Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky
VOLEJBAL: SLOVENSKÝ POHÁR MUŽI - SEMIFINÁLE

Pohárová dráma: Vysokoškoláci uspeli v tajbrejku

VK Ekonóm SPU Nitra – VKP Bratislava 3:2 (-17, 14, 23, -23, 12)

Diváci sa v stredu volejbalom bavili, dráma trvala 130 minút.Diváci sa v stredu volejbalom bavili, dráma trvala 130 minút. (Zdroj: JAKUB TAKÁČ)

VK Ekonóm SPU Nitra - VKP Bratislava 3:2 (-17, 14, 23, -23, 12)

NITRA. Úvodné dejstvo prinieslo volejbal plný nevynútených chýb z oboch strán, policajti však lepšie prihrávali a menej chybovali v útoku, čím sa dostali do vedenia na 8:14 resp. 14:21 a set napokon dotiahli do víťazného konca. V ďalšom pokračovaní domáci zlepšili svoj výkon, a to najmä na podaní. Zásluhou Gála a Krajčíka išiel Ekonóm do vedenia (8:3, 15:4, 18:6, 20:10). Druhá časť volejbalistov SPU naštartovala, v treťom sete sa obe družstvá najprv striedali vo vedení (10:7, 15:17), od stavu 16:20 Nitra vďaka riskantnému a kvalitnému podaniu docielila vyrovnanie na 20:20. V bojovnom výkone a pri neutíchajúcom potlesku tribún v závere zvrátili bielo-modrí stav na svoju stranu (22.20) a zakrátko v stretnutí už viedli 2:1. Atraktívny volejbal ponúkol aj štvrtý set, ten bol obrazom toho tretieho. V prvej polovici domáci viedli 13:10, súper sa dotiahol na 15:16, no neskôr už vyhrával 17:21. Kalného zverencom sa síce podarilo vyrovnať na 22:22, v koncovke boli ale úspešní Bratislavčania. V tajbrejku začali lepšie Nitrania, ktorí viedli 5:3, hostia ale po zmene strán otočili na 7:8. Vďaka kompaktnej obrane na sieti však išli v rozhodujúcom piatom sete vysokoškoláci do vedenia (10:8 resp. 13:10) a zápas napokon aj vyhrali za 130 minút. Odveta je na programe 16. decembra v Bratislave.

Rozhodovali: Vaško a Tomčáni, 300 divákov.

EKONÓM: Šompľak, Vavro, Száraz, Krajčík, J. Hukel, Czápa (libero Hruboška, Gál, Kostoláni, Ťapušík).

Peter Kalný, tréner Nitry: „Začalo to bojom o servis v prospech hostí v prvom sete, v náš prospech zase v druhej časti. Od stavu 1:1 sa hral volejbal, ja ľutujem tej pasáže, keď nám chýbalo viacej pokoja v štvrtom sete. Tam sme pokazili relatívne jednoduché dve lopty a mohli sme mať navrch, keďže sme boli blízko k 3:1. Tajbrejk je vždy lotéria, prehrávali sme 8:9, viedli 11:9... Bol to náš najlepší výkon, ale myslím si, že hralo dobre aj VKP a v kompletnej zostave. Je to teda cenný výsledok, my takéto zápasy potrebujeme a som rád, že naspäť je aj Kostoláni a Ťapušík. Hráči sa presvedčili, že s top družstvami sa dá hrať. Z volejbalu majú dobrý pocit určite aj ľudia, čiže je to v poriadku."

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 6 110

Koronavírus: Odberné miesta v Šali a vo Veči (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Šali a vo Veči.

Plošné testovanie na Covid-19:Zdravotník odoberá vzorku.