Nové Zámky s úlovkom

Futbal: II. LIGA, III. LIGA

II. LIGA

FC Nitra B - FK Rača 1:0 (0:0)
Ako sa prvý polčas skončil bezgólovo, tak sa mohol aj hokejovým skóre. Prvé dve príležitosti sa rodili po Jakubjakových centroch, najprv netrafil Gajdošík a potom po rohu hlavičkujúci Sailer. Nešťastie v koncovke mal aj unikajúci Gajdošík, ktorý krížnou strelou nastrelil žrď račianskej brány, a keď gólom neskončili ani samostatné úniky Bratského a Zelenického, zdalo sa, že zápas skončí 0:0. Nitrania však hrýzli až do samého konca a odmenou im bol Ivančíka v nadstavenom čase, ktorý sa dobre zorientoval pred šestnástkou a pohotovou strelou ľavačkou aj za prispenia teču jedného z brániacich protihráčov preloboval brankára.
Gól: 90+. Ivančík. R Perešin, ŽK (za Nitru): Hunák, Ivančík, 80 divákov. FC B: Kopecký - Jakubjak, Hunák, Sailer, Harbuľák - Bratský Král (46. M. Gajdoš), Fiala (72. Svitek), Ivančík - Zelenický, Gajdošík. (EMU)

Spartak Vráble - Slovan Bratislava jun. 2:0 (0:0)
Už v 2. min. mieril Szárka po centri do brvna Strakovej brány. Na druhej strane po rohu hlavičkoval Gonda tesne vedľa. Potom dvakrát i so šťastím vychytal pokusy Detka gólman Brauneis. „Belasí“ mohli ísť do vedenia po strelách Kolčáka a Králika, ale z diaľky nenamierili presne. Po zmene strán už padli aj góly. Na radosť fanúšikov Spartaka do siete hostí. Skóre otvoril po skrumáži aktívny Gonda. Poistku pridal po priamom kope v štýle „á la Ronaldinho“ Tužinský - 2:0. Po hodine hry mal tutovku slovanista Szárka, ale z dvoch metrov trestuhodne prestrelil. Potom zaujal ďalekonosný volej Turčana takmer z polovice ihriska, ktorému veľa nechýbalo. Bodku za stretnutím dala tvrdá strela Kolčáka, pri ktorej sa vyznamenal Straka.
Góly: 50. Gonda, 54. Tužinský. R Cifrík, ŽK: Turčan - Štepanovský, Ujčík, Jáger, Králik. 700. SPARTAK: Straka - Husár, Šándor, Sojka, Gonda - Tužinský, Koutný, Turčan, Nozdrovický (76. Mikula) - Detko (89. Orávik), Benca.
(Ľuboš Modzga)

FK Slovan Nemšová - FKM Nové Zámky 1:1 (0:1)
Hostia vyťažili z minima maximum. Vedenia sa ujali už v 4. min, keď po centri sa lopta dostala na päťke k Zsákovi. Domácich tento moment zaskočil. Napriek tomu sa snažili o aktívnu hru. V 27. min po rohu Častulín prestrelil bránu hostí. Najbližšie k vyrovnaniu mali domáci hráči v 45. min., keď po centri Ďudáka Častulín sám pre brankárom netrafil bránu. Druhý polčas sa hral na jednej polovici - hostí. Domáci hráči zatlačili hostí k ich 16-tke. Celé úsilie pretavili vo vyrovnávajúci gól, keď po štandardnej situácii sa hlavou presadil Bahno. Domáci sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, avšak proti hosťom, ktorí takticky naťahovali čas, sa už nepresadili.
Góly: 77. Bahno - 4. Zsák. R Krivošík, ŽK: B. Ďuriš, S. Ďuriš - Hlavačka, 150 divákov. FKM: Valenský - Cingel, Kostoláni, Ešek, Zsák, Švajda, Horňáček, Bukovič, Szapu (62. Bábsky), Mlynár, Hlavačka, Bališ (90. Bacigál). Tréner P. Ganczner. (TN)

Spartak Myjava - MFK Topvar Topoľčany 3:2 (0:0)

Hralo sa na rozmoknutom teréne. Najväčšia šanca domácich v prvom polčase prišla v 34. min., keď sa prekľučkoval Hyža, no strelu Dirnbacha brankár hostí na dvakrát kryl. V 53. min. si na center Zvereca nabehol obranca Černáček a hlavou otvoril skóre. O tri minúty sa tá istá situácia akoby cez kopirák zopakovala - 2:0. Po centri Mihála trafil Kosík do tyče a potvrdilo sa „nedáš-dostaneš“, hostia znížili Schwarzom. Naďalej sa snažili vyrovnať, lenže Stančík hlavou zvýšil. Po góle striedajúceho Balážika sa ešte domáci museli strachovať, v nadstavení Solnička v neprehľadnej situácii len inštinktívnym zásahom zachránil.
Góly: 53. a 56. Černáček, 83. Stančík - 68. Schwarz, 87. Balážik. R Korista, ŽK: Hyža - Čuhák, ČK: Čuhák, 350 divákov. MFK: Mikuláš - Schwarz, Bačík, Mucha (83. Balážik), Ondrka, Vermeš, Kuchtiak (63. Pavlovič), Olej, Teplanský, Jančovič (66. Matušík), Čuhák. (Milan Vrána)

MFK Vrbové - DAC Dun. Streda B 3:0 (2:0)

Domáci začali svižne a vedúci gól vsietil tvrdou strelou Herceg - 1:0. Hostia skúšali domáceho brankára z diaľky, ale neboli presní. V 18. min. Piršel po samostatnej akcii zvýšil. Strelu hosťujúceho Mikiča tečoval obranca na roh. Hostia mali najväčšiu šancu zápasu v 39. min., ale Dojčan vykopával z prázdnej brány. Aj v druhom dejstve mali domáci navrch, skóre uzavrel Kubiš. V závere DAC spálil dve šance.
Góly: 4. Herceg, 18. Piršel, 76. Kubiš. R Knopp, ŽK: Mikič, 212 divákov. DAC B: Mundi - Medgyes, Habenicht, Atangana, Hoška, A. Németh, Füzik, Lelkes, Jurič, Mikič, Hadžič. Tréner M. Kuruc. (Peter Sedláček)

Ostatné výsledky 12. kola
J. Bohunice - Nové Mesto 2:1 (0:1), 76. a 89. Babic - 32. Ščepko. Moravany n/V. - Trnava B 0:1 (0:0), 80. Devátý. Bernolákovo - SFM Senec 1:0 (0:0), 63. Futo.

Program 13. kola
24. 10. o 14.00 h N. Mesto - Vráble, Nové Zámky - Moravany, Topoľčany - Nemšová, o 18.00 h SFM Senec - Nitra B, 25. 10. o 10.00 h Dun. Streda B - J. Bohunice.

III. LIGA

Korisť Nededu na Považí

SEREĎ OTOČILA PROTI ČFK, ŠAMORÍN VEZIE BOD

Sereď - ČFK Nitra 2:1 (0:0)
ŠKF začal náporom, v 17. min. pálil do žrde Peciar a v 19. min. sa otriasalo brvno po Hindákovej strele. V prvom dejstve ešte zaujala akcia po osi Javor - Bujna, ale po prihrávke druhého menovaného prestrelil Hindák. V 52. min. sa do obrovskej šance dostal Lipovský, N. Borčin bol však pozorný a jeho pokus vyrazil na roh. Po kontre v 59. min. išli do vedenia Nitrania, dorážkou M. Charizopulosa. Sereďania dupli na plyn a v 73. min. z obrátky nedal šancu Borčinovi svojou strelou Peciar. Už o štyri minúty neskôr krásnymi nožnicami zvrátil stav zápasu v prospech domácich Gvozdenovič. Vzápätí mohol ČFK vyrovnať M. Dedičom, no ten vo vyloženej šanci netrafil bránu. Domáci takticky udržali cenné tri body.
l Góly: 73. Peciar, 77. Gvozdenovič - 59. M. Charizopulos. R Otrubčák, ŽK: Peciar, Penciak, Hindák - F. Dedič, 310 divákov. ŠKF: Karmažin - Szórád, K. Vaško, J. Javor (60. Gvozdenovič), Lipovský, Dobiš, Penciak (86. Raček), Bujna (62. L. Vaško), Hindák, Gál, Peciar. Tréner M. Süttö. ČFK: N. Borčin - M. Dedič, Korman, Šelméci, Horňák - F. Dedič, Buday, Bližňák, M. Charizopulos, Novakovič - R. Borčin. Tréner J. Kostoláni. ⋌DUŠAN ŠVEHLA

Gabčíkovo - Topoľníky 1:0 (1:0)
Domácim chýbali až piati hráči základu, ale aj napriek tomu boli v prvom polčase lepším tímom. Mali iniciatívu a prvé dejstvo sa odohrávalo na hosťujúcej polovici. Po polhodine hry sa Gabčíkovu podarilo rozcengať brvno až trikrát v priebehu jednej minúty. Postupne pálili Hamar, Chlebo a Šnegoň. V 39. min. išiel sám na Rengela Szöcs, ale jeho strela opečiatkovala iba tyč. Domáci však odchádzali do šatní predsa len spokojnejší. V 41. min., po faule na Bolegu v 16-tke, sa nemýlil z bieleho bodu Szöcs. V druhom polčase sa hral medzišestnástkový futbal bez vyložených šancí. Topoľníky to skúšali nakopávanými loptami, ale domáci taktickou hrou udržali zaslúžené víťazstvo.
Góly: 41. Szöcs. R Darnadi, ŽK: Vass - Nagy, 800 divákov. TJ: Izsman - Szöcs, Bolega, Lux, Soós, Bartaloš (75. Kállay), Vass, Hamar (88. Keszeg), Šnegoň (49. Baják), Chlebo, Végh. Tréner T. Meszlényi. DRUŽSTEVNÍK: Rengel - Zavaterník, Balogh (46. Čekey), Kosár, Palasiewicz (82. Frühwald), Joniak, Nagy (74. Rózsa), Mandák, Rábek, Dékány, Farkas. Tréner A. Pinte.⋌ TIBOR LISZKAY

Galanta - Šamorín 1:1 (0:1)
Zápas začal v svižnom tempe, obe mužstvá sa snažili získať prevahu v strede ihriska. Už v 9. min. sa Šamorín ujal vedenia hlavičkou Buchela. Po góle sa domáci tlačili na súperovu polovicu, ale hostia eliminovali ich snahu na hranici pokutového územia. V 37. min. Galanta strelila gól Tomačekom, no ten pre ofsajd neplatil. V závere polčasu po chybe domácej obrany strieľal Buchel, ale Šálka jeho pokus vyrazil nad bránu. Druhý polčas začal domácim náporom, ale zlyhávali v koncovke. V 58. min. sa po úniku hostí vyznamenal Šálka a vzápätí ho zachránila tyč. V 74. min. sa Galanta dočkala, keď po úniku Tomačeka a jeho centri na 1:1 upravoval hlavičkou Polednák. V závere mohli domáci aj rozhodnúť, Varga však loptu netrafil.
l Góly: 74. Polednák - 10. Buchel. R F. Farkaš, 150 divákov. SLOVAN: Šálka - Kopčan, T. Varga, Lošonský, Eliáš, Méry, Vaňo, Drotár (60. L. Varga), Tvrdoň (70. Polednák), Beneš (89. Szabo), Tomaček. Tréner R. Rehák. ŠTK: Süke - Végh, Soós, Fulmek, Vaško, Mezovský, Molnár, Valach (86. Kečkéš), Buchel (89. Havier), Szöllös, Kopún (82. Boškovič). Tréner J. Hodúr.
JÁN FRANCISCI

Ludanice - Domaniža 3:1 (0:0)
Na veľmi ťažkom teréne začali domáci dobre a vypracovali si aj niekoľko gólových šancí, ale Farkaš a ani Rusňák ich nepremenili. Hostia hrozili iba ojedinele. V druhom polčase nastúpili Ludanice so snahou strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 58. min. po centri Jakubičku otvoril hlavou skóre Rusňák. Vzápätí po akcii Frťalu dorazil loptu do siete Farkaš - 2:0. V 83. min. po hlavičke Rusňáka napálil Feješ najskôr do tyče, ale odrazenú loptu poslal už do siete - 3:0. Hostia v zápase už len skorigovali stav.
Góly: 58. Rusňák, 60. Farkaš, 83. Feješ - 89. Mir. Kvašay. R Jakubek, ŽK: Dobiáš, Frťala, Ďuriš - Kráľ, Hudek, 150 divákov. OFK METACOLOR: Grman - Braun, Dobiáš, Jakubička, Ondruš, Frťala (77. Krkoška), Feješ, Rusňák (84. Rybnikár), Ďuriš, Hnilica, Farkaš (67. Rimanovský). Tréner A. Antalík. ⋌(NK)

Bánovce - V. Ludince 3:0 (2:0)
Do zápasu, v ktorom neustále pršalo, lepšie vstúpili domáci. Hneď v úvode mali Bánovčania dve tutovky, ale najskôr trafili brvno a hneď nato aj tyč. Favorit sa ujal vedenia v 23. min., kedy sa z priameho kopu presadil Greguška. Pred polčasom sa Bánovce tešili aj po druhýkrát, keď po peknej akcii zvýšil vedenia Hošek. Hneď na začiatku druhého polčasu kopali domáci pokutový kop za faul, ktorý premenil Decký. Od tohto momentu sa zápas už iba dohrával, bez šancí na oboch stranách.
Góly: 23. Greguška, 42. Hošek, 58. Decký (11 m). R Oselský, ŽK: Filin, Stano, Decký, Kosiba - Balog, Števko, 250 divákov. DRUŽSTEVNÍK: Varga - Balog, Števko (Kotrús), Flidr (Horňák), Hlaváčik, Kasana, Petráš, Kosák, Soboňa (Sekiač), Dulai, Polák. Tréner F. Urban. ⋌(MK)

Dubnica B - Palárikovo 2:1 (1:0)
Od začiatku sa hralo vo vysokom tempe. Gorelka využil nedorozumenie brankára s obrancom a do prázdnej brány otvoril skóre. Potom trafil Gorelka žrď. Jedinú šancu hostí mal v 18. min Drienovský, keď po rohu hlavičkoval z päťky vedľa. Tempo sa po prestávke vystupňovalo. Hostia sa tlačili pred Igazovu bránu, no po rýchlom protiútoku Trhan strelou zvýšil. Palárikovčania mali viac šancí, ale ich strely boli nepresné. Snahu sympatických hostí korunoval Kuťka krížnou strelou. Posledné slovo mohol mať domáci Svorada (trafil žrď) a hosťujúci Bogyai.
Góly: 4. Gorelka, 52. Trhan - 82. Kuťka. R Santa, ŽK: Božoň - Drgoňa, Drienovský, Kuťka, 50 divákov. OTJ: Drgoňa - Pánik, Prochászka, Drienovský, Krištofičin, Dovičovič (66. Holka), Žembera, Kompas (83. Tonkovič), Kuťka, Molnár (60. Kováč), Bogyai. Tréner A. Dragúň.
MILOŠ ŠUPÁK

P. Bystrica - Neded 0:1 (0:0)
Prvú strelu medzi žrde vyslal v 21. min Pauer. Hra bola vyrovnaná, chýbala streľba. Druhý polčas začal aktivitou domácich a v 47. min Veselý zachraňoval pred Pauerom. Prvá strela na bránu Barteka skončila v sieti, keď Ivanič zo šestnástky namieril presne k žrdi. V 64. min mohol zvýšiť Kalmár. Najväčšiu šancu na vyrovnanie mal v 66. min Vaštík, ktorý hlavičkoval do obrancu a Kubovich vrátil loptu iba do brankárových rúk. Zvyšné strely Ravenu boli nepresné.
Gól: 58. Ivanič. R Marinčák, ŽK: Bednár, 40 divákov. FC: Veselý - Beták, Mihalík, Radošovský, Molnár, Ambruš, Kalmár (Ballabás), Halák, Kovács, Jedinák, Ivanič (80. Hlaváč). Tréner M. Kobora. ⋌JOZEF ŠPROCHA ml.

Led. Rovne - Piešťany 0:3 (0:1), 38. Vyskoč, 81. Kukuč, 85. Bernát (11 m).

KOLO V KOCKE

ČFK prehral po 5 kolách.
Šamorín ťahú sériu bez prehry päť kôl, Ludanice vyhrali štvrtýkrát v rade.
Palárikovo nevyhralo už päť kôl, V. Ludince štyri týždne.

2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

V Pustých Sadoch testovanie prerušili, chýbajú im testy

Obec požiadala o 450 kusov antigénových testov, dostala o stovku menej.

Testovanie v obci Štiavnické Bane.

Drive-in odberné miesta v Nitre hlásili plné stavy, policajti radili ľuďom ísť na testy do dedín

Niektorí na test čakali dlhé hodiny. Popoludní sa situácia upokojila.

Pohodlnejšiu formu testovania chcela využiť väčšina ľudí.