Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Šalianky stratili dobre rozohratý zápas

Zápas v Olomouci mal pre Šalianky podobný scenár ako nedávno v Prahe.

Trénerka Šale Darina Braunová bola sklamaná z množstva chýb, ktoré urobilo jej družstvo v druhom polčase.Trénerka Šale Darina Braunová bola sklamaná z množstva chýb, ktoré urobilo jej družstvo v druhom polčase. (Zdroj: Olomoucký deník)

WHIL - 8. kolo: DHK Zora Olomouc - HK Slovan Duslo Šaľa 30:27 (11:15). Hral sa zápas dobrej úrovne. V prvom polčase boli lepšie hostky a do kabín odchádzali so štvorgólovým náskokom. Po prestávke sa však viac darilo domácim hráčkam, ktoré veľkou bojovnosťou obrátili nepriaznivý vývoj stretnutia, keď ešte na začiatku druhej polovice prehrávali o päť gólov, no strhujúcim finišom napokon zrazili Slovenky na kolená. Šalianky boli nútené nastúpiť bez svojej opory Popluhárovej, ktorá sa pri rozcvičovaní zranila.

R Horáček a Novotný (obaja ČR), pok. hody: 5/5 - 5/5, vylúčené: 1 - 1, 250 divákov.
DUSLO: Némethová, Grandtnerová - Trochtová 4, J. Braunová 1, Kostková 1, Čamajová 3, Czanik, Dubajová 8/5, Puškášová 3, Pileková 4, Popluhárová, Szarková, Tóthová 3.
Darina Braunová, trénerka: „Vyrobili sme veľké množstvo chýb. Zápas sa celú dobu vyvíjal v náš prospech a my sme to dokázali stratiť... Najmä kľúčové hráčky spravili zbytočné chyby.“

Ostatné výsledky: Michalovce - Partizánske 29:25, Veselí - Trenčín 28:20, ŠKP Ba - Inter 40:22, J. Hradec - Slavia 18:24, Písek - Zlín 33:28.

12. Partizánske 8 0 0 8 177:244 0

9. kolo - 21. 11. o 18.00 h Šaľa - J. Hradec.

Šaľa proti Metalurgu Skopje

Žreb osemfinále Vyzývacieho pohára hádzanárkam Šale príliš neprial. Ich súperom bude macedónsky HC Metalurg Skopje. Prvé stretnutia sa budú hrať 6. alebo 7. februára 2010, odvety o týždeň neskôr. Šaľa sa najskôr predstaví doma. Trénerke Šalianok Darine Braunovej žreb radosť nespravil: „Metalurg bol spolu so srbským Zaječarom súperom, ktorého sme si neželali. Podľa môjho názoru patrí medzi najsilnejších z tých, ktorých sme spomedzi nenasadených mohli dostať. Našou výhodou je to, že informácie o Skopje môžeme získať od Písku, keďže sa spolu stretli v predchádzajúcom kole. Až keď uvidíme hru nášho protivníka, potom budeme môcť ohodnotiť jeho silu. V Macedónsku nás v každom prípade čaká v odvete búrlivé prostredie, preto musíme doma v každom prípade čo najvyššie vyhrať.“

Nitra s bodmi z Košíc

I. LIGA ŽIEN - 9. kolo:
Košice - HK Nitra 29:32 (12:14). V prvom polčase sa hostky pomalšie rozbiehali, domáce hádzanárky to využili a išli do vedenia na rozdiel dvoch až troch gólov. Neskôr sa Nitrianky už dostali do tempa, prestriedali a otočili vývoj skóre vo svoj prospech vďaka dobrej obrane a kombinačným útokom. Po obrátke išli hostky na palubovku s jasnou taktikou, nedovoliť Košičankám zariadiť obrat a zvyšovať svoj náskok. Zvrat sa napokon nekonal, rýchlymi útokmi si Nitra zariadila cenné body.

R Rapač a Gedeon, pok. hody: 8/6 - 4/4, vylúčenia: 3:4.
HK: Zelenáková, Miklovičová - Behinská 1, Jablonická 8, Kuklová, Guzmická 2, Hanakovičová 7/2, Korytárová 3, Rísová 6/1, Vachová 1, Halmová 4/1, Lieskovská 1.
Peter Talár, tréner: „Víťazstvo z východu republiky má pre nás veľkú hodnotu. Za môjho pôsobenia pri družstve sme tam vyhrali vôbec po prvýkrát. Dievčatá dodržali naordinovanú taktiku, boli disciplinované v obrane, za čo im patrí vďaka.“

Močenok - Nesvady 29:22 (14:12). Stretli sa družstvá z odlišných pólov tabuľky, čakalo sa preto jasné víťazstvo domáceho favorita. Hráčky Močenka však svojho súpera podcenili, do zápasu nastúpili laxne. Hostky pricestovali iba v počte sedem, no až do začiatku druhého polčasu s Juniorom držali krok, v prvej časti dokonca aj vyhrávali. Močenčanky si aj vďaka divákom v závere uvedomili vážnosť situácie, šesť minút pred koncom viedli 27:19 a svoj náskok si do záverečného hvizdu rozhodcu už udržali.

R Rýdl a Stolárik, pok. hody: 6/4 -5/5, vylúčenia: 11:6, ČK: 2:3.
JUNIOR: Lenčéšová, Polačeková, Straňáková - Demacseková 1, Veselková 7, Petrová, Szarková 3, Stanková, Šalatová 6, Gregušová 5, Muranová, V. Lencsésová 6, Kollárová 1, Machaliková.
NESVADY: L. Harišová - S. Harišová 3, A. Molnárová 2, Sedláková 1, E. Harišová 7, D. Molnárová 6, Gogolová 3.

Ostatné výsledky: Čadca - Nové Zámky - hostky nepricestovali pre poruchu autobusu, Modra - Bánovce 18:28, Senica - Zlatná 30:24, Modranka - Senec 24:23.

12. Nesvady 9 2 0 7 168:235 4

10. kolo - 21. 11. o 18.00 h Nitra - Modranka, 22. 11. o 13.00 N. Zámky - Močenok, o 15.00 Zlatná - Košice, o 18.00 Nesvady - Senica.

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

V Nitre vytvoria aj tri drive-in testovacie miesta

Ľudí otestujú aj na Agrokomplexe. Ak sa chcete testovať z auta, môžete prísť napríklad na parkovisko pri futbalovom štadióne.

Testovanie na nový koronavírus v Bánovciach nad Bebravou.

Dostal červenú a Nitra tlieskala. Janíček bol ako thajský boxer

Akú má Tomáš Janíček skúsenosť s Norbertom Bödörom?

Najkrajší zápas jesene. Tak výhru 3:2 s Trnavou (29. júl 2007) označila uznávaná publikácia 101 futbalových sezón, ktorá mapuje dejiny FC Nitra. Z gólu Jana Grubera (vľavo) na 1:0 sa utekal pred sektor Spartaka tešiť i Tomáš Janíček (vpravo).