Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky
EKONÓM NAŠIEL PREMOŽITEĽA, NEUHRAL ANI SET

Spanilá jazda sa skončila

Volejbalový šláger víkendu Nitranom nevyšiel, z hlavného mesta si odviezli prvú prehru, a to hladkú.

VOLEJBAL

EXTRALIGA MUŽI

7. kolo: VKP Bratislava - VK Ekonóm SPU Nitra 3:0 (20, 19, 21).

V šlágri kola sa stretli doteraz nezdolané celky, hral pomerne kvalitný volejbal. Domáci vyrukovali na Nitranov výborným podaním, ktorým odtlačili Ekonóm od siete a dokázali tak účinnejšie ubrániť hru z oboch okrajov siete. VKP hralo bojovne najmä v poli a pochytalo tak viacero zdanlivo stratených lôpt. V druhom dejstve začali lepšie hostia a vďaka riskantnému podaniu i dobrej obrane na sieti získali náskok 3:8 resp. 8:10. Postupne sa hra vyrovnala a policajti opäť využili dobré podanie. V treťom sete držali Kalného zverenci s favoritom krok do stavu 11:10, ktorý im ale ušiel na 16:12. Neskôr vďaka kvalitnému podaniu Vavra vysokoškoláci postupne zrovnali stav na 18:18, no od tohto momentu domáci volejbalisti zvýšili koncentráciu vo všetkých herných činnostiach, urobili menej nevynútených chýb, a tak sa mohol úradujúci majster tešiť z víťazstva, naopak Nitra smútiť z prvej prehry v sezóne.
SPU: Ťapušík, Vavro, Czápa, Kostoláni, Mikušovič, Gál (libero Hruboška, Šompľak, Ficek, Száraz, Krajčík, J. Hukel).
Peter Kalný, tréner: „Rozdiel bol v servise a prihrávke. Domáci dobre servovali, my sme sa trápili na podaní. Všetky tri sety mali podobný priebeh, do stavu 15:16 bolo stretnutie vyrovnané, no v koncovkách sme ťahali za kratší koniec.“

Ostatné výsledky: Trenčín - STU Ba 1:3, Svidník - Zvolen 3:0, Prešov - Púchov 0:3, N. Mesto malo voľno.

9. Nové Mesto 6 2 4 8:16 8

Ďalší program - 7. 11. Nitra má voľno, 8. 11. o 18.00 h Nitra - Púchov.

SLOVENSKÝ POHÁR
Muži - štvrťfinále, 1. zápas: Ekonóm SPU Nitra - Myjava 3:0 (17, 25, 19). SPU: Ťapušík, J. Hukel, Száraz, Kostoláni, Mikušovič, M. Hukel (libero Hruboška, Krajčík, Vavro, Czápa, Gál). Odveta bude 11. 11. v Myjave.
Ženy - štvrťfinále, 1. zápas: COP Nitra - Senica 0:3 (-11, -17, -15). COP: Drobňáková, Crkoňová, Smetanová, Krišková, Janovcová, Herelová (libero Sabová, Nikmonová). Odveta bude 11. 11. v Senici.

EXTRALIGA ŽENY

6. kolo: VK Spišská Nová Ves - UKF Nitra 3:1 (-20, 12, 22, 26).

Prvý set patril hráčkam z Nitry, domáce volejbalistky hrali zakríknuto. Potom sa Spišiačky zlepšili, hostky robili nevynútené chyby, nedarilo sa im najmä v útoku a na podaní, čo napokon bolo pre nich osudné.
UKF: M. Stankovianska, D. Hradecká, Firická, Hadžová, Petranová, Labaioá (libero Novotná, Révayová, Urcikánová, L. Hradecká, V. Stankovianska, Krištofičová).
Ľuboš Červeň, tréner: „Je to pre nás veľká škoda, lebo začiatok sme mali dobrý. Potom však nastal nepochopiteľný výpadok, na začiatku druhého setu sme napríklad zahrali až sedemkrát do autu...“

MŠK Žiar n/Hr. - COP Nitra 1:3 (-15, -15, 19, -22).

Stretnutie malo jednoznačný priebeh, domáce hráčky pôsobili odovzdaným dojmom a svojho súpera potrápili iba v treťom sete, keď hostky poľavili v prihrávke. Vo štvrtom dejstve mladé Nitrianky potvrdili svoju dominanciu na palubovke a súboj dotiahli do víťazného konca.
COP: Salanciová, Krišková, Crkoňová, Drobňáková, Herelová, Janovcová (libero Sabová, Nikmonová).
Karol Lukáč, tréner: „Úvodné dva sety dievčatá dodržali taktiku, v treťom nám súper bodovo odskočil a dohnať ho už bolo ťažké. V poslednej časti sme Žiar nepustili k ofenzívnej snahe, a tak pochválim celé družstvo, že si dokázalo uvedomiť vážnosť situácie.“

Ostatný výsledok: Pezinok - Spoje 2:3, Senica mala voľno.

1. Senica 5 5 0 15:2 10
2. COP Nitra 5 4 1 13:6 9
3. Spišská N. Ves 5 3 2 11:10 8
4. Spoje 6 2 4 10:16 8
5. UKF Nitra 5 2 3 8:9 7
6. Žiar n/Hr. 5 2 3 8:11 7
7. Pezinok 5 0 5 4:15 5

8. kolo - 14. 11. o 14.00 h UKF Nitra - Pezinok, o 17.00 h COP Nitra - Spoje.