Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Gólová úroda na Čermáni a v Nedede

V tretej lige zostal bez straty bodu jediný tím - nováčik z Bánoviec. Ďalší nováčik zo Serede v dvoch domácich zápasoch získal len jeden bod.

V derby Šamorín - Gabčíkovo sa zrodila remíza 1:1. Bolega zastavuje Buchela.V derby Šamorín - Gabčíkovo sa zrodila remíza 1:1. Bolega zastavuje Buchela. (Zdroj: Ján Čikovský)

ČFK Nitra - Ludanice 3:3 (2:3)
Vrece s gólmi otvoril už v 5. min. z diaľky Ďuriš, domáci ale kontrovali Borčinovým brejkom. Hosťom potom pomohli na koňa rozhodcovia - Špánik najskôr dostal Ludanice do vedenia z vymyslenej penalty a vzápätí neplatil gól M. Charizopulosa pre údajný ofsajd... Rozladení Nitrania inkasovali po polhodine aj tretí úder, ktorý ich mal položiť do kolien, no nepoložil. Letargiu ukončila žrď kapitána Šelmeciho a ešte do prestávky vrátil ČFK do hry šikovne zahranou štandardkou Serenčéš. Po prestávke sa hralo už iba na polovici hostí. Tutovku Borčina zastavila ďalšia žrď, N. Charizopulos ale po akcii F. Dediča predsa vyrovnal. Ludanice fyzicky odchádzali, no napokon vydreli remízu.
Góly: 6. R. Borčin, 41. Serenčéš, 55. M. Charizopulos - 5. Ďuriš, 19. Špánik (11 m), 30. Hnilica. R Dohál, ŽK: R. Borčin, M. Charizopulos, Korman, Mošať - Ďuriš, Cabaj, Frťala, Ševčík. ČFK: Križma - Novakovič (75. Čas), Mošať, Šelmeci, Korman - F. Dedič, Bližňák, M. Charizopulos, Serenčéš - N. Charizopulos (83. Kolár), R. Borčin. OFK: Grman - Braun, Ondruš, Cabaj, Špánik (56. Gyepes) - Feješ, Ševčík, Hnilica, Ďuriš, Frťala (79. Dobiáš) - Süttö (59. Rusnák). ŠTEVO KORMAN

Galanta - Topoľníky 1:1 (0:1)
Prví hrozili hostia, na druhej strane postrašil Mačica, no brankári boli pozorní. V boji o stred poľa stroskotávali obaja súperi na nepresnostiach, a hoci sa šance rodili iba zriedkavo, druhú príležitosť Topoľníkov využil po trme-vrme v 16-tke pohotový Herúd. Hostia sa potom stiahli a Galanta hľadala ťažko kľúč na sústredenú obranu súpera. Pred prestávkou spálil šancu na vyrovnanie Tvrdoň a po hodine hry nepochodil v brejku ani Beneš. Potom sa pritvrdilo, hostia prišli o vylúčeného P. Balogha a v závere sa domáci predsa dočkali aspoň vyrovnania, keď center Lenivého poslal do siete hlavou Tvrdoň. V poslednej minúte mal Beneš na nohe aj víťazný gól, ale zoči-voči Rengelovi nepochodil.
Góly: 81. Tvrdoň - 16. Herúd. R Gašparovič, ŽK: T. Varga - P. Balogh, Joniak, Herúd, ČK: 58. P. Balogh, 259 divákov. SLOVAN: M. Šálka - D. Kopčan, T. Varga, Lošonský (72. Harsányi), Eliáš, Méry, Vaňo, Mačica, Tvrdoň, Drotár (49. Lenivý), Beneš. Tréner R. Rehák. DRUŽSTEVNÍK: Rengel - Zavaterník, A. Balogh, P. Balogh, Guzmický (87. Frühwald), Joniak (61. Rózsa), Nagy, Mandák, Rábek, Herúd, Farkaš. Tréner A. Pinte. JÁN FRANCISCI

Palárikovo - Piešťany 0:0
V súboji nováčikov sa začalo obojstranne opatrne. V 10. min zblokovala obrana hostí Matúšov priamy kop, vzápätí pálil nad Kompas. V 20. min natiahla Drgoňu ďalekonosná strela Kardoša, no najväčšiu šancu prvého polčasu mali domáci v 22. min, keď brankár Krajčovič neudržal strelu Kompasa, čo však dobiehajúci Kuťka nevyužil. Po obrátke to bola šachová partia medzi šestnástkami. V 70. min sa dostal do dobrej šance Dovičovič, no súper mu stihol loptu vypichnúť. O všetkom mohol rozhodnúť šesť minút pred koncom striedajúci Bogyai, lenže jeho hlavička z malého vápna tesne minula cieľ a body sa tak delili.
R Marinčák, ŽK: Kuťka, Dovičovič - Krajčovič, 400 divákov. OTJ: Drgoňa - Žembera, Procháczka, Drienovský, Krištofičin - Pánik (61. Horáček), Kompas, Matúš, Kuťka - Dovičovič (75. Bogyai), Molnár (84. Fiala). Tréner A. Dragúň. MARIÁN DRAGÚŇ

Neded - Domaniža 4:2 (1:2)
Domáci po remíze v Ludaniciach nastúpili sebavedomo, no nevyužité šance Radošovského a Haláka hostia vytrestali otváracím gólom Lagína - 0:1. Neded mal územnú prevahu, no boli to opäť hostia, ktorí Mi. Kvaššayom išli do dvojgólového vedenia. V 36. min. sa Halákovi podarilo streliť kontaktný gól, keď si jeho tvrdú strelu hostia sami tečovali do brány. Druhý polčas sa niesol v réžii domácich a Rožník ako správny kapitán svojim čistým hetrikom otočil skóre. Domaniža podala sympatický výkon na čele so skvelým Kubišom.
Góly: 36. Halák, 49., 66. a 85. Rožník - 15. Lagín, 33. Mi. Kvaššay. R Jakúbek, ŽK: P. Jedinák, Rožník - Záhradník, J. Král. 350 divákov. FC: Veselý - Beták, Radošovský, Molnár, Halák, Ambruš, Ivanič (65. K. Ballabáš), Hlaváč, Jedinák, Rožník (89. Vlčan), Kalmár (46. Mihalík), Tréner M. Kobora. JOZEF SKLENÁR

Šamorín - Gabčíkovo 1:1 (0:0)
V okresnom derby to bol aj súboj dvoch bývalých spoluhráčov, teraz trénerov (J. Hodúr - Fieber). Už v 10. min. Mezovský po Fulmekovom centri neuspel a onedlho Buchel v dobrej pozícii neprihral Molnárovi. Hostia dali o sebe vedieť až v 35. min., ale Kriss namieril vedľa. Bývalý ligista sa však po zmene strán predsa len presadil, keď využil nedorozumenie domácich pri vhadzovaní autu. Už o minútu mohlo byť vyrovnané, ale Molnár mieril len do brvna. V 63. min. už ale domáci jasali, keď agilný Molnár si loptu spracoval medzi tromi hráčmi a namieril presne k žrdi. I napriek šanciam na oboch stranách v ďalšom priebehu sa zrodila zaslúžená deľba.
Góly: 63. A. Molnár - 50. M. Kriss. R Otrubčák, 520. ŽK: Végh, Fulmek - Izsmán, Bolega, Chlebo, Milan, Kriss. ŠTK: Süke - Vaško, To. Soós, Végh, Fulmek, Kopún, Hamulák (84. Valach), Mezovský, Szöllös (78. Boškovič), Buchel, Molnár. Tréner J. Hodúr. TJ: Izsmán - Te. Soós, Szöcs, Liszkay, Hamar (90. Kozmer), Nagy, Bolega, Šnegoň (83. Kállay), Chlebo, Kriss. Tréner P. Fieber. ERNEST D. TOK

Sereď - P. Bystrica 1:2 (0:0)
Nováčik, ktorý v týždni vylial z pohára prvoligový Púchov, začal útočne, Hindák v úvode zahodil dve šance. V 38. min. Bartek vyrazil tvrdú strelu Vargu na roh, Kubovich po prihrávke Labudu z 8 m prestrelil. Po obrátke zbehol po pravom krídle Mišutka a po jeho prihrávke dorážal do domácej siete Labuda. Sereď zrovnala Dobišom, hostia vzápätí nevyužili dve vyložené šance, ale vyšiel im trestný kop Vaštíka, ktorý Šuška dorazil do brány. V závere sa Mišutka rútil na Javora, no domáci gólman bravúrne vyrazil.
Góly: 74. Dobiš - 67. D. Labuda, 87. M. Šuška. R Darnadi, ŽK: Dobiš - Škultéty, Pauer, 550 divákov. ŠKF: P. Javor - Raček (65. Dobiš), K. Vaško, Piši, Lipovský (84. Vrtík), Látečka, Penciak, Varga, Hindák (71. Gvozdenovič), Gál, Peciar. Tréner M. Javorka. DUŠAN ŠVEHLA

Veľké Ludince - Led. Rovne 3:0 (1:0)
Mladé mužstvo z Lednických Rovní veľa šancí vo Veľkých Ludinciach na úspech nemalo. Napriek tomu hostia odolávali až do 37. min. Vtedy zahrával rohový kop Adam Kosák a Dulai hlavou poslal svojich do vedenia. Začiatok druhého polčasu začali prekvapujúco lepšie „sklári“, ale z brejkov nevyťažili nič. To sa im nakoniec vypomstilo. Po hodine skúšal šťastie A. Kosák, ale jeho projektil opečiatkoval len žrď Kováčovej svätyne. Potom prišli chvíle domáceho Konca, ktorý dvoma presnými zásahmi definitívne zmaril šance mladého hosťujúceho celku na body.
Góly: 67. a 74. Konc, 37. Dulai. R Černák, ŽK: Hlaváčik - Prekop, 300 divákov. DRUŽSTEVNÍK: Varga - M. Kosák, Števko, Dulai, Hlaváčik, Kasana, Maďar (77. Flídr), A. Kosák, Soboňa (72. Horniak), Konc, Polák (42. Petráš). Tréner F. Urban. JAROSLAV KOSÁK

Bánovce - Dubnica B 2:0 (1:0), 42. Greguška, 89. Masarovič.

1. Bánovce 2 2 0 0 6:0 6 (+3)
2. V. Ludince 2 1 1 0 4:1 4 (+1)
3. Neded 2 1 1 0 4:2 4 (+1)
4. Piešťany 2 1 1 0 3:1 4 (+1)
5. Palárikovo 2 1 1 0 1:0 4 (+1)
6. Dubnica B 2 1 0 1 3:3 3 (0)
7. Led. Rovne 2 1 0 1 2:4 3 (0)