Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Štart bronz neobhájil

Uplynulý týždeň sa hral v sérii o konečné tretie miesto štvrtý a rozhodujúci piaty zápas. Kým v stredu Štart doma uspel a vyrovnal sériu, v sobotňajšom zápase o všetko nepodal obhajca bronzu na Považí dobrý výkon a po jasnom priebehu prehral. Skončil tak

SÉRIA O 3. MIESTO
4. ZÁPAS: HC Štart Nové Zámky - MŠK HANT Považská Bystrica 43:32 (22:16)

Minulú stredu prichádzali Považania do Nových Zámkov s postupovým mečbalom, ktorý mohol Štart odvrátiť jedine víťazstvom. Novozámčania začali bez rešpektu, od prvej sekundy obetavo bránili a v útoku boli mimoriadne efektívni. Po štyroch minútach preto viedli nečakane hladko 5:1, hosťom nepomohol ani oddychový čas a prvý polčas, bohatý na góly, skončil zaslúženým až šesťgólovým náskokom domácich. Tí nepoľavili ani po zmene strán, stále hrali s chuťou a proti zaskočeným hosťom miestami priam excelovali. Aj vďaka jedenástim gólom Szücsa sa diváci dočkali štyridsiatky a napokon až jedenásťgólového víťazstva. Pred rozhodujúcim sobotňajším duelom bol stav na zápasy 2:2.
l Pok. hody: 1/1 - 11/10, vylúčení: 8 - 9, ČK: Holdoš – Korňan (obaja za tri vylúčenia), rozhod.: Oťapka a Haščík, 450 divákov.
l ŠTART: Kanás - Peťko 5, Szücs 11, Vadkerti 8, Učeň 1/1, Holdoš, Hustý, Šramel, Szapu 1, Šeben, Sivák 3, Ivanov 4, S. Mažár 10. Tréner Pavol Jano.

5. ZÁPAS: MŠK HANT Považská Bystrica - HC Štart Nové Zámky 35:27 (19:8)
Konečný stav série: 3:2, Nové Zámky skončili štvrté.
Aj v rozhodujúcom piatom zápase uspel rovnako ako v predchádzajúcich štyroch dueloch tejto série domáci tím. Po vyrovnanom úvode, keď v 6. min bol stav nerozhodný 2:2, prišla hluchá fáza Štartu a domácim stačilo niečo vyše desať minút na získanie výrazného náskoku. V 17. min prehrávali Nové Zámky hrozivo 12:3 a do polčasovej prestávky ich manko ešte narástlo na 19:8 (!). Zverenci Pavla Jana sa nevzchopili ani po obrátke, deväť minút po nej svietil na ukazovateli skóre stav 28:12 a o držiteľoch bronzu bolo rozhodnuté. V zostávajúcom čase hostia aspoň znížili a odvrátili hroziaci debakel.
l Pok. hody: 4/3/ - 4/2, vylúčení: 8 - 9, ČK: Ľ. Ďuriš (P. Bystrica) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Karlubík a Struhár, 800 divákov.
l ŠTART: Kanás, Pčola - Hustý 6, Holdoš, Peťko, T. Szücs 4, Vadkerti 3, Učeň 4/2, Šramel, Szapu 2, Šebeň 2, Sivák 2, Ivanov 1, S. Mažár 3. Tréner Pavol Jano. (MD, TS)