Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Prvú tretinu súťaže zakončili bez úspechu

Futbal - I. liga: Šaľa - Rimavská Sobota 0:0, Dolný Kubín - FC ViOn 2:0 (0:0)

Šaľa doma iba remizovala a stále je posledná.Šaľa doma iba remizovala a stále je posledná. (Zdroj: Milan Pospiš)

Domáca premiéra trénera Ančica Šaľanom víťazstvo nepriniesla. Zlaté Moravce odštartovali sériu po ihriskách súperov zakopnutím u nováčika.

Šaľa - Rimavská Sobota 0:0

Domáci aj s posilou, navrátilcom Čirikom, chceli bodovať naplno a úvodná štvrťhodina tomu nasvedčovala. V 9. min. delovka Kubu v sieti neskončila, o sedem minút neskôr sa dostal do šance Uzola, ale Vargic gólu zabránil. Hostia sa snažili prehustením pola eliminovať stred šalianskej zálohy a hrozili po štandardkách. Po obrátke R. Sobota aktívnym presingom nepustila Duslo do šancí, divákov rozohriali iba prieniky Čirika a šanca Zajaca v 75. min., keď to v malom vápne horelo. Hostia hrozili Vargicom a Gerim, ale gólová bola až strela Laláka v nadstavenom čase, ktorú vykopol z bránkovej čiary Janečka.
Pred 564 divákmi rozhodoval Hrčka, ŽK: Geri.
DUSLO: Kolmokov – Obert (69. Zajac), Krajník, Mujkoš, Tomiš (39. Kasaj) – Uzola, Lalák, Lancz, Vyskoč, Čirik – Kuba (79. Peťovský).
Peter Ančic, tréner: „Naša hra už získava tie správne fazóny. V obrane to už bolo lepšie, záloha s útokom veľmi chceli, ale v závere pri gólovom prieniku Laláka nás opustilo šťastie.“
OKAMIH ZÁPASU: Bola to prvá minúta nadstavenia, keď po vtipnej prihrávke Peťovského najlepší hráč zápasu Lalák obišiel aj gólmana Kuciaka, ale jeho strelu z uhla akrobaticky vykopával Janečka. JOZEF SKLENÁR

Dolný Kubín - FC ViOn 2:0 (0:0)

Už v 5. min. sa P. Čarnota zbavil obrancov, ale jeho strelu Brezina vytlačil na roh. Potom hostia ovládli hru, ale dobre fungujúca obrana domácich ich do ničoho nepustila. Jedinú strelu vyslal v 21. min. Pavelka. Prestávka pomohla Kubínu, strelu Bakoša vyrazil Brezina na roh. Naň si najlepšie vyskočil Jurky a „anglickou“ hlavičkou od žrde skóroval. Desať minút pred koncom bol Siman zrazený Klabalom a z pokutového kopu sa Sadžakov nemýlil. Jediná druhopolčasová šanca hostí prišla v 83. min, keď sa pekne preštrikoval Tomko, jeho center na päťke poslal Pavelka vedľa brány.
Góly: 55. Jurky, 80. Sadžakov (11 m).
R Matúš, ŽK: Iskra, Kráľ, J. Čarnota, Cicman, P. Čarnota - Tomko, Klabal, 950.
VION: Brezina - Pavlenda, Klabal, Majerník, Chren - Ondrejka (60. Tomášek), Náther (80. Hozl), Kuračka, Candrák - Pavelka, Tomko
Štefan Horný, tréner: „Diváci videli zaujímavý, vyrovnaný zápas. Mal som pocit, že po pohárovom stretnutí sme mali ťažšie nohy ako domáci. Za enormné nasadenie si domáci víťazstvo zaslúžili.“
OKAMIH ZÁPASU: Bola to 80. minúta, kedy sa z 11 metrov nepomýlil Sadžakov a definitívne rozhodol. Zlatomoravčania odolávali domácemu tlaku, v druhom dejstve vážnejšie pohrozili len raz... JOZEF DÁVID

Ostatné výsledky 11. kola
Prievidza - Púchov 0:2 (0:1), 4. J. Chovanec, 90. Loduha. Ružomberok B - Lučenec 1:1 (0:0), 68. Hrašna - 74. Hlavatovič. L. Mikuláš - Trenčín 0:0. Michalovce mali voľno.

1. Púchov 10 7 2 1 14:6 23 (+8)
2. Zl. Moravce 10 6 2 2 20:11 20 (+2)
3. Trenčín 10 4 4 2 16:8 16 (+1)
4. R. Sobota 10 4 4 2 10:9 16 (-2)
5. Dolný Kubín 10 4 2 4 14:11 14 (+2)
6. L. Mikuláš 10 3 3 4 10:11 12 (-3)
7. Michalovce 10 3 3 4 8:9 12 (+3)
8. Prievidza 10 2 6 2 7:9 12 (-6)