Rusňák. V 79. min hosťujúci Molnár po centri hlavou znížil - 3:2. V 84. min mohol zvýšiť Rusňák a o minútu neskôr aj Dobiáš, ale brankár Nededu Veselý bol proti. V samotnom závere mohli hostia aj vyrovnať, ale vďaka skvelému zákroku Grmana zostali všetky tri body doma.
Góly: 10. Špánik, 35. Candrák, 52. Frťala - 43. Varga, 79. Molnár. R Otrubčák, bez kariet, 200 divákov. OFK METACOLOR: Grman - Jakubička, Dobiáš, Gyepes, Ondruš, Frťala, Rybnikár, Rusňák (89. Rimanovský), Candrák (54. Farkaš), Ďuriš, Špánik (72. Matušík). Tréner A. Antalík. FC: Veselý - Beták, Kováč, Varga, Molnár, Ambruš, Rožník, Tvrdoň, Filip, Kalmár, Ballabáš. Tréner A. Filip. JAROSLAV ŠUPA

Štúrovo - Topoľníky 3:4 (0:1)
Posledné Štúrovo sa lúčilo s treťou ligou po dlhých rokoch pred skupinkou najvernejších divákov, ktorá videla až sedem gólov, ale v samom závere aj posledný klinec do štúrovskej rakvy. Na šmykľavom teréne mali do prestávky hru v rukách hostia, lenže tí z viacerých šancí využili iba jednu. Po zmene strán sa karta otočila a domáci v 58. min po prudkej strele Kovácsa viedli 2:1. Najtesnejší náskok mali ešte po úniku Molnára, keď sa lopta doslova dokotúľala za chrbát Váradyho (3:2). O všetkom sa rozhodlo v samom závere, keď po faule brankára Herdu zavŕšil z penalty svoj hetrik pohotový Tomasovics.
Góly: 54. a 72. Molnár, 58. Kovács - 15., 77. a 89. (11 m) Tomasovics, 69. Beneš. R Santa, ŽK: Rábek, 150 divákov. MŠO: Herda - Kunyik, Urbán, Saláta, Keil, Bajza (46. Góra), Franta, Tácsik, Kovács, Molnár. Tréner B. Toběrný. DRUŽSTEVNÍK: Várady (79. Baranovics) - Čekey, Balogh, Méhes, Tóth, Beneš, Nagy, Mandák, Rábek, Tomasovics, Farkaš. Tréner A. Pinte. LADISLAV IVANIČ

Domaniža - Gabčíkovo 3:2 (1:0)
Domáci nastúpili plní odhodlania odčiniť posledné nepriaznivé výsledky. Prvé nebezpečnejšie pokusy mali Hudek, resp. Soós. V 43. min korunoval domácu snahu vedúcim gólom Svoboda, keď umiestnil loptu hlavičkou do siete. Po prestávke bola Domaniža iniciatívnejšia a jej hráči viac túžili po víťazstve. V 54. min Lagín tečovanou strelou zvýšil. Odpoveď prišla o šesť minút, keď po rýchlom protiútoku znížil Šnegoň. Domácich gól nedeprimoval a pokračovali v nápore. Svoboda po jasličkách jednému z obrancov obišiel druhého a z brankára urobil diváka - 3:1. Až v 90. min Hamar z jedenástky za faul stanovil konečný výsledok.
l Góly: 43. a 84. Svoboda, 54. Lagín - 60. Šnegoň, 90. Hamar (11 m). R Štrpková, ŽK: Hudek, J. Král, M. Král - Bolega, Végh, Medgyes, 120 divákov. TJ: Izsmán - Vass (46. Buka), Bolega, Liszkay, Soós, Milan, Kriss, Šnegoň, Végh, Hamar, Medgyes (86. Zsuzskovics). JÁN MOŽUCHA

Šamorín - ČFK Nitra 2:1 (1:1)

Domáci nastúpili v základnej zostave s troma dorastencami, hosťom najviac chýbal defenzívny tandem Šelmeci - Ferenczy. Gólový účet otvorili už v 5. min. strojári, keď prihrávku Borčina zužitkoval Dálnoky. Šamorínu sa podarilo odpovedať ešte v prvom polčase, z priameho kopu z 18 m parádne trafil Kiš. Misky váh na stranu hostí mohli onedlho prikloniť Dálnoky i Čas, ale brankár Süke bol na mieste. Na opačnej strane v 40. min. neuspel pred Križmom Boskovič. V druhom polčase stála za zmienku delovka Serenčéša. Rozhodnutie prišlo v 63. min., keď odrazenú loptu po skrumáži upratal do siete Pongrácz - 2:1. Vedenie sa domácim zvýšiť nepodarilo, ale aj snaha ČFK bola jalová. Zápasu by viac svedčala remíza, no Šamorínčania boli šťastnejší.

Góly: 19. Kiš, 63. Pongrácz - 5. Dálnoky. R Barenčík, ŽK: Pongrác, 100 divákov. MŠO: Süke (50. Pörsök) - Végh, Fráz, Szücs, Jáger, Pongrác, Szalai, Boskovič, Buchel, Kiš (35. Šipoš), Szerda. Tréner J. Hodúr. ČFK: Križma - F. Dedič, Horňák, Nagy, Korman - Čas, M. Charizopulos, Búš, Serenčéš - Dálnoky (74. Mošať), R. Borčin. Tréner J. Kostoláni. ERVÍN SARMANY

Galanta - D. Vestenice 4:1 (2:0)
Domáci začali nátlakovou hrou, z prvej akcie zápasu pálil Méry vedľa. Rehákovi zverenci mali hru pod kontrolou, ale v koncovke nevedeli viac ako 20 minút uspieť. Skóre otvorila Galanta zásluhou Méryho, ktorý hlavou presne zakončil center Bujnu. V 34. min. už bolo po chybe hosťujúcej defenzívy 2:0, Polednákovi asistoval Harsányi. V druhom polčase sa hra vyrovnala, prvú šancu D. Vesteníc mal Papranec, avšak Šálka loptu vyrazil. Potom daroval Harsányi ďalší gól ako na zlatom podnose Polednákovi. Hostia dosiahli čestný úspech z penalty po faule Mačicu. Zápas mohol zdramatizovať Šorec, ale jeho bombu Šálka kryl. V závere Méry uvoľnil Polednáka, ktorý zavŕšil svoj hetrik a spečatil víťazstvo rozdielom triedy.
Góly: 34., 65. a 84. Polednák, 23. Méry - 68. Cserge (11 m). R Jakúbek, ŽK: Szabo - Cserge, Cíger, 70 divákov. SLOVAN: Šálka - Kopčan, Vaňo, Eliáš, Prístavok, Méry, Harsányi (68. Szabo), Mačica, Polednák (86. Schmidt), Gerčák (55. Varga), Bujna. Tréner R. Rehák. JÁN FRANCISCI

Myjava - Dubnica B 1:0 (1:0)

24. Kumančík.
Led. Rovne - Pov. Bystrica 1:3 (1:3), 22. Kristín - 2. Mišutka, 10. Masaryk, 37. Pauer.

KOLO V KOCKE

Nové Zámky vydržali s nulou celú sezónu, Myjava celú jar.
Posledné Štúrovo sa lúči s desiatou domácou prehrou.
Ludanice si udržali domácu neporaziteľnosť.
Led. Rovne získali na jar iba 6 bodov, ale nevypadávajú.

11. Galanta 30 9 7 14 37:40 34 (-11)
12. D. Vestenice 30 9 6 15 38:52 33 (-12)
13. Domaniža 30 10 2 18 36:68 32 (-13)
14. Šamorín 30 9 4 17 33:54 31 (-14)
15. Led. Rovne 30 7 3 20 32:88 24 (-21)
16. Štúrovo 30 3 7 20 35:67 16 (-29)
NAJLEPŠÍ STRELCI: 20 - Mlynár (Nové Zámky), 18 - Rožník (Neded), 17 - Hesek (Myjava), 16 - Beneš (Topoľníky), 13 - Tubonemi (Dubnica B), Kriss (Gabčíkovo), 11 - Jančovič (Led. Rovne), Sloboda (Neded).

IV. LIGA JUHOVÝCHOD

Zima a spol. sa rozlúčili excelentne, brankár Drgoňa streleckým žolíkom

Komárno - Sereď 0:0.

Prvý polčas ponúkol vyrovnanú partiu, šance sa striedali na oboch stranách, ale bez efektu. Po obrátke mali mierne navrch domáci, ale hostí viackrát podržal pozorný brankár Navrátil alebo boli hráči Komárna v koncovke nepresní. Keďže aj Bató udržal čistý štít, tak sa zrodila nepopulárna bezgólová remíza.
R Gančár, 100. KFC: Bató - Kosťukevič (60. Mačanský), Lörincz, Kurty, Kökenyesi, Wilson, Podlucký, Gonzáles, Untermayer, Nagy, Boroš. SEREĎ: Navrátil - Látečka, Bartošek, Vrtík, Lipovský, Dobiš, Šporánek, Javor (46. Hindák), Brestovanský, Gál, Vaško (69. Peciar).

Kolárovo - Šahy 3:2 (2:1).

V peknom, férovom zápase bez kariet začali padať góly v závere prvého polčasu, do šatní išli veselší domáci. Hneď po prestávke poistil vedenie Kertész, Ďurický potom odmietol tri ponuky na hetrik. V poslednej minúte korigoval Mihalovič, na zrovnanie už nebol čas.
Góly: 37. a 42. Ľ. Ďurický, 51. I. Kertész - 40. V. Bartal, 90. M. Mihalovič. R Dohál, 400. FK: Maťašovský - P. Máté, Czabány, P. Németh, Kiss, M. Lovász, Orság (46. Búš), Zs. Máté, Ďurický, Kertész (60. Zahorec), Glofák. ŠAHY: Šutlák - Baráthy, Šmiknya, Mártonos, Studva, Heimlich (68. Patai), Mihalovič, Bartal, Keszeli, N. Urblík, Petráš.

Tešedíkovo - Palárikovo 2:3 (1:1).

Po milej domácej gratulácií hosťom k postupu sa Tešedíkovo s chuťou pustilo do lídra. Pered dvakrát viedol, ale napokon sa ukázalo majstrovstvo Palárikova. V 73. min. nastúpil do útoku ako žolík brankár hostí Drgoňa, ktorý sa postaral o rozhodujúci gól, keď za Košovana umiestnil centrovanú loptu. Stretnutie viedla s veľkým prehľadom rozhodkyňa Pastoreková, prizeralo sa 160 divákov.
Góly: 8. P. Gunda, 54. M. Hrdý - 22. J. Holka, 84. vlastný (Grežo), 88. P. Drgoňa. R Pastoreková, 160. ŠK: Košovan - Grežo, Raček, Góra (54. Tászli), Lancz, Páldy, Jurás, Otrožanský, Gunda, Chudík, Hrdý. OTJ: Pilek - Svýba, Procházka, Kuchar, Fiala, Ďuriš (46. Krištofičin), Horáček, Kompas, Holka, Kuťka, Markusek (73. Drgoňa).

Vieska - Pata 3:0 (2:0).

Domáci zúročili svoj tlak už v prvej polhodine, Michala Práznovského prestrelili Csánó a Czajlík. Vieska po zmene strán chcela ešte víťazstvo zvýrazniť, nakoniec sa ujala už iba jedna útočná akcia, keď centrovanú loptu predĺžil Piros na dobre postaveného Szerencsésa, ktorý upravil na rozdiel triedy.
Góly: 18. T. Csánó, 28. T. Czajlík, 70. Z. Szerencsés. R Maršal, 300. VIESKA: Mautner - Piros, Koczó, Csánó (46. Sátor), Ábrahám (73. Boráros), Bodrogi, Puha, Czajlík, Író, Szerencsés, Domonkos. PATA: Mi. Práznovský - Štrbavý, Balogh, Valko, Vaško (47. Hájnik), Moravčík, L. Herák, E. Herák, Stašiak, Matušica, Lehocký.

Čierny Brod - Hurbanovo 6:0 (2:0).

Hráči Čierneho Brodu predviedli jeden z najvydarenejších výkonov sezóny. Činil sa najmä útočný dvojzáprah Gasparovics - Csaba Mikuš podporovaný Juríkom zo zálohy. Najviac sa páčil gól na 4:0, keď Cs. Mikuš skvele narazil Gasparovicsovi a ten nedal Mrázovi tretíkrát žiadnu šancu zasiahnuť.
Góly: 1., 57. a 79. L. Gasparovics, 13. a 84. Cs. Mikuš, 89. J. Németh. R Zs. Kukan, 370. Č. BROD: Petrušek - Kutrucz, Zuzula, N. Meszáros (67. D. Meszáros), Hrnčár, Kondákor, Jurík, Farkas (78. Nagy), R. Mikuš (46. Németh), Gasparovics, Cs. Mikuš. MŠK: Mráz - M. Bičan, Piskla (39. Pupák, 82. Kováč), Pastorek, Kóša, Pajtinka, Ilon, Kurák, Tárnok, Kling (71. Vereš), Bogner.

TIBI Horná Kráľová - Imeľ 1:0 (1:0).

Celozápasová územná prevaha domácich ústila do jednej vyloženej šanci za druhou, strelecké kopačky si však obul iba Új, ktorý po kľučke na hranici 16-tky ľavačkou zariadil chudobné víťazstvo svojich. Hostia hrozili nakopávanými loptami, no defenzíva Kráľovej na čele so Sahulčíkom bola vždy na mieste.
Gól: 33. V. Új. R Jurenka, 250. TIBI: Sahulčík - Valášik, Pilo, Velčický, Sedlák (65. Frkala), Šípka, Új, Kollár, Frkala (75. Kalaba), T. Kokeš (84. Bobula), Bilo. IMEĽ: Rom - Simonics, Majer, M. Hübsch, Csontos, Csapó, Dudáš, Gogola, Haris, Dékány, Močkor.

Demandice - Šurany 8:1 (4:0).

Demandice pripravili pre svojich fanúšikov veľmi príjemnú a gólovo bohatú rozlúčku so sezónou. Šurany zmrazil svojim výkonom domáci útočník Zima, ktorý prekonal Vravúšeka až šesťkrát! Krásnym zásahom sa prezentoval vekom ešte dorastenec Kazár, keď tesne spoza veľkého vápna poslal loptu volejom presne k žrdi.
Góly: 3. T. Feješ, 10., 27., 40., 62., 82. a 89. R. Zima, 86. D. Kazár - 76. M. Simonides. R L. Hancko, 150. FK: Šipoš - Stopper, Palic, Zima, Meszáros, Gabaš, Krivočenko, Barecz, Jančo, Kazár, Feješ. ŠK: Vravúšek - Poláček, Rampašek, Slovák, Šebík, Féhervári, Horvatovič, Halász, Andris (83. Kurucz), Ikrényi, Simonides.

Sládkovičovo - ViOn B/Volkovce 3:3 (2:2).

Sládkovičovo sa po vlažnom výkone nedokázalo so svojimi priaznivcami rozlúčiť víťazne. Domáci sa síce ujali vedenia, no hostia strelecky disponovaným Šlavkom dokázali výsledok otočiť. ViOn B predviedol disciplinovaný výkonom a vytrestal chyby Slavoja. V závere však domáci zvýšili obrátky a remízu ratoval z bieleho bodu G. Nagy.
Góly: 10. a 89. (11 m) G. Nagy, 45. M. Karol - 15., 40. a 53. K. Šlavka. R Baňár, 100. SLAVOJ: Maglocký - Mochnál, Ľ. Nagy (62. Píši), Hruška, Varga (62. Vörös), Horváth (62. Dudáš), Varkonda, Kovařík, Karol, Krull, G. Nagy. VION B: Novota - Tesársky, Studený, T. Kozolka, Šlavka, Miškov, Frajka, Marták, Zemanovič, Valkovič, Volf.

1. Palárikovo 30 23 3 4 69:21 72 (+27)
2. Sereď 30 21 3 6 71:38 66 (+21)
3. Čierny Brod 30 18 4 8 64:28 58 (+13)
4. Sládkovičovo 30 14 8 8 56:37 50 (+5)
5. Šahy 30 15 2 13 68:47 47 (+2)
6. ViOn B/Volk. 30 13 7 10 60:50 46 (+1)
7. Kolárovo 30 13 7 10 49:39 46 (+1)
8. Demandice 30 14 3 13 59:46 45 (0)
9. Komárno 30 10 8 12 39:45 38 (-7)
10. Vieska 30 11 3 16 50:59 36 (-9)
11. Šurany 30 10 5 15 47:53 35 (-10)
12. Hurbanovo 30 10 4 16 39:62 34 (-11)
13. TIBI H. Kráľová 30 10 3 17 33:57 33 (-12)
14. Imeľ 30 9 5 16 43:73 29 (-13)
15. Tešedíkovo 30 6 5 19 39:75 23 (-22)
16. Pata 30 7 2 21 30:86 23 (-22)
Imeľu odrátali 3 body.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 27 - R. Zima (Demandice), 24 - L. Gasparovics (Č. Brod), 23 - N. Urblík (Šahy), 18 - M. Hindák (Sereď), G. Nagy (Sládkovičovo), 15 - J. Lovász (Imeľ, Kolárovo), 14 - Cs. Mikuš (Č. Brod).

Sereď neprehrala ani 11. zápas v rade s bilanciou 10-1-0.
Palárikovo ako jediné doma neprehralo, Tešedíkovo priviezlo zvonku iba 2 body.
Na post kráľa strelcov sa prestrieľal Roman Zima.

ZOSTAVA KOLA

J. Sahulčík (H. Kráľová) - M. Lipovský (Sereď), M. Valášik (H. Kráľová), J. Gonzáles (Komárno), A. Bodrogi (Vieska), Ľ. Ďurický (Kolárovo), J. Jančo (Demandice), K. Šlavka (ViOn B), L. Gasparovics (Č. Brod), R. Zima (Demandice), P. Drgoňa (Palárikovo).

V. LIGA JUH

Vlčany opäť úradovali

Tomášikovo - Váhovce 5:1 (1:1).

Skóre otvoril Rémay krásnym lobom takmer z čiary. Tomášikovo malo viac loptu na kopačkách, ale Váhovciam sa podarilo vyrovnať. Po obrátke rozbehla domáci gólostroj sólová akcia Madu. Nováčik mal do konca jasne navrch a sezónu zakončil úspešne. Hostia zostávajú pod čiarou a budú čakať, či sa nestane v lete zázrak.
Góly: 7. a 68. Sz. Rémay, 51. M. Mada, 62. R. Szarka, 81. F. Czanik - 31. M. Földeši. R Šipoš, 300. TJ: Jankovič - Zíma (78. Polák), D. Ibolya, Czanik, Mada, Paľo, Szarka (85. G. Ibolya), Török (87. Oravec), Rémay, Kosár, Čerňanský. ŠK: Kollarovič (10. Báni) - Takáč, Čmarada, Dubnička, Javor - Hrdlička, Lukáč, Majerník, Földeši - Horváth, Borš (58. Mikula).

Orechová Potôň - Trstice 2:2 (1:0).

Domáci boli aktívnejší, ale veľké šance sa nerodili. Po polhodine dostal Sercel od Bognára dobrú prihrávku, šiel sám na Bozsenyika, ten ho musel stiahnuť a sám faulovaný penaltu premenil. Po obrátke prišiel pekný vyrovnávajúci gól Iviczeho. Or. Potôň opäť chytila liace, domáci sa dožadovali penalty za ruku, no z 10 m už perfektne trafil Sercel. Posledné slovo mali hostia z bieleho bodu po faule na Molnára.
Góly: 30. (11 m) a 80. J. Sercel - 59. a 86. (11 m) J. Ivicze. R Puna, 100. O. POTÔŇ: Santa - Terkovič, Kardos, Jávorka, Varga, Ri. Czucz (74. Horváth), Puha, Sendecký (83. Ró. Czucz), Bognár, Sercel, Miklós. TRSTICE: Bozsenyik - Berényi, Maťo, L. Juhos, Tánczos (16. Somogyi), A. Juhos, Egri, Farkas, Ivicze, Molnár, Andódi.

Baloň - Veľký Meder 3:0 (1:0).

V 13. min. fauloval na päťke Olejník Belucza a z jedenástky prišiel vedúci gól. Vadosovu strelu z vinkla vytlačil dorastenec Németh. Zvyšovať mohli Farkas, Belucz aj Csicsay. Po obrátke hľadali mušku Farkas a Csicsay, ale M. Németh už dorážkou zvyšoval. Parádnu bodku napísal kapitán Johancsik parádnym tretím gólom. Baloň hral v kraji 15 rokov, táto éra sa skončila.
Gól: 13. G. Belucz (11 m), 53. M. Németh, 74. G. Johancsik. R Kövér, 300. BALOŇ: G. Németh - Belucz (83. Kulacs), Karácsony, M. Németh, Vörös, Simon, Farkas, Csicsay, Johancsik, Diószeghy, Miklós. V. MEDER: Ollé - Kardos, Magyarics, Varga, Olejník, Vígh, Szabó, Uharček (46. Póda), Bajnok, Sándor, Vados.

Čierna Voda - Vrakúň 3:0 (2:0).

Skóre načal Vavrovič z priameho kopu. Po ďalšej štandardke Lampert vyrážal iba pred Pograna - 2:0. Na druhej strane Jasovský dvakrát zachraňoval pred Méhesom. Po obrátke bola hra vyrovnaná. Možno znížiť mal Pápai po centri Csémyho a Audi mieril vedľa. V 83. min. Králik po samostatnej akcii pečatil výsledok.
Góly: 3. J. Vavrovič, 17. M. Pogran, 83. T. Králik. R Belanský, 150. Č. VODA: Jasovský - Bulla, Zs. Király, Augustín, Pogran, Králik, Gardian (86. Horváth), Vavrovič, Barčák (86. Szabó), Z. Király, Szakólczi. VRAKÚŇ: Lampert - Végh, Kázmér, Lelkes, Audi, D. Kósa, M. Kósa, T. Méhes (41. Pápai), Pollák, Csémy, Gróf.

Močenok - Vlčany 1:4 (1:3).

Hostia vstúpili lepšie do zápasu, po faule kopali rýchlo penaltu - 0:1. Šancu na vyrovnanie nevyužil Bernáth. Vrbovi zverenci boli behavejší, Nagy zvyšoval z 35 m a tretí klinec pridal D. Tóth. Po centri Greguša znižoval hlavou B. Bleho. Močenok mal ešte tlak, ale časom mu došli sily a Vlčany nakoniec zveľadili rozdiel.
Góly: 33. B. Bleho - 2. F. Mónosi (11 m), 21. M. Nagy, 32. D. Tóth, 78. Cs. Tóth. R T. Monček, 180. MOČENOK: Malík - Soroka, Packa, M. Kollár, Bernáth, Greguš, Penzeš, Klačman, Straňák (53. Lenčéš), Čiernik, B. Bleho (78. G. Bleho). VLČANY: Szalai - Brnula, Halászik, Nagy (51. J. Tóth), Cs. Tóth, Mónosi, Slamka (88. M. Holbík), D. Tóth, Mészáros, Pál, Karvai.

Okoč-Sokolec - Ohrady 1:4 (1:1).

V prvom polčase ešte domáci držali krok so súperom. Vyrovnávajúci gól dostali až do šatne z penalty. Druhé dejstvo bolo v réžii Ohrád, vyzretosť mužstva sa ukázala, domácemu nováčikovi dochádzal dych. Agilný Csaba Fekete dosiahol hetrik.
Góly: 9. F. Puzsér - 45. N. Hrnčár (11 m), 47., 55. a 87. Cs. Fekete. R Kútny, 250. OKOČ: Zsoldos - Á. Tóth, Tászli, Lukács, Takács, Tomanovics, Cs. Puzsér, Köles, Orosz, Vörös, F. Puzsér (70. Szöke). OHRADY: M. Bugár - I. Bugár, Csicsay, Boráros, Fekete, Tomcsala (70. Fehér), Végh, Sokolík, Hrnčár, Suchomel, Suchý.

Veľké Úľany - Nový Život 1:3 (1:2).

Ako prví udreli hostia, T. Skuby vymietol pavučinu. Aktívny Öszi z druhej šance zvyšoval. Potom sa hra vyrovnala, Chudý obišiel beka a znížil. Nudný druhý polčas spestrila akcia domáceho Kissa s Chudým, ten strieľal v dobrej pozícii do bočnej siete. Chybu obrany Úľan využil na zvýšenie Matejov a tým stanovil zaslúžené víťazstvo hostí.
Góly: 24. Zs. Chudý - 6. T. Skuby, 18. Z. Öszi, 74. V. Matejov. R Dúbravec, 250. V. ÚĽANY: R. Csandal - Nagy, Kiss, Kučera, Strelecký, Kajoš, Németh (81. Minárik), J. Kováč, Chudý, Hodúr (59. Jankovič), Kelecsényi (72. T. Kováč). N. ŽIVOT: Holík - Ollé, Mikóczi (46. Király), Marič, Tondra, T. Skuby, Nyársik, Kadvaň (46. Kiss), Novák, Matejov (82. G. Skuby), Öszi.

Trhová Hradská - Šaľa B/Veča 3:1 (0:0).

Hostia bránili neraz aj ôsmi a domáci nevedeli proti tomu nič vymyslieť. Po prestávke to už bol koncert domácich. Po centri Dohoráka vsietil Zsákovics. Za dve minúty premenil svoj nájazd Nagy. Tretí gól vsietil hlavou Zsákovics. Šaľania už len znížili zásluhou Milana Brauna. V bráne opäť stál „nebrankár“, jeho menovec Martin Braun.
Góly: 52. a 58. J. Zsákovics, 54. A. Nagy - 70. Mi. Braun. R Prepletaný 250. T. HRADSKÁ: Csánó - Dórák, Dohorák, Gáspár, Andrejkovics, Sándor (57. Torok), Kovács, Nagy, Remenár, Cserge (71. Kerestes), Zsákovics. ŠAĽA B: Ma. Braun - P. Bleho, J. Benkö (81. Kováč), Konopásek, Sokol, Molnár, Rácz, Jakubjak, Kuman, Mi. Braun, Kaprinai.

9. Or. Potôň 30 11 11 8 51:36 44 (-1)
10. Veľké Úľany 30 12 5 13 49:50 41 (-4)
11. T. Hradská 30 11 8 11 43:46 41 (-4)
12. Močenok 30 10 6 14 41:53 36 (-9)
13. Váhovce 30 8 4 18 49:86 28 (-17)
14. Šaľa B/Veča 30 7 4 19 42:87 25 (-20)
15. Okoč-Sokolec 30 6 3 21 30:72 21 (-24)
16. Baloň 30 3 5 22 34:111 11 (-31)
Baloňu odrátali 3 body.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 30 - A. Barčák (Č. Voda), 26 - T. Méhes (Vrakúň), 24 - V. Matejov (N. Život), 23 - J. Ivicze (Trstice), 17 - Sercel (O. Potôň), M. Kósa (Vrakúň), 16 - Szarka (Tomášikovo), L. Csandal (V. Úľany).

Vlčany dokončili jar sériou 8 duelov bez prehry.
Orechová Potôň nevyhrala šesť kôl, Baloň preťal sériu 5 duelov bez bodu.

Ma. Braun (Šaľa B) - F. Berényi (Trstice), Cs. Tóth (Vlčany), F. Czanik (Tomášikovo) - L. Marič (N. Život), M. Mada (Tomášikovo), V. Szakólczi (Č. Voda), Z. Remenár (T. Hradská), G. Johancsik (Baloň) - Cs. Fekete (Ohrady), P. Bognár (Or. Potôň).