V premiére novej sezóny zaujala trojgólová prehra Vrábeľ na domácej pôde.

V súboji o loptu mladíci Matúš Mikuš a Samuel Kuchtiak.V súboji o loptu mladíci Matúš Mikuš a Samuel Kuchtiak. (Zdroj: JAKUB TAKÁČ)

Spartak Vráble
- ŠK SFM Senec 0:3 (0:1)
Už v 5 min. podvihol roh Benca a obrana Senca odvrátila loptu zo skrumáže len so šťastím. Potom prevzali opraty stretnutia do rúk hráči SFM a Polgár ich hlavičkou poslal do vedenia. Ďalšie šance prišli až v závere polčasu. Tomaček trafil len bočnú sieť a na druhej strane priamy kop Gondu Matlák vyrazil. Po zmene strán našiel Šándor krásnym pasom Bencu, ale ten prekopol. Hlavička Ťuťurisa mierila zase tesne vedľa. Bomba hosťujúceho Kováča z 30 m skončila pre zmenu na brvne. Krátko pred koncom sa k lopte pred šestnástkou dostal voľný Brezík a strelou k pravej tyči rozhodol - 0:2. Onedlho zasadil zdecimovaným Vrábľanom tretí úder hlavou Hromkovič. V nadstavenom čase ešte podčiarkol streleckú nemohúcnosť Spartaka nepremenenou penaltou gólman Straka.
Góly: 11. Polgár, 84. Brezík, 87. Hromkovič. R l Gábor, ŽK: Turčan, Šándor - Brezík, Kováč, Polgár, Galovič, 750 divákov. SPARTAK: Straka - Gonda, Šándor, Sepeši, Husár (46. Páčaj) - Nozdrovický (46. Tužinský), Turčan, Hagara - Benca, Ťuťuris. Tréner D. Liba.
ĽUBOŠ MODZGA

FC Nitra B - MFK Topvar
Topoľčany 1:0 (1:0)
Do prvej sľubnej šance sa dostal Mikuš, ale bránu netrafil. Zakrátko sa však mladí Nitrania radovali. Mikuš sklepol loptu pre neobsadeného Bratského, ktorý trafil presne - 1:0. Zakrátko Mikuš z ideálnej pozície iba obtrel brvno. V 26. min. najprv topoľčiansky obranca Kuchtiak hlavičkoval do náruče Chudého a z protiútoku sa po Mikušovej štipľavej strele zapotil Mikuláš. Druhý gól Nitry mal na hlave Ivančík, ale zblízka medzi žrde netrafil. V závere prvého polčasu sa osmelili aj Topoľčanci, ktorých rozbehal striedajúci Laouzai. V 41. min. Pavlovič pred prázdnou bránkou trestuhodne zaváhal. V 53. min. dostal šikovnú prihrávku Laouzai, avšak jeho krížny pokus sa neujal. Chudý mal potom prácu so strelami Ondrku a Pavloviča. Na druhej strane nepochodili Mikuš a Gajdošík. Rezerva si jednogólový náskok už nenechala vziať.
Gól: 12. Bratský. R Špaček, ŽK: l Jakubjak, Mikuš - Balážik, 150 divákov. FC B: Chudý - Kotora, Gajdoš, Sailer, Harbuľák - Král - Ivančík (54. Bališ), Fiala (54. Jakubjak), Bratský, Zelenický (73. Gajdošík) - Mikuš. Tréner R. Barborík. MFK TOPVAR: Mikuláš - Vermeš, Bačík, Kuchtiak (66. Rusňák), Ondrka - Bošanský, Schwarz, Jech (71. Kapusta), Geleta (21. Laouzai) - Balážik, Pavlovič. Tréner M. Novotný.

MFK Vrbové -
FKM Nové Zámky 3:0 (1:0)
Obe mužstvá začali opatrne. V 29. min. potiahol loptu po ľavej strane Peter Gažík, prihrávkou našiel svojho brata Tomáša, ktorý nezištne uvoľnil Jelšica a ten po zemi otvoril skóre zápasu - 1:0. Následne musel dvakrát ukázať umenie domáci brankár, a keď sa nepresadil Piršel ani T. Gažík, polčas vyhrali domáci o jeden gól. Dve minúty po prestávke sa dostal Jelšic v šestnástke k odrazenej lopte a pridal svoj druhý gól. Hostia hrozili najmä strelami z diaľky, no neúspešne. V 78. min. Jelšic zavŕšil svoj hetrik, keď skóroval strelou cez obrancu - 3:0. Hostia zaplatili nováčikovskú daň a Jelšic využil svoje bohaté hráčske skúsenosti.
Góly: 29., 47. a 78. l Jelšic. R Slíš, bez kariet, 297 divákov. FKM: Valenský - Cingel, Švajda, Andrašík, Ešek (56. Bábsky), Zsák, Baranyai, Hornáček, Bukovič, Mlynár, Hlavačka. Tréner J. Chovanec.

AFC Nové Mesto n/V. -
DAC Dun. Streda B 2:1 (1:0)
Diváci videli kvalitný duel, domáci mali viac z hry. Z priameho kopu otvoril skóre kapitán Šupka. Na aktivitu AFC odpovedali hostia protiútokmi. V závere polčasu Vlado hlavičkoval vedľa a L. Šebek nastrelil tyč Mundiho brány. Aj druhý polčas lepšie začali domáci a L. Šebek na dvakrát skóroval. DAC nezložil zbrane a Brunczvik nevinnou strelou prekvapil Trančíka. Potom mal dve šance domáci L. Šebek. Hostia hrali v závere vabank a v nadstavenom čase Habán nastrelil brvno.
Góly: 10. Šupka, 46. L. Šebek - 55. Brunczvik. R Knopp, ŽK: Končitík, M. Šebek, Rusnák - Kiss, Radványi, Bartalos, Habenicht, 200 divákov. DAC B: Mundi - Kiss, K. Németh, Radványi, Medgyes, Bartalos (84. Gabriel), Habenicht, Hoška (72. Habán), Brunczvik, Lelkes, A. Németh. Tréner M. Kuruc. ⋌(RB)

Ostatné výsledky 1. kola
Moravany - Myjava 3:1 (1:0), 42. a 54. L. Vido, 90. Hambálek - 74. Bončo (11 m). Jasl. Bohunice - Trnava B 0:1 (0:1), 32. Hlavatovič. Slovan jun. - Rača 2:0 (2:0), 41. Štepanovský (11 m), 44. D. Urban. Bernolákovo - Nemšová 0:1 (0:0), 76. R. Častulín.