Štvrtok, 4. marec, 2021 | Meniny má KazimírKrížovkyKrížovky

ViOn bližšie k Púchovu, séria Šale bez prehry pokračuje

I. LIGA: Zlatomoraveckí futbalisti sa po siedmich týždňoch opäť predstavili doma a uspeli. Šaľania neprehrali už šesť kôl v rade, tentoraz priviezli plusový bod z Liptova.

Svoj šiesty gól v sezóne strelil Karol Pavelka (vľavo).Svoj šiesty gól v sezóne strelil Karol Pavelka (vľavo). (Zdroj: Patrik Levický)

FC ViOn Zlaté Moravce - Rimavská Sobota 1:0 (1:0)

Šláger priniesol nadpriemerný prvoligový futbal. Už v 1. min sa rútil Candrák sám na bránku hostí, na opačnej strane Gibalova strela opečiatkovala žrď Novotovej bránky. O jediný gólový moment sa postaral zblízka Pavelka. Po zmene strán sa hostia snažili o vyrovnanie, ale defenzíva Zlatomoravčanov stála na pevných nohách. V 68. min. sa po Pavlendovom centri mohol druhýkrát v zápase tešiť z gólu Pavelka, ale asistent rozhodcu bol proti. V závere mal gól na kopačke opäť Pavelka, Kuciak však jeho strelu vyrazil. Keď v nadstavenom čase Gibala pred Novotom zaváhal, z najtesnejšieho víťazstva sa radovali domáci.

Gól: 32. Pavelka.
R Samotný, ŽK: Kuračka, Candrák - Janečka, Juhász, Živanovič, 732 divákov
VION: Novota - Pavlenda, Klabal, Majerník, Mikla - Candrák, Kuračka, Náther (90. Farkaš), Chren (89. Ondrejka) - Tomko (66. Tomášek), Pavelka.
Juraj Jarábek, tréner: „Boli sme si vedomí sily súpera. Škoda, že sme nedali druhý upokojujúci gól. V závere sme sa chvíľami aj obávali o výsledok. Ďakujem chlapcom za bojovnosť a nasadenie.“
OKAMIH ZÁPASU: V 32. min. Náther z pravej strany rozohral štandardnú situáciu, lopta sa dostala k Pavelkovi a domáci kanonier prudkou strelou rozhodol o výsledku. ĽUBOMÍR IVANOVIČ

Prezident FC ViOn Karol Škula blahoželal dlhoročnému trénerovi Jaroslavovi Solčianskemu k sedemdesiatke. Foto: Patrik Levický

Liptovský Mikuláš - Šaľa 0:0

V 6. min. adresoval Bella prihrávku za obranu hostí, no Bezák trafil len do brankára. V 8. min. prudko vystrelil Bella, ale bol z toho len rohový kop. Ďalšia vyložená šanca prišla o dve minúty, Líšivka po dobrej práci celej zálohy trafil len do brankára. Tlak Liptákov pokračoval, šance ale končili pred pokutovým územím. V 21. min. Bellovu tvrdú strelu Kolmokov vyrazil na roh, hostia v prvom polčase pohrozili len strelou Čirika. Po prestávke sa hra Šale zlepšila, hoci domáci mali neustály tlak, strely Tomka, Bellu či Olejára si cestu do siete nenašli. Potom sa na mikulášske kopačky vkradla nervozita, v 67. min. ušiel Mujkoš a Kubáň jeho strelu vytlačil na roh.

R Prešinský, ŽK: Tufegdžič – Kuba, Zajac, 1200 divákov.
DUSLO: Kolmokov - Lancz, Benko, Krajník, Obert, Vyskoč, Kuba (46. Peťovský), Zajac, Mujkoš, Čirik (50. Tomiš), Uzola (79. Kasaj).
Peter Ančic, tréner: „Domáci urazili šťastenu, my sme radi za získaný bod. Prvý polčas bol z našej strany slabučký, v druhom prišlo k zlepšeniu, no ešte to nebolo ono.“
OKAMIH ZÁPASU: V samom závere mohli chemici oslavovať, keď sa po chybe domácej obrany dostal do šance Peťovský, ale z troch metrov trestuhodne netrafil prázdnu bránku. MICHAL PAŠKA

Ostatné výsledky 16. kola
Dolný Kubín - Prievidza 0:1 (0:0), 70. Mi. Oršula. Michalovce - Ružomberok B 2:0 (2:0), 36. Gamkrelidze, 41. Ľubarskij. Trenčín - Lučenec 0:0. Púchov mal voľno.

1. Púchov 14 8 4 2 18:10 28 (+7)
2. Zl. Moravce 14 7 4 3 23:14 25 (+4)
3. Michalovce 15 5 6 4 16:12 21 (0)
4. Trenčín 14 4 8 2 19:11 20 (-1)
5. Lučenec 15 4 7 4 20:14 19 (-5)
6. L. Mikuláš 14 5 4 5 16:15 19 (-2)
7. R. Sobota 15 4 7 4 12:15 19 (-2)
8. Prievidza 15 4 6 5 12:16 18 (-6)