Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Okoličná aj Lovce nadeľovali, Komjatice zastavili Tlmače

28. KOLO: Chotín – Okoličná n/O. 1:4 (1:1). Chotín si na lídra trúfal, už v 5. minúte poslal z rohu nakopnutú loptu do siete Csintalan. Domáci mohli následne vedenie poistiť, ale Kovácsovu bránu minuli. O prvú hosťujúcu šancu sa postaral Japonec Yoshizawa, avšak trestuhodne zahodil. Vyrovnanie prišlo v 40. minúte z nohy skúseného Gőgha. Aj po zmene strán sa bolo na čo pozerať, útoky sa striedali na oboch stranách, nakoniec v 58. minúte mieril presne kanonier Turza. V polovičke druhého dejstva zvýšil rozdiel Yoshizawa a keďže v závere už domácim dochádzali aj sily, hostia si pripísali dôležité tri body. Po zápase mali domáci ťažké srdce na arbitra stretnutia, hlavne za verdikty v prvom polčase.
l Góly: 5. Š. Csintalan – 40. Gőgh, 58. Turza, 71. Yoshizawa, 81. Novák. R Bílek, 350.
l CHOTÍN: To. Csintalan – Šátek, Ta. Csintalan, Ágg, Andrusko, G. Marikovec st., Pásztor, Lucza, Š. Csintalan, Zajos, Bagin (80. R. Halász). OKOLIČNÁ: Sz. Kovács – Somogyi, Bartal, Meleg, Novák (85. Erdei), Turza, Faragó, Machata, Yoshizawa (85. V. Banda), Ódor, Gőgh.

Veľké Lovce – Marcelová 5:1 (0:0). Domáci v oklieštenej zostave narazili na zdatného a najmä v prvom polčase poctivo bojujúceho súpera. Po bezgólovom polčase poslal domácich do vedenia Obložinský, avšak Marcelová dvadsať minút pred koncom dokázala Bottyánom vyrovnať. Chvíľu na to ale naklonil misky váh znova na domácu stranu Polgár, trafil sa pekne do šibenice a od tej chvíle už domáci zápas z rúk nepustili. V závere sa trafili aj striedajúci Tóth s Kotlárom, aj preto si Marcelová odviezla nakoniec vysokú prehru.
l Góly: 47. P. Obložinský, 74. a 77. Polgár, 85. L. Tóth, 87. S. Kotlár – 70. A. Bottyán. R Meňhart, 300.
l V. LOVCE: Madarász – L. Gočala, Kuruc (83. S. Kotlár), T. Bagala (57. J. Kotlár), Polgár, P. Obložinský, Trnka (71. L. Tóth), Habrman, M. Bagala, Koreň, Hajko. MARCELOVÁ: Hallman – G. Marikovec ml. (71. Polovic), Svitel, J. Gumbér, Boros, P. Németh, Cabada, V. Trenčík (83. J. Bottyán), T. Marcinko, Kelko, A. Bottyán.

Zemné – Pribeta 3:2 (3:1). Hostí prekvapil rýchlym gólom domáci Juraj Bombicz, o vyrovnanie sa postaral nádejný mladík v drese hostí Vida. Zemné bolo v prvom dejstve aktívnejšie, odzrkadlilo sa to i na polčasovom skóre. Po prestávke hostia zvýšili aktivitu a v 71. minúte sa dočkali aj zníženia Pagurkom. Pribeta zo svojho tempa neubrala, avšak vyrovnanie už neprišlo.
l Góly: 2. J. Bombicz, 24. Ti. Bombicz, 38. Ferencz – 18. Vida, 71. Pagurka. R Kusý, 200.
ZEMNÉ: Jóba – Győri, P. Adamovics, J. Bombicz, Šámšon, T. Adamovics, Ferencz, M. Stojka, Ti. Bombicz, Kubicsek (65. Kádár), Vlčan (36. Ľ. Molnár). PRIBETA: M. Jakab – I. Hóka, Vörös, Buranský, Szabolcs, Pagurka, Uzsák, Rusnák, P. Hóka, Vida, Sebestyéni.

Tvrdošovce - Kalná n/Hr. 3:1 (2:0). Domáci začali dobre, už v 3. minúte po priťuknutí Dikácza mieril do pravej šibenice Ivan. O dvadsať minút neskôr sa akcia opakovala, tentokrát mieril Sztrecsko pod ľavú spojnicu. Po tomto góle úroveň hry poklesla, hra sa odvíjala hlavne medzi šestnástkami. Po zmene strán hrala Kalná viac útočne , ale do vyloženej šance sa nedostali, naopak, po ruke v pokutovom území poistil vedenie Ivan. V samom závere zmiernil prehru hostí z diaľky Rácz.
l Góly: 3. a 85. Ivan (druhý z 11 m), 23. Sztrecsko – 90. Rácz. R Moncman, 200.
TVRDOŠOVCE: Alaksza – Miklás, G. Tóth, N. Hadina, T. Varga, Sztrecsko, Joz. Lakatos (55. Farkas), Brat, Káplocký (84. Lebó), Dikácz (77. Zsolnai), Ivan. KALNÁ: Guťan – Hrnčiar, R. Varga, Zdychavský (70. Rácz), Tušan, Valo (79. Bognár), Hajtó, Csontos (86. Koška), Pleva, Sakoš, Mihálik.

Bánov - Dvory n/Ž. 2:1 (1:0). V Bánove sa hralo obojstranne útočne, do vedenia šli domáci Mičekom v 9. minúte. Po miernej prvopolčasovej prevahe Bánova sa po zmene strán hra vyrovnala a v 75. minúte sa zrovnávalo aj skóre, vďaka chybe Kálaziho bol šťastným strelcom Haulík. Radosť hostí však netrvala dlho, centrovanú loptu poslal za Gubricov chrbát Valachovič.
l Góly: 9. Miček, 78. Valachovič – 75. Haulík. R Jakubáč, 150.
l BÁNOV: Kálazi – Miček, Mazúch, Sádecký, Valachovič, Tchor, Poláček, P. Šimunek (82. Rácek), P. Palacka, Vittek, Cvik (46. Oslanec). DVORY: Gubrica – Bernáth, Czingel, Takáč, Bartalos, Petrík, P. Nagy (56. Kővári), Keresztúri (86. L. Hadina), Haulík, Körmendi, Šárközi.

Komjatice – Tlmače 3:0 (2:0). Rozbehnutí domáci načali Spartak už v 2. minúte, z priameho kopu namieril presne Letko. O štvrťhodinu neskôr kopali Komjatičania roh a odrazenú loptu napálil poza Kotorov chrbát Soboňa – 2:0. Aj po zmene strán pokračovali hostia v bezduchom výkone, preto mohol Kalužák upraviť na rozdiel troch gólov. Domáce víťazstvo je zaslúžené.
l Góly: 2. Letko, 17. Soboňa, 79. J. Kalužák. R Vachula, 250.
l KOMJATICE: Hajnala – M. Kalužák (29. Mester), Soboňa, Orosi, Jančár, Schwarz, Letko (82. Vašek), Michal Marenčák, Martin Marenčák, J. Kalužák (84. Konderík), Nemeš. TLMAČE: Kotora – Maroš Mlynárik, Kollár, Líška, Lenard, Jenes, Horniak, Jašek (72. Bogdáň), Havran, Titurus, Spasič (51. Švolík).

Tekovské Lužany - Zemianska Olča 1:1 (0:0). V stretnutí slabej úrovne začali domáci vlažne a do prestávky nepremenili tri šance. Po obrátke sa Lužany ujali vedenia, po priamom kope sa najlepšie zorientoval v skrumáži Banda. Do konca zápasu podržal hostí dobrý brankár, naopak domáci podali slabý výkon.
l Góly: 53. M. Banda - 69. Z. Viczena. R Ďatko, 200.
l T. LUŽANY: Štrúbel - Rostás, Srna, Báró, Bajúsz (85. Efraňuch), Styecz (80. T. Šulyáni), Š. Šulyáni, Šál, Rakica (86. Kósa), M. Banda, Simondel. Z. OLČA: L. Házi - Viczena, Budai, Kapušňák, Zs. Halász (62. Ham), Simon, G. Szabó, Csizmadia, Szkukálek (77. Pastorek), L. Horváth, P. Koton.

Hontianska Vrbica - Čaka 2:3 (1:0). V závere sezóny sa hralo v dobrom tempe, domáci boli v prvom dejstve lepší, územnú prevahu potvrdili gólom spoza 16-tky. V druhej časti sa sily na ihrisku vyrovnali, Vrbica vyhrávala po hrubej chybe hostí už 2:0, no v 70. min. sa zápas zlomil a Čaka postupne ozbíjala súpera o všetky body.
l Góly: 33. a 60. M. Haščák – 70. a 83. Meiling, 61. Kopernický. R Rečka, 150.
l H. VRBICA: Výbošťok – Škorec, Siksay, K. Kačmárik, Páchnik (65. Adami), A. Kačmárik (53. Pav. Pilinský), Pat. Pilinský (73. Ryšavý), Hovan, Horský, Haščák, Valentík. ČAKA: Molnár - Ivančo, Dobrota, Benko, T. Varga - Víglaš, M. Tóth, Kopernický, P. Tóth (72. Dorník) - Meiling, Tanaši.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 36 - R. Turza (Okoličná), 20 – P. Havran (Tlmače), 19 – M. Haščák (H. Vrbica), 18 – J. Trnka (V. Lovce), E. Jenes (Tlmače), 17 – R. Meiling (Čaka), 16 – M. Vittek (Bánov), T. Faragó (Okoličná), L. Suchánek (V. Lovce), Ti. Bombicz (Zemné).

1. Okoličná 28 19 4 5 82:32 61 (+19)
2. Veľké Lovce 28 18 5 5 66:26 59 (+17)
3. Tlmače 28 18 3 7 70:38 57 (+15)
4. Zemné 28 14 5 9 55:40 47 (+5)
5. Tvrdošovce 28 14 5 9 58:46 47 (+5)
6. Hont. Vrbica 28 14 3 11 62:56 45 (+3)
7. Komjatice 28 12 4 12 56:44 40 (-2)
8. Čaka 28 12 3 13 53:50 39 (-3)