Šesťkrát o jediný gól, Okoličná i Č. Brod s prvou prehrou, čelo je husté

Výsledky 4. a 5. futbalovej ligy v regióne.

IV. LIGA JUHOVÝCHOD

Sládkovičovo - Šahy 0:1 (0:0).

Začiatok bol v znamení premárnených šancí Slavoja. V 13. min. zatiahol Bočko záchrannú brzdu pri Mártonosovom úniku a šiel pod sprchy. Napriek tomu sa hral z oboch strán otvorený a útočný futbal. Keď sa už zdalo, že si súperi body podelia, nastrelil Jakab žrď a odrazenú loptu zasunul za Maglockého Mihalovič.
Gól: 90. M. Mihalovič. ČK: 13. Bočko (Sl.). R Mlinkovics, 100. SLAVOJ: Maglocký - Bočko, Ľ. Nagy, Kovařík, Karol, Varga, Šimek (46. Józsa), Dudáš, Hruška, Krull, G. Nagy (77. Kuyokwa). ŠAHY: Šutlák - Patai, Mihalovič, Mártonos, Studva, Grznár, Jakab, Baráthy, J. Urblík, N. Urblík, Petráš.

Komárno - Čierny Brod 1:0 (1:0).

Prvý polčas sa hral vo veľmi dobrom tempe. Domáci predvádzali pekné akcie a hrozili aj Gonzálesovými štandartkami. Jediný presný zásah padol z bieleho bodu, keď po nedorozumení v 16-tke faulovali hostia Kršteňaského. Po prestávke sa Broďania snažili nakopávať dlhé lopty, čo však k vyrovnaniu neviedlo.
Gól: 25. E. Nagy (11 m). R Čulák, 400. KFC: A. Kosťukevič - R. Kürthi, Lörincz, Mačanský, Wilson, Kökenyesi, Podlucký (37. Bazinský), Kršteňanský (81. Boros), Nagy, Gonzáles, V. Kosťukevič (66. L. Kürthi). Č. BROD: Petrušek - N. Mészáros, Zuzula, Kutrucz (15. Farkas), Hrnčár, Kondákor, Jurík, M. Palic, Fekete, Kaprinai (51. Gasparovics), Cs. Mikuš (46. Nagy).

Hurbanovo - Vieska 1:2 (0:1).

Po úvodnom oťukávaní sa dostali k slovu hostia a Író prekonal Račka. Domáci sa potom snažili o vyrovnanie, ktoré priniesla až 87. min, keď sa Gendiar presadil v 16-tke. Remízový zápas napokon rozhodol Bodrogi, keď obišiel štyroch hráčov.
Góly: 87. M. Gendiar - 18. T. Író, 89. A. Bodrogi. R Lištiak, 300. MŠK: Račko - M. Bičan, T. Bičan (58. Jankovič), Pantokai, Kóša, Gendiar, Ilon, Pagurka (68. Vozárik), Tárnok, Gelle, Takács. VIESKA: Mautner - Szerda, Koczó, Csánó, Ábrahám, Bodrogi, Piros (65. Zs. Puha), I. Puha, Író, Szerencsés (90. Hegedüs), Csepi.

Imeľ - Kolárovo 0:1 (0:0).

V slabučkom dueli toho diváci veľa nevideli. Strely Oršolíka a Csontosa z prvého dejstva skončili na Molnárovi, resp. na brvne, po prestávke Káplocký z troch krokov nemohúcne prekopol. Hosťom priniesla tri body strela Glofáka z 25 m, keď nachytal Roma na hruškách.
Gól: 81. S. Glofák. R Lérint, 200. IMEĽ: Rom - Simonics, Maršal, Cvik, V. Hübsch, Csontos (70. Dobai), Oršolík (55. Káplocký), Nagy, Csapó (80. Ferencz), Kender, Haris. FK: Molnár - P. Máté, Czabány, P. Németh (87. Zahorec), Kiš, M. Lovász (82. Tóth), Musitz, Ďurický (70. Búš), Zs. Máté, Kertész, Glofák.

Šurany - Okoličná n/O. 3:2 (1:1).

Líder sa ujal vedenia, keď Turza nekompromisne zavesil. Po podobne rýchlej akcii Simonides „rybyčkou“ zrovnal. Hostia opäť vyhrávali po Yoshizawovej dorážke, no tešili sa iba chvíľu, keď Gábriš zužitkoval spätnú Šebíkovu prihrávku. O prvej prehre nováčika rozhodol z 25 m Féhervári.
Góly: 38. M. Simonides, 68. M. Gábriš, 88. M. Fehérvári - 18. R. Turza, 63. K. Yoshizawa. R Chlebo, 400. ŠK: Gedai - Poláček, Halász (66. Mikula), Chudík, Hajko, Čaplák, Simonides, Šebík (85. Rampašek), Gábriš, Skačan (73. Cagáň), Féhervári. Cagáň (80. Mikula). FC: Jankó - Somogyi, Bartal, Meleg, Novák, Turza, Faragó (87. Banda), Machata, Yoshizawa, Ódor, Gőgh.

Štúrovo - ViOn B/Volkovce 2:1 (2:1).

Hostia potvrdili svoju povesť vyspelého a behavého mužstva. Patril im úvod stretnutia, po „českej“ uličke otvoril účet Behúl. Štúrovo sa z úderu rýchlo otriaslo, Tácsik dvomi hlavičkami otočil. V 85. min. mohol Zemanovič z penalty zariadiť remízu, no mrštný Gyurícsek vystihol jeho úmysel.
Góly: 18. a 25. N. Tácsik - 11. M. Behúl. R Linet, 100. MŠO: Gyurícsek - T. Tóth, Urbán, Saláta, Baka, Márton (77. Debnárik), Vavrík, Franta, Tácsik, Szivó, Kunyik (88. G. Tóth). VION B: Novota - Mikla (83. Kováč), Tesársky, T. Kozolka, Štrbák, Zemanovič, Skladan, Miškov, Marták, Béreš, Behúl (52. Frajka).

TIBI Horná Kráľová - Levice 1:4 (1:1).

Hodový zápas začal pre domácich podľa plánu, po individuálnej akcii vystrelil z 18 m Pilo a bolo 1:0. Levice gólom do šatne rýchlo odpovedali a v druhom dejstve strhli brejkami víťazstvo na svoju stranu. Kraľovania majú ťažké srdce na výkon hlavného rozhodcu...
Góly: 39. M. Pilo - 45. G. Švec, 56. a 59. A. Kubala, 77. M. Kúdela. R Frič, 400. TIBI: Sahulčík - Valášik, Gál, Velčický, Bernáth (75. Lencsés), P. Gyarfás, Greguš, Frkala (46. Bilo), T. Kokeš (85. Bobula), Pilo, L. Kokeš. LEVICE: Ivanič - Fríbert (50. Konvický), Ármai, Stopper, Varga, Fülle, Krenčan (72. Kúdela), Pavlík, Špaňo, Švec, Kubala (85. Husár).

Nový Život - Tešedíkovo 4:2 (3:1).

Domáci z obrovských šancí, ktoré mali do prestávky tri premenili a zdalo sa byť vymaľované. Hostia sa ale vzchopili a dvoma šťastnými gólmi sa dotiahli. Ich nádeje na bod však zmaril faul na Mariča v 16-tke.
l Góly: 7. a 72. (11 m) R. Kiss, 13. Z. Öszi, 32. P. Ollé - 45. T. Marušinec, 49. P. Jiránek. R Krč-Konečný, 310. N. ŽIVOT: Gutléber - Ollé, Mikóczi, Marič, Tondra, Petrák, Nyársik (90. A. Skuby), Kadvaň (78. Lelkes), Kiss, Matejov (60. Z. Németh), Öszi. ŠK: Žuškovič - Varkonda, E. Mikle, P. Bende (58. Frankó), Lancz, Mochnáľ, Jiránek, Vankó (78. Jurás), Hrdý, Marušinec, Práznovský (73. Trnkóci).

16. Tešedíkovo 6 0 1 5 3:17 1 (-5)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 6 - E. Nagy (Komárno), T. Faragó, R. Turza (Okoličná), N. Urblík (Šahy), 5 - M. Gendiar (Hurbanovo), R. Kiss (Nový Život), 4 - T. Krenčan (Levice), G. Nagy (Sládkovičovo), M. Mihalovič (Šahy), N. Tácsik (Štúrovo).

KOLO V KOCKE

Bez prehry už nie je nikto, Tešedíkovo stále čaká na prvé víťazstvo.
Šahy sa po úvodných štyroch prehrách rozbiehajú.
Až v troch zápasoch rozhodol o víťazovi jediný gól.

ZOSTAVA KOLA

P. Gyurícsek (Štúrovo) - A. Kökenyesi (Komárno), M. Czabány (Kolárovo), P. Varga (Levice) - M. Féhervári (Šurany), P. Grznár (Šahy), A. Bodrogi (Vieska), R. Kiss (N. Život) - Z. Szerencsés (Vieska), N. Tácsik (Štúrovo), A. Kubala (Levice).

V. LIGA JUH

Úspešný víkend hostí

Šintava - Čierna Voda 6:1 (1:0).

Prvý polčas bol ešte vyrovnaný, šance mali aj hostia. Až nestarnúci Timko sa preštrikoval - 1:0. Domáci stroj sa naplno rozbehol v druhom polčase a potešil divákov, najkrajším gólom bola azda „petelica“ Šuhaya z 15 m. Penalty sa kopali za ruku a faul. Hostia bojovali za každého stavu.
Góly: 36. a 47. (11 m) J. Timko, 57. a 85. (11 m) N. Adamča, 70. M. Kubala, 74. M. Šuhay - 49. J. Vavrovič. R Majer, 300. ŠINTAVA: Dorušinec - Svátek (64. Mikulec), Kapoš, Benkovský, Juraško (67. Valentovič), Lukáč, Studený, Kubala, Adamča, Timko (75. Toman), Šuhay. Č. VODA: Jasovský - Seneši, Bulla, Augustín, Koleszár (54. Paxián), Králik, Gardian, Vavrovič, Barčák, Z. Király, Szakólczi.

Veľký Meder - Trstice 1:0 (0:0).

V prvom polčase boli domáci viackrát blízko k vedúcemu gólu, skórovať mohol Strelec i nová posila Maixner. Tesne po prestávke striedajúci Nagy vnikol do 16-tky a umiestnenou strelou trafil - 1:0. Trstice museli zmeniť defenzívnu taktiku, ale nemalo to výraznejší efekt, bránu Medera trafili len raz. Svižný zápas bol dramatický až do konca.
Góly: 47. D. Nagy. R Patka, 400. V. MEDER: Kobr - D. Varga, Magyarics, J. Varga, Olejník, L. Varga (83. Vados), Gerhát (46. Nagy), Rácz, Maixner, Bajnok, Strelec (88. Érsek). TRSTICE: Gróf - Berényi, Maťo, Oláh, Tánczos, A. Juhos, Egri, Farkas, Sárkány (59. Somogyi), Ivicze (75. Bartalos), Andódi.

Váhovce - Močenok 1:1 (0:1).

Domáci podcenili súpera a keď obrovské šance nevyužili Sabatovič, Borš i Hodúr, prišiel zákonitý trest, keď z ojedinelej akcie skóroval navrátilec Lenčéš. Druhý polčas priniesol veľký tlak Váhoviec, naďalej exceloval brankár Malík. Vyrovnal Borš dorážkou, trojbodový strelec sa nenašiel.
Góly: 68. R. Borš - 38. D. Lenčéš. R Jurena, 250. ŠK: Kollarovič - Hodúr, Hlinický, R. Takáč, L. Javor, Sabatovič, Karácsony, Forró (46. T. Javor), Borš, Čmarada, Dubnička (65. Serfözö). MOČENOK: Malík - Šimek (70. Soroka), Packa, Andrášik, Slíž, Čentéš (80. Machálik), Penzeš, Teplanský, Lenčéš, Čiernik, Bleho (25. Kovan).

Veľké Úľany - Orechová Potôň 1:1 (1:1).

Prebudenie z ospalého začiatku znamenala najskôr Pekarova strela, následne Kvarda vymietol pavučinu - 1:0. No po hrúbke vzápätí vyrovnával Kostolanský. Druhý polčas bol v znamení prevahy domácich, ale bez väčších šancí, až na jednu. Po súboji Kučeru sa Úľany márne dožadovali penalty. Hostia sa zamerali na zisk bodu.
Góly: 31. T. Kvarda - 38. Ľ. Kostolanský. R Rečka, 180. V. ÚĽANY: Vencel - Nagy, Kis, Kučera, Kajoš, Pudmerický, Schiffer, Pekar (46. Hodúr), Chudý, Csandal (16. Fehér, 61. Jankovič), Kvarda. O. POTÔŇ: N. Nagy - Leško (77. Sátor), Terkovič (46. Németh), A. Nagy (70. Horváth), Gajdoš, Hybský, Mészáros, Sendecký, Tomanovics, Lukács, Kostolanský.

Pata - Chrenová 1:2 (0:2).

Hral sa vyrovnaný zápas, v ktorom mali strelecké pokusy aj Patania, ale úspech slávila taktickejšia hra hostí. Chovanec najskôr dobre trafil, keď sa ocitol voľný, a potom využil hrubú chybu obrancu. Druhý polčas sa hral na polovici Chrenovej. Matušica znížil, ale remízu odmietol, pretože v 88. min. mu výborný Štrba vyrazil penaltu.
Góly: 50. L. Matušica - 19. a 33. J. Chovanec. R Mráz, 100. PATA: Búran - Valko (24. E. Herák), Stareček, P. Lehocký, J. Lehocký (63. L. Herák), Kubánek, Majerník, Pilo (46. Balog), Földeši, Matušica, Ölvecký. SLOVAN: Štrba - Kazík, Šándor, Chovanec (79. Halla), Hrdlica, Fúska, Šuník, Kling (72. Krajčovič), Suchan (86. Čerenka), Búš, Endrödy.

Vlčany - Tomášikovo 1:2 (0:1).

Domáci nevyužili prvé šance, za čo ich súper trestal. Tomášikovo sa predstavilo dobrou hrou na brejky. Vlčany vyrovnali hneď po obrátke po peknej akcii a vyzeralo to, že naklonia misky váh. Prišiel však nešťastný gól. V presilovke to bolo dobýjanie bránky hostí, ale skóre sa už nemenilo.
Góly: 47. L. Mészáros - 20. A. Čerňanský, 57. Cs. Polák. ČK: 60. Kaprinai (T). R Patrovič, 160. VLČANY: Szalai - Nagy, Halászik, Dobrý (75. E. Holbík), Cs. Tóth, Mónosi (38. Brnula), Ács, Czanik, Mészáros, Pál, Slamka (46. Karvai). TJ: Jankovič - Szabó, Kaprinai, Gútai, Laca, Mada, Paľo, Čerňanský, Szüllö (50. Polák, 82. Krištof), Rémay, Zíma.

Zlaté Klasy - Vrakúň 1:1 (0:1).

Vyrovnaný zápas sa odohrával väčšinou medzi šestnástkami. Hosťom vyšiel protiútok, keď si Méhes dobre nabehol na center - 0:1. Druhý polčas bol zaujímavejší, pribudlo ruchu pred oboma bránami. Po faule na Molnára z penalty vyrovnal Zsigó a domáci mali aj bližšie k víťazstvu. Gól: 65. Z. Zsigó (11 m) - 15. T. Méhes. R Žiak, 220. Z. KLASY: Š. Kunyi - Ruman, Zsigó, Struhár (75. Bittera), Hollósi, Benci, M. Kunyi (59. Rigó), Molnár, Berner, Sakál (83. Sárközi), Majerský. VRAKÚŇ: Várady - Végh, Kázmér, Lelkes, Audi, Pollák, M. Kósa (19. Laurov, 77. D. Kósa), Méhes, Balla, Stefankovics, Gróf.

Trhová Hradská - Ohrady 3:1 (1:0).

Pred peknou kulisou sa hrala dobrá partia, o čosi aktívnejší boli domáci. Ich snahu vyjadrili pokusy Tomasovicsa, Zsákovicsa i Remenára, na druhej strane hrozil Suchý, ktorý trafil žrď. V 45. min. po štandardke Remenára zblízka dorážal Tomasovics. Táto dvojica úradovala aj neskôr a zaslúžila sa o trojgólový rozdiel. Hostia sa dostali k slovu až v závere.
Góly: 45., 56. a 61. J. Tomasovics - 88. Cs. Fekete (11 m). R P. Bachratý, 600. T. HRADSKÁ: Csánó - Sándor, Kovács (87. Keresztes), Gáspár, Andrejkovics, Obložinský, Tomasovics, Szajkó (71. Póda), Chrenko, Remenár, Zsákovics (60. Török). OHRADY: M. Bugár - Jávorka, Csicsay (71. Bognár), I. Bugár, Fekete, Zsigrai, Végh, Sokolík (65. Suchomel), Méhes, Tomcsala (58. Erös), Suchý.

16. Močenok 6 0 2 4 1:7 2 (-7)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 9 - R. Borš (Váhovce), 8 - M. Kósa (Vrakúň), 7 - Ľ. Kostolanský (Or. Potôň), J. Tomasovics (Trh. Hradská), T. Méhes (Vrakúň)