Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Bič plieskal na konci

Rezerva Nitry prišla o dobrý výsledok dvoma gólmi v nadstavenom čase...

Husár a Kosík zo zápasu Vráble - Myjava 0:0.Husár a Kosík zo zápasu Vráble - Myjava 0:0. (Zdroj: Monika Golhová)

DAC Dun. Streda B - FC Nitra B 2:1 (0:0)
Kvôli premočenému hlavnému ihrisku sa hralo na umelom trávniku. Najskôr pohrozili hostia, ale pokusy Fialu a Bratského bravúrne kryl Mundi. Na opačnej strane Bognárova strela tesne minula bránu. Ten istý hráč postupoval v 43. min. sám na bránku, ale trafil iba vybiehajúceho brankára. Hostia si v druhom polčase vynútili územnú prevahu, ktorú korunoval gólom Paukner po ideálnom vysunutí Fialom. Paukner mal ešte tri nebezpečné pokusy, ktoré kryl výborný domáci brankár. Keď sa už zdalo, že tri body poputujú pod Zobor a aj strela K. Németha skončila na brvne, domáci v nadstavenom čase za minútu zvrátili výsledok aj s pomocou dosť neistej nitrianskej obrany.
Góly: 90+. A. Németh, 90+. Lelkes - 59. Paukner. R A Somoláni. ŽK. Kiss - Kotora. 100 divákov. DAC B: Mundi - Kiss, K. Németh, Ágh, Hrnčiar (76. Gabriel) - Brunczvik (62. Jurič), Lelkes, Füzik, Medgyes - Csonka (72. A. Németh), Bognár. Tréner M. Kuruc. FC B: Kopecký - Kotora, Hunák, Jakubjak, Harbuľák - Bratský, Sailer, Fiala (79. Gajdoš), Ivančík - Paukner (86. Čurgali), Gajdošík (77. Liluašvili). Tréner R. Barborík.

Spartak Vráble - Spartak Myjava 0:0
V hodovom stretnutí futbal zaplakal. Obe mužstvá čakali na to, čo vymyslí súper. A keďže sa tak nestalo ani na jednej strane, šance sa rodili len z centrov a po odrazených loptách. Prvú mali v 28. min. hostia, ale Sloboda namieril volejom vedľa. Vzápätí zakončil nedôrazne hlavou Kročian. V závere polčasu ešte kryl Straka pokus Zvereca. Vrábľania pohrozili prvýkrát až po hodine hry, ale Sojka hlavou mieril mimo brány. Zakrátko unikol Kvasnica, ale pri jeho centri vynikol Straka. V 73. min. sa dostal k strele Tužinský, ale jeho bomba z 25 m išla nad. V závere to ešte skúšal z uhla Myjavčan Zverec, ale nepochodil. Úroveň stretnutia tretieho s druhým slušnú návštevu nepotešila. Vráble ani raz netrafili bránu a hostia sa zamerali hlavne na zisk bodu.
R Jaška, bez kariet, 599 divákov. SPARTAK: Straka - Husár, Gonda, Šándor, Nozdrovický (74. Koutný) - Pačaj (61. Tužinský), Turčan, Kupec (61. Sojka), Orávik - Detko, Benca. Tréner Liba.

FKM Nové Zámky - MFK Topvar Topoľčany 0:0
Hostia zaujali v úvode dvomi žltými kartami do druhej minúty a potom sa na takmer celý polčas stiahli do obrannej ulity. Novozámčania začali síce sebavedome, skúšali to zľava i sprava, no veľa toho tiež nevymysleli. V 22. min vychytal Mlynára pozorný Mikuláš, ktorý nohami zneškodnil aj Baranyaiov krížny pokus. V 25. min veľa nechýbalo hlavičke Baranyaia po Bališovom mäkkom centri, päť minút pred obrátkou hlavičkoval nebezpečne zase Ešek. Po prestávke zblokovala domáca obrana nebezpečnú strelu Ondrku, no najväčšie šance prišli až potom. V 70. min našiel striedajúci Švajda na päťke Baranyaia, ktorý zahodil nemožné, a FKM mohol pykať. O päť minút totiž vyrazil gólovú hlavičku Oleja Valenský.
l R Hádek, ŽK: Čuhák, Ondrka, Mucha, Olej, 600. FKM: Valenský - Ešek, Hlavačka, Horňáček, Cingel, Zsák, Kostoláni, Baranyai, Bukovič, Bališ (65. Švajda), Mlynár (60. Szabó). Tréner J. Chovanec. MFK: Mikuláš - Čuhák, Teplanský, Bačík, Laouzai (13. Schwarz), Matušík, Ondrka, Mucha, Vermeš, Olej, Kuchtiak. ⋌MARIÁN DRAGÚŇ

Ostatné výsledky 11. kola
Trnava B - Nemšová 2:1 (0:1), 57. vlastný (Marušinec), 84. Mikovič - 8. Amrich. Slovan jun. - J. Bohunice 7:2 (3:0), 70. a 90. Štepanovský, 14. Kolčák, 25. Ujčík, 40. Bagayoko, 48. vlastný (E. Gajdoš), 75. Králík - 62. Maron, 90.+ Chalány. N. Mesto n/V. - Vrbové 2:0 (1:0), 8. Ščepko, 90.+ M. Šebek. Rača - Bernolákovo 2:1 (2:1), 8. Pupík, 12. Homola - 17. Futo. SFM Senec - Moravany 2:0.
10. Vrbové 11 4 2 5 9:13 14 (-4)
11. Dun. Streda B 11 4 2 5 14:19 14 (-1)
12. Moravany 11 3 4 4 13:14 13 (-5)
13. Nitra B 11 3 3 5 15:18 12 (-6)
14. J. Bohunice 11 2 6 3 13:16 12 (-6)
15. Rača 11 2 3 6 10:16 9 (-6)
16. Topoľčany 11 2 2 7 11:19 8 (-7)

Program 12. kola
17. 10. o 14.00 Myjava - Topoľčany (Korista), 18. 10. o 14.00 Vráble - Slovan B (Cifrík), Nitra B - Rača (Perašín), Nemšová - N. Zámky (Krivošík), Vrbové - D. Streda B (Knopp).

Neded ukončil zlú sériu

Ludanice - Galanta 3:1 (3:0)
Na veľmi ťažkom teréne sa obe mužstvá pohybovali výborne. Domácim vyšiel najmä prvý polčas. V 7. min. obstrelil múr z trestného kopu Jakubička - 1:0. Frťala mohol zvýšiť hlavou, ale obranca vyhlavičkoval loptu na čiare. V 24. min. našiel Rusňák Dobiáša, ktorý pohodlne zvýšil. Následne po zaváhaní domácej obrany vyslal peknú strelu Polednák. V 33. min. vhadzoval aut Braun, našiel hlavou Rusňáka a bolo 3:0. V druhom polčase sa domáci uspokojili s vedením a hrali vlažnejšie. Hostia v 53. min. znížili na 3:1. V závere mali ešte domáci niekoľko pološancí, ale skóre sa už nemenilo.
Góly: 7. Jakubička, 24. Dobiáš, 33. Rusňák - 53. Polednák. R Černák, 200 divákov. ŽK: Braun - Kopčan, Mačica. OFK: Grman - Braun, Dobiáš, Jakubička, Ondruš, Frťala (86. Rybnikár), Feješ, Rusňák, Ďuriš, Hnilica, Farkaš (74. Rimanovský). Tréner A. Antalík. GALANTA: Šalka - Kopčan, Schmidt (74. Sabo), Lošonský, Eliáš, Drotár, Vaňo, Mačica, Tvrdoň, Ostrožanský, Polednák. Tréner R. Rehák.

ČFK Nitra - Bánovce 3:2 (1:1)
Líder sa pýši najlepšou obranou v súťaži - za desať kôl dostali Bánovce iba štyri góly, na Čermáni ale inkasovali hneď tri razy. Gólový účet otvoril Korman, keď z 25 m prehodil Bohunského, no ešte do prestávky kontroval po prieniku z rohu šestnástky Hošek. Domácim vyšiel vstup do druhého dejstva, kapitán Šelméci strelil za šesť minút dva góly a Bánovce začali naháňať výsledok. Striedajúci Božik síce šťastne znížil na 3:2, vzápätí ale zahodil šancu na vyrovnanie a podobné tutovky premrhali aj Borcha a Filín. Už v nadstavenom čase pri vabanku hostí obišiel R. Borčin aj brankára, no gól mu pred čiarou odkopol Škultéty.
Góly: 29. Korman, 46. a 51. Šelméci - 40. Hošek, 59. Božik. R Sedlár, ŽK: Vrábel, Mošať, 200 divákov. ČFK: N. Borčin - M. Dedič, Mošať, Šelméci, Horňák - Novakovič (84. F. Dedič), Buday, Vrábel (69. Bližňák), M. Charizopulos, Korman - R. Borčin. Tréner J. Kostoláni. SPARTAK: Bohunský - Filín, Decký, Škultéty - Medera (56. Božik), Stano, Greguška, Mezovský, Kosiba (46. Ančic) - Hošek (66. Borcha), Masarovič. Tréner L. Kaplán. ⋌ŠTEVO KORMAN

Neded - Sereď 2:1 (0:1)
Dôležité šesťbodové stretnutie začali lepšie domáci, ktorí mali príležitosti Ivaničom a Radošovským, ale do vedenia šli hostia po opakovanej strele Hindáka. Domácich sa prebrali až po 15 minútach, keď Rožníkovu hlavičku bravúrne vyrazil Karmažin a po strele Mihálika ho zachránila žrď. Do prestávky mohli padnúť ešte dva góly, ale po Hindákovej šanci a najmä po Hlaváčovej sa zaskveli brankári. Po obrátke sa Neded snažil vyrovnať a odmena prišla po voleji Ivaniča. Hostia kontrovali, mali dobré príležitosti, ale brankári boli na mieste. V záverečnej päťminútovke sa lámal chlieb, keď najskôr Gál nedal gól po sóle na Veselého a na druhej strane center Molnára zavesil volejom Kalmár do siete bezmocného gólmana hostí.
Góly: 51. Ivanič, 87. Kalmár - 7. Hindák. R Santa, ŽK: Beták - Bujna, 400. FC: Veselý - Beták, Mihálik, Radošovský, Molnár (90. K. Ballabás), Ambruš, Halák, Hlaváč (39. Kovács), Jedinák, Rožník (62. Ľ. Kalmár), Ivanič. Tréner M. Kobora. ŠKF: Karmažin - Szórád, K. Vaško, J. Javor, Lipovský, Piši, Penciak, Bujna (68. L. Vaško), Gál (86. Gvozdenovič), Hindák (37. Varga), Peciar. Tréner M. Süttö.

Topoľníky - Dubnica B 3:1 (2:1)
Celý zápas bol bojovný a útočný, domáci sa ukázali v lepšom svetle ako v minulých kolách. Hostia pohrozili prví, keď z päťky hlavičkoval Gorelka do rúk Rengela. Na to odpovedal Farkaš strelou vedľa brány. V 22. min. Trhan trafil z päťky pod vybiehajúceho brankára - 0:1. V 26. min. Mandák kopal priamy kop, trafil múr a následne odrazenú loptu Dékany doťukol do brány. Po centri Farkaša Joniak hlavou upravil na 2:1. Striedajúci Urban zahodil tutovku, keď šiel sám na Rengela, ale ten mu jeho zámer zmaril. Po zmene strán sa šance začali rodiť v 53. min., keď Matejov z priameho kopu strieľal vedľa šibenice Rengelovej svätyne. Následne potom si Mandák s Dékanyom vymenili roly a Topoľníčania uzavreli skóre.
Góly: 26. Dékany, 29. Joniak, 67. Mandák - 22. Trhan. R F. Farkaš, ŽK: Balogh, 250. DRUŽSTEVNÍK: Rengel - Zavaterník, Balogh, Čekey (59. Nagy), Palasiewicz, Kosár, Pinte (24. Joniak), Mandák, Rábek, Dékany (81. Frühvald), Farkaš. Tréner A. Pinte.

V. Ludince - Šamorín 1:3 (1:2)
Domácim sa od začiatku nedarilo, hostia pôsobili svižným, futbalovejším dojmom. V 17. min. však Gašperík vyrazil loptu len pred seba, dostal sa k nej Petráš, ktorý pohodlne otvoril skóre. Šamorín potom vystupňoval aktivitu, hrozil najmä Buchel, v strede poľa hral výborne Molnár. Aktivita hostí vyvrcholila vyrovnávajúcim gólom, ktorý si však v trme-vrme dali V. Ludince do vlastnej brány. Ešte do prestávky aktívni hostia pridali druhý gól, ktorý naštrbil psychiku domácich. Tí pokračovali v nemastnom-neslanom výkone aj po zmene strán. Naopak, dobrú hru Šamorína vyšperkoval Buchel, ktorý zabezpečil pre svoj tím dôležité plusové body.
Góly: 17. Petráš - 29. vlastný, 45. Mezovský, 60. Buchel. R Maršal, ŽK: Polák - Soóš, Mezovský, Molnár, Buchel, 200. DRUŽST.: Varga (46. Koseček) - Balog, Števko (70. Flídr), Fekiač, Hlaváčik, Kasana, Petráš, A. Kosák, Soboňa (46. Horňák), Dulai, Polák. Tréner M. Szegényi. ŠTK: Gašperík - Végh, Soós, Fulmek, Vaško, Mezovský, Molnár, Hamuľák (80. Kečkéš), Buchel (87. Boškovič), Szöllös (89. Havier), Kopún. Tréner J. Hodúr. ⋌JAROSLAV KOSÁK

Piešťany - Gabčíkovo 3:0 (1:0)
Úvodné pokusy patrili zväčša domácim, Kukuč trafil brvno. Párkrát však pohrozili aj hostia. V 30. min. fauloval Liszkay Žambu a z penalty otvoril skóre stretnutia Bernát. Po obrátke prevzali taktovku hostia, ovládli stred ihriska a nebezpečne hrozili. Obrana s brankárom Krajčovičom však ich tlaku odolala, niekedy aj so šťastím. Záver stretnutia však patril opäť domácim. Dvoma gólmi spečatili výsledok, ktorý je pre hostí krutý.
Góly: 30. Bernát, 80. Kukuč, 90. Žamba. R Sárai, ŽK: Doktor, Žamba - Végh, Liszkay, 310 divákov. TJ: Izsman - Szocs, Bolega (82. Kesegh), Liszkay (53. Kállai), Soós, Bartalos, Lux, Hamar (83. Szamaránszky), Šnegoň, Chlebo, Végh.
Palárikovo - P. Bystrica 1:1 (1:0)
V úvode sa hralo väčšinou medzi 16-kami s minimom šancí na oboch stranách. Tú prvú mal Kuťka, no trafil len brankára, Skórovať mohol potom aj Drienovský. Palárikovčania sa radovali v 35. min., keď center Pánika usmernil hlavou do siete Kuťka. Po zmene strán boli naďalej aktívnejší domáci, no veľakrát stroskotali na vynikajúcom Bartekovi. Hostia sa do útoku dostávali len sporadicky, ale po jednom z nich vyrovnal strelou z 20 m M. Hedera. Víťazstvo na domácu stranu mohol v závere strhnúť Drienovský, ale Bartek bol opäť proti.
Góly: 35. Kuťka - 64. M. Hedera. R Otiepka, ŽK: Pánik, Drieňovský - Pauer, 350 divákov. OTJ: Drgoňa - Procházka, Krištofičin, Drienovský, Holka (69. Mach), Žembera, Kompas, Dovičovič (84. Molnár), Kuťka, Bogyai. Tréner A. Dragúň.
Domaniža - Led. Rovne 3:1 (1:1), 3. Hájek, 47. J. Král, 59. Mir. Kvaššay - 18. Prekop.

1. Bánovce 11 8 0 3 24:7 24 (+9)
2. Dubnica B 11 7 1 3 21:13 22 (+4)
3. Šamorín 11 5 3 3 24:13 18 (+3)
4. Ludanice 11 5 3 3 25:18 18 (0)
5. Piešťany 11 5 3 3 17:13 18 (0)
6. Gabčíkovo 11 5 3 3 12:13 18 (0)
7. Palárikovo 11 5 2 4 13:17 17 (+2)
8. Galanta 11 4 4 3 11:11 16 (+1)