Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Barboríkovci naplno, Vráble vydreli prvý bod

Ani tretie kolo neprinieslo do Vrábeľ pohodu z minulej sezóny. Rezervy Nitry a DAC-u doma potešili.

Ani tretie kolo neprinieslo do Vrábeľ pohodu z minulej sezóny. Rezervy Nitry
a DAC-u doma potešili.

II. LIGA
Spartak Vráble - FKM Nové Zámky 1:1 (0:1)
Nezáživné derby stretnutie oživil až nájazd Švajdu v 16. min., ale Straka jeho bombu stihol vyraziť. O desať minút však po autovom vhadzovaní hostí Ťuťuris hlavičkou nešťastne prekonal aj prekvapeného Straku - 0:1. Spartak ožil až v závere polčasu. Peknú akciu po osi Tužinský - Gonda - Kupec však zakončil posledne menovaný strelou do nebies. Po zmene strán domáci preskupili rady, ale prvú šancu mal hosťujúci Švajda, keď po rohu hlavičkoval vedľa. Vrábľania zväčša len nakopávali, ale šancí mali ako šafranu. Až štyri minúty pred koncom ich spasil krížnou strelou Benca. A keďže v závere Ťuťuris hlavičkoval tesne nad, po nemastnom-neslanom výkone oboch mužstiev sa body delili.
l Góly: 86. Benca - 27. Ťuťuris (vlastný). R Šimon, ŽK: Baranyai, Ešek, Mlynár, 1100 divákov. SPARTAK: Straka - Nozdrovický Šándor, Ťuťuris, Husár - Turčan (81. Koutný) - Hagara, Kupec, Tužinský (75. Mikula), Gonda - Benca. Tréner D. Liba. FKM: Valenský - Cingel (75. Gašparík), Andrášik, Ešek, Zsák, Baranyai (90. Bábsky), Horňáček, Bukovič, Szabo, Hlavačka, Švajda (64. Mlynár). Tréner J. Chovanec. ⋌ĽUBOŠ MODZGA

FC Nitra B - OTJ Moravany n/V. 2:0 (0:0)
Väčší vzruch priniesol záver prvého polčasu, kedy najprv Bratský pekne uvoľnil do sólového úniku Fialu a o pár minút neskôr ponúkol Bališovi gólovú príležitosť Zelenický, v oboch prípadoch sa ešte skóre nemenilo. Stalo sa tak až po hodine hry, kedy si center domácich z ľavej strany nešťastne kolenom zrazil do vlastnej šibenice Chebeň. Krátko predtým ešte pred Bratského a šancou a priamym kopom Bališa vynikol hosťujúci gólman. V závere, kedy sa hralo hore-dolu, sa o gólovú poistku postaral narodeninový oslávenec Gajdošík, ktorému pekne asistoval Bratský.
l Góly: 60. Chebeň (vlastný), 90. Gajdošík. R Čižmár, 150 divákov. ŽK: Hunák, Harbuľák, Liluašvili - Otočka, Vido. FC B: Hroššo - Kotora, Sailer, Hunák, Harbuľák - Král - Liluašvili (59. Gajdošík), Fiala (46. M. Gajdoš), Bratský, Zelenický - Bališ (74. Ivančík). Tréner R. Barborík.

ŠK Blava Jasl. Bohunice - Topvar Topoľčany 1:1 (1:0)

Domáci sa v úvode presadzovali po krídlach. Bachňák našiel na hranici šestnástky Machoviča, ktorý zabezpečil vedenie 1:0. V ďalšom priebehu sa však Bohuničania prezentovali sa slabou hrou. Tri vyložené šance nepremenili Machovič, Košút ani Švestka. V druhom polčase sa hosťom podarilo vyrovnať, keď si Chalány v šestnástke zle spracoval loptu, tá sa dostala ku Matušíkovi, ktorý zabezpečil Topoľčanom cenný bod.
l Góly: 6. Machovič - 51. Matušík. R A. Somoláni, ŽK: Švestka, Košút, Machovič - Matušík, Schwarz, Kapusta, Kuchtiak, ČK: 90. Strečanský - 89. Kuchtiak, 202 divákov. MFK TOPVAR: Mikuláš - Schwarz, Bačík, Pavlovič, Ondrka, Matušík, Kapusta (46. Bošanský), Balážik (86. Geleta), Vermeš (46. Jech), Kuchtiak, Mucha. Tréner M. Novotný.

DAC Dun. Streda B - FK Rača 2:0 (2:0)
Domáci sa ujali vedenia už v 17. min., keď z hranice 16-ky namieril pod brvno Bognár. V 37. min. sa prebil do pokutového územia ten istý hráč a jeho prízemný center premenil zblízka Hoška. Domáci vyhrali zaslúžene, pretože ovládli stred poľa, kde dominovali Boya, Hoška, Brunczvik a Bartalos. Mladým hráčom hostí nemožno uprieť snahu, svižne sa pohybovali, ale pred bránou boli bezradní. Pohrozili vari iba raz, ale Kozákovu bombu brankár vytlačil nad brvno. V druhom polčase úroveň hry upadla, azda aj preto, lebo hráčom vo veľkej horúčave ubudli sily.
Góly: 17. Bognár, 37. Hoška. R Krivošík, ŽK: Brunczvik - Tanka, 150 divákov. DAC B: Mundi - Páleník, K. Németh, Radványi, Kiss - Hoška, Boya, Brunczvik, Bartalos (73. Habán) - Elanga (68. Lelkes), Bognár (87. A. Németh). Tréner M. Kuruc.

Ostatné výsledky 3. kola
Nové Mesto n/V. - SFM Senec 0:2 (0:1), 35. Polgár, 72. Plichta. Vrbové - Nemšová 1:1 (0:0), 54. Kubiš (11 m) - 50. Schlesinger (11 m). Slovan jun. - Trnava B 1:0 (0:0), 75. Štepanovský. Bernolákovo - Myjava 3:1 (2:1), 38. a 42. Hall, 87. Bureš - 5. Kosík.

Program 4. kola
22. 8. o 17.00 h Nové Zámky - Slovan B (Černek), Topoľčany - Vráble (Knopp), Senec - D. Streda B (Čižmár), 23. 8. o 17.00 h Bernolákovo - Nitra B (Tománek).

III. LIGA

P. Bystrica - Galanta 0:1 (0:0)
Až v 20. min Beneš prvýkrát ohrozil brankára. Neujala sa hlavička domáceho Bednára, strela Mišutku, resp. pokus L. Vargu. Po bombe Vaštíka obrana odkopla loptu do bezpečia. V 45. min Lenivý obišiel Zaťka, ale Tvrdoň nedal prednosť lepšie postavenému Polednákovi a vysoko z päťky prestrelil. Bystričania sa po prestávke naďalej trápili. Po chybe Bednára prekvapený Méry vystrelil slabo. Po obrovskej chybe obrany a brankára Zaťka dal Mačica rozhodujúci gól. O chvíľu Beneš zblízka prestrelil. Vyrovnať mohol Vaštík, ale iba vyprášil Šálkove rukavice.
l Gól: 76. Mačica. R Sedlár, ŽK: Škultéty, Eliáš, 50 divákov. SLOVAN: Šálka - Kopčan, T. Varga, Eliáš, Prístavok, Méry (85. Szabo), Lenivý, L. Varga, Tvrdoň, Polednák (60. Mačica), Beneš (90. Ostrožanský). ⋌(JŠ)

Piešťany - Neded 3:1 (3:0)
V Piešťanoch sa črtal zaujímavý duel, chýbal však extréner Nededu Filipu, ktorý dovolenkoval. Hostia prišli už v 4. min. o obrancu Jedináka, ktorý zozadu nedovolene zastavil na bránku sa rútiaceho Vyskoča. PFK presilovku využil. Už v 10. min. Bábsky obišiel brankára a vstrelil úvodný gól. Po Kukučovom centri z voleja zvyšoval kapitán Vyskoč. Po polhodine Gajarský potrestal chybu stopéra Radošovského tretím gólom. Hostia sa k zakončeniu nedostávali často, ale druhý polčas začali aktívnejšie a Beták hlavou po štandartke znížil. Nasledujúce minúty už nepriniesli toľko vzruchu.
l Góly: 12. Bábsky, 26. Vyskoč, 30. Gajarský - 47. Beták. R Maršal, bez ŽK, ČK: 4. Jedinák, 785 divákov. FC: Železník - Beták, Mihalík, Radošovský, Molnár, Ambruš, Rožník, Ivanič, Hlaváč, Jedinák, Kalmár (83. Drinóczi). Tréner M. Kobora.

Led. Rovne - Šamorín 2:1 (1:1)
V 10. min Kristín mieril vedľa, no tečovanou strelou otvoril skóre hosťujúci Buchel. Brankár Kováč podržal sklárov, keď vychytal Molnára a Szöllösa. Po peknej akcii Prekop vyrovnal. Nebezpečnejší hostia pohrozili Mezovským a Buchelom a po obrátke Molnárom. V 50. min po akcii Varhaníka dostal sklárov do vedenia Kristín. Soósova strela skončila v bočnej sieti a Buchel mieril vedľa. Aj domáci Varhaník dvakrát netrafil bránu a šťastnejší domáci po Havierovom brvne dotiahli zápas k zaslúženému víťazstvu.
l Góly: 25. Prekop, 50. Kristín - 13. Buchel. R Marinčák, bez ŽK, 150 divákov. ŠTK: Süke - Kečkeš, Soós, Fulmek, Vaško, Mezovský, Molnár, Hamulák (71. Végh), Buchel, Szöllös (55. Moškovič), Kopún (62. Havier), Tréner J. Hodúr. ⋌STANISLAV DETKO

Ludanice - V. Ludince 3:2 (0:2)
Po dvoch nevydarených zápasoch vonku potrebovali Ludanice doma konečne naplno zabodovať. Od úvodu mali domáci šance, ale nedokázali ich využiť. Následne hostia za faul kopali penaltu, ale Miščík loptu vyrazil. O chvíľu kopal jedenástku domáci Hnilica, ale prestrelil. Hostia sa po dvoch brejkoch sa dostali do dvojgólového vedenia. Po zmene strán sa konečne Ludanice chytili. Najskôr Špánik vykresal iskierku nádeje a v záverečnej päťminútovke dokonca Ludanice otočili zápas vo svoj prospech. Vzhľadom na priebeh stretnutia je ich víťazstvo zaslúžené.
l Góly: 66. a 85. Špánik, 88. Ďuriš - 30. Dulai, 44. Kosák. R Fehér, ŽK: Ševčík, Feješ - Petráš, Horňák, 250 divákov. OFK METACOLOR: Miščík - Braun (83. Rusňák), Dobiáš, Ševčík, Ondruš, Frťala, Feješ (70. Farkaš), Špánik, Ďuriš, Hnilica, Rimanovský. DRUŽSTEVNÍK: Varga - M. Kosák, Števko, Dulai, Hlaváčik, Kasana, Petráš, A. Kosák, Horňák (60. Flidr), Konc (75. Konc), Šátek (41. Soboňa).

Domaniža - ČFK Nitra 1:0 (1:0)
V prvom polčase hrali domáci veľmi dobre a ujali sa rýchlo vedenia. Mi. Kvaššay prihral M. Královi, a ten do prázdnej brány dal vedúci gól. V 30. min Mi. Kvaššay iba o vlások z 25 m minul šibenicu. V 47. min Bližnákovu nebezpečnú strelu Kubiš s námahou vyrazil na roh. V 54. min po akcii Lagína trafil zblízka P. Kardoš iba do brankára. Nitra zvýšila tempo a snažila sa o vyrovnanie. V 61. min Serenčeš nastrelil brvno a v 86. min vychytal skvelý Kubiš Šelmeciho. Futbal to bol inak slabý, hanbou bola čiarová rozhodkyňa Obertová, na tom sa zhodli obe strany.
Gól: 5. M. Kráľ. R F. Farkaš, ŽK: N. Borčin, Korman, Dedič, Bližnák, Svoboda, 250 divákov. ČFK: N. Borčin - Mošať, Vrábel (63. Nagy), Korman, Dedič (77. Buday), Šelmeci, Bližnák, M. Charizopulos, Serenčéš, R. Borčin, N. Charizopulos. Tréner J. Kostoláni.

Topoľníky - Palárikovo 1:2 (0:1)
Po oťukávaní si šance vytvorili Kiss, resp. Pánik. V 27. min. Krištofičinovu hlavičku vyrazil Rengel a následná Fialova strela skončila na brvne. V 30. min. Farkasovu strelu vyrazil efektne Drgoňa. Skóre otvárali hostia, keď chybu Nagya zúžitkoval po sóle Molnár - 0:1. Na druhý polčas vybehli domáci svižnejšie, ale nedokázali sa presadiť gólovo. V 53. min. spálil ešte megatutovku Kuťka, keď z 5 m prestrelil odkrytú bránu, ale o desať minúť neskôr po jeho presnom centri nikým nekrytý Fiala nedal Rengelovi šancu. Iskierku nádeje vykresal pre domácich v 66. min. striedajúci Joniak, no Palárikovčania víťazstvo z rúk nepustili.

Góly: 66. Joniak - 36. Molnár, 63. Fiala. R Peťovský, ŽK: M. Zavaterník, Nagy - Matúš, Bogyai, 350 divákov. DRUŽST.: Rengel - Zavaterník, A. Balogh, Čekey (60. Joniak), Guzmický (46. Kosár), Kiss (55. Herút), Nagy, Mandák, Rábek, Dékány, Farkas. Tréner A. Pinte. OTJ: Drgoňa - Žembera, Procházka, Krištofičin, Fiala, Matúš, Pánik (90. Holka), Kompas, Kuťka (72. Bogyai), Molnár, Dovičovič (85. Horáček). Tréner A. Dragúň.
Dubnica B - Sereď 2:1 (1:0)
V prvom polčase mali Dubničania viacero gólových šancí. Hralo sa takmer neustále na bránu hostí a v 30. min po faule na Svoradu sa kopala jedenástka. Gorelka však poslal loptu vedľa. O tri minúty chybu napravil a po peknej kombinácii dal vedúci gól. Sereďania dobre bránili a spoľahlivo chytal P. Javor. V 54. min ho prekonal Svorada po kombinačnej akcii - 2:0. Dubničania sa snažili zvýšiť skóre, čo sa im nedarilo. V 90. min ich potrestal zblízka hlavou Lipovský, ktorý znížil na 2:1, ale na výhre domácich to už nič nezmenilo.
l Góly: 33. Gorelka, 54. Svorada - 90. Lipovský. R Oselský, ŽK: Straka, Augustíni, Vaško, 200 divákov. ŠKF: P. Javor - Raček, Lipovský, Vaško, Latečka (74. Piši), Penciak, Vrtík (67. Peciar), Varga, J. Javor, Gvozdenovič (80. Dobiš), Gál. Tréner M. Javorka. ⋌MILOŠ ŠUPÁK

Gabčíkovo - Bánovce 1:0 (1:0)
Domáce Gabčíkovo pred skvelou diváckou kulisou porazilo kvalitného a sebavedomého súpera. Hostia hrozili najmä po štandardkách, ktoré výborne zahrával Greguška. V 17. min. sa ujala hlavička Krissa po tom, čo mu z pravej strany poslal pekný center Végh - 1:0. V 45. min. bol vylúčený Hošek, ale Bánovce sa aj v oslabení prezentovali dobrým výkonom. V 75. min. to skúšal domáci Chlebo, keď obišiel hráčov, ale jeho strela mierila do stredu brány. V 85. min. zvonila po Krissovej strele žrď Bohunského svätyne. Hostia to ešte skúšali na svojho súpera, vyvinuli si tlak, no domáci si zaslúžené tri body ubránili.
Gól: 17. Kriss. R Santa, ŽK: Bolega, Kriss - Poštrk. ČK: 45. Hošek (B), 600 divákov. TJ: Izsmán - Szöcs, Bolega, Liszkay, Soós, Milan, Kriss, Végh, Šňegoň (78. Hamar), Chlebo, Nagy. Tréner P. Fieber. ⋌TIBOR LISZKAY

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

V okrese Zlaté Moravce zaznamenali 148-percentný nárast pozitívne testovaných

V okrese Zlaté Moravce sa rapídne zvýšil počet obyvateľov pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Počas jedného týždňa zaznamenali v okrese 148-percentný nárast, na 100.

Plošné testovanie na Covid-19.

Žihárčan v Afrike bez povolenia ulovil tigra, hrozí mu päť rokov za mrežami

Jeden až päť rokov za mrežami hrozí mužovi, ktorý v Afrike ulovil tigra a bez povolenia ho na komerčné účely nechal doviezť na Slovensko.

Kňaz Ľubor pomáhal covid pacientom, prihlásil sa ako dobrovoľník

Niektorí budú spomínať na pandémiu ako na dobrodružnú epizódu zo života. Iní však to šťastie mať nebudú, lebo na koronu sa zomiera. A nie ľahko, hovorí duchovný.

Na ARO so zdravotnou sestrou.

V Nitre mu vyliečili choré obličky. Odmenil sa gólmi, ktoré písali históriu (+FOTO)

Kráľ strelcov československej ligy Michal Pucher by sa pred pár dňami dožil 90 rokov.

Michal Pucher (1931 - 1999) je najlepším strelcom Nitry v čsl. lige. Na snímke vpravo preberá pohár pre najlepšieho strelca sezóny 1959/60.