Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

ViOn tretíkrát naplno, Šaľa naďalej nulová

Zlatomoravčania si aj v treťom domácom dueli pripísali víťazstvo rozdielom jedného gólu. Hráči Dusla v nedeľu pokračovali v tohtosezónnych neúspechoch.

Zariadil ich Adrián Candrák (druhý sprava).Zariadil ich Adrián Candrák (druhý sprava). (Zdroj: P. LEVICKÝ)

FC ViOn - Lučenec 2:1 (1:1)

V 13. min. po Nátherovom rohu sa lopta dostala k Candrákovi, ktorý zblízka nekompromisne skóroval. Ten istý hráč mohol vzápätí zvýšiť. Vyrovnanie prišlo po krížnej strele Hofericu. Skóre sa mohlo meniť aj v 38. min, ale Hoferica ani Balaško neuspeli. Rozhodnutie priniesla 60. minúta, keď po nádhernej akcii po osi Pavlenda - Kuračka - Tomášek rozhodol svojím druhým zásahom Candrák. V nervóznom závere odmietol remízu Hoferica, a tak sa z najtesnejšieho víťazstva tešili Zlatomoravčania.
Góly: 13. a 60. Candrák - 25. Hoferica.
R A. Somoláni, ŽK: Farkaš, Hözl, Tomko - Kamendy, Hoferica, 1046 divákov.
VION: Brezina - Pavlenda, P. Farkaš, P. Majerník, Chren - Candrák, Kuračka, Náther (46. Hözl), Tomášek (71. Orávik) - Tomko (90. Klabal), Pavelka.
Štefan Horný, tréner: „Začali sme veľmi dobre, škoda, že sme za stavu 1:0 zahodili čistú šancu. Po zmene strán sme začali opäť aktívne, no v závere sme sa báli o výsledok Bol to ťažký zápas, z troch bodov sa teším."

POSTAVA ZÁPASU
Adrián Candrák dostal druhýkrát v sezóne dôveru od prvej minúty. Autor oboch gólov ViOnu mohol zaznamenať aj hetrik, páčilo sa najmä jeho elegantné zakončenie pri víťaznej strele.

Michalovce - Šaľa 3:0 (2:0)
Michalovce išli do vedenia už v 13. min, keď kolmú prihrávku Šitova zužitkoval Viskup. Potom sa hra síce vyrovnala, ale pred prestávkou prišiel druhý gól do šalianskej siete. Po rohu Viskupa sa k dorážke dostal Sninský a zblízka zvýšil na 2:0. Hráčom MFK Zemplín vyšiel aj vstup do druhého polčasu, keď sólový únik bezpečne premenil skúsený Ľubarskij, kým hostia márne reklamovali ofsajd. V zostávajúcom čase sa na stave 3:0 už nič nezmenilo. Po štyroch kolách je tak Duslo stále nulové v kolónke bodov aj strelených gólov.
Góly: 13. Viskup, 41. D. Sninský, 51. Ľubarskij.
Perašín, ŽK: Krajník, Zajac, Vyskoč, Cíferský (všetci Šaľa), 632 divákov.
DUSLO: Kolmokov - Valent (15. Cíferský), Vojtíšek, Krajník, Tomiš - Uzola, Lancz, Vyskoč, Obert (80. Dékány) - Zajac - Kasaj (67. Peťovský).
Tibor Takács, viceprezident FK Duslo: „Nebol to vydarený zápas z našej strany, opäť sme doplatili na individuálne chyby. Ale nič nebudeme šiť horúcou ihlou, musíme sa z tejto situácie sami dostať. Práve naopak, chlapci potrebujú kľud, aby zvládli najbližší domáci zápas."

Ostatné výsledky 4. kola
Púchov - Ružomberok B 1:0 (0:0), 76. Chovanec. L. Mikuláš - Prievidza 1:1 (0:1), 85. Olejár - 40. Pekár. D. Kubín - R. Sobota 4:1 (2:1), 4. a 7. Jaworek, 76. a 81. Iskra - 11. Líška. Trenčín - Podbrezová 2:1 (1:0), 8. Knapp, 58. Peciar - 90+. H. Tubonemi.
Program 5. kola
8. 8. o 16.30 h Šaľa - L. Mikuláš (Horváth), Rim. Sobota - FC ViOn (P. Hrčka), Lučenec - Trenčín, Podbrezová - Púchov, Prievidza - Dolný Kubín, Ružomberok B - Michalovce.

NARODENINY
4. 8. Marek KOPECKÝ, tenista TK SPU AX Nitra, 23 rokov; 5. 8. Andrea TÁROŠOVÁ, hádzanárka HK Kyma Nitra; 6. 8. Zuzana GALOVÁ, hádzanárka HK Kyma Nitra, Vladimír BALLAI, stolný tenista ŠK TPaV Nitra, 43 rokov; 8. 8. Peter FOŤKO, futbalista FC Nitra B, 19 rokov
MENINY
4. 8. Dominika VACHOVÁ, hádzanárka HK Kyma Nitra, Dominika DROBŇÁKOVÁ, volejbalistka ŠG Nitra

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  1. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  2. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Nemocnica v Zlatých Moravciach má niekoľko pozitívnych zamestnancov

Deficit zdravotníckeho personálu nemocnica pociťuje nielen v období pandémie.

Zlatomoravský vajda zomrel. Ešte bude mela, hovoria miestni

Podľa ľudí blízkych komunite ešte nie je isté, kto ho nahradí.

 Vajda Činko (v strede) s blízkymi.

V Nitrianskom kraji evidujú nárast detskej pornografie. Na jej šírení sa podieľajú aj deti

Natáčajú sa chlapci aj dievčatá. Niektoré ponúkajú záujemcom zábery za 3-4 eurá.