Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Pezinok vrátil Nitre prehru z prvého vzájomného duelu

Šláger basketbalovej extraligy nepriniesol radosť pre nitrianskych fanúšikov, majster zaznamenal prvú domácu prehru.

NITRA.

Extraliga – 21. kolo: BK SPU Nitra - AB Cosmetics Pezinok 82:107 (22:22, 17:26, 17:31, 26:28)
Domáci udržali vyrovnanú partiu s Pezinčanmi len prvých 10 minút. V úvode druhého polčasu hostia v priebehu 50 sekúnd dali tri rýchle koše a od tejto chvíle jednoznačne dominovali v zápase. Nitrania sa ešte v tretej štvrtine nadýchli a znížili 25-bodovú stratu na rozdiel sedemnástich bodov. No Jackson a Brliť kontrovali 3 trojkami. V poslednej štvrtine hral Pezinok uvoľnene a s prehľadom doviedol zápas do víťazného konca, čím Nitre oplatil domácim krutú prehru 56:92 z prvej štvrtiny súťaže. Pozoruhodná je 62% úspešnosť streľby Pezinčanov spoza trojkového oblúka (13 trojok z 21 pokusov).

R Brziak, Fuska, Šarišský, TH: 23/15 - 17/14, fauly: 17 - 20, trojky: 7 - 13, 550 divákov.
SPU: Hill 19, Seman 12, Scott 11, Novák 7, Votroubek 5 (Tomek 19 (12 dosk.), Pohánka 6, Vido 3, Körner, Lehman, Práznovský).
PEZINOK: Gadri-Nicholson 23, Majoroš 20, Jackson 17, Mičuda 17, Miloševič 11, atď.

HLASY TRÉNEROV
František Rón, tréner Pezinka: „Som rád, že sme vyhrali, je jedno, či o bod alebo o 25 bodov. Chceli sme natiahnuť víťaznú sériu a vyšlo to. Dnes sme boli lepšie strieľajúcim tímom, čo vidno aj na skóre. Vychádzala nám aj zmena obrán, takže som spokojný. Nedá sa povedať, že by sme sa celý týždeň pripravovali špeciálne na Nitru. Chceli sme odstrániť chyby v základných obranných kombináciách a je jedno, či hráte proti Nitre alebo inému súperovi.“

Ľubomír Urban, tréner Nitry: „Boli sme v očakávaní kvalitného zápasu, pretože zápasy s kvalitným súperom sú vždy motiváciou. Dnešný zápas mal dobrú úroveň, aj napriek konečnému stavu. Zápas sme nezvládli, najmä z hľadiska základne, ktorá mala spočívať v obrannom krytí jednotlivých kombinácií a hráčov súpera. Toto vytvorilo predpoklady aj pre naše slabé rozhodovanie v útoku vplyvom slabého nasadenia v obrane. Pezinčania boli v obrane viac chtiví po loptách a po protiútokoch, navyše, aj streľba im išla. Pezinok si vlastne vrátil to, čo sme mu ukradli. Ak nás môže niečo tešiť, tak len to, že sme neprehrali výraznejším rozdielom, ako sa zrodil v Pezinku. V sumáre naša bilancia je vyrovnaná. Upozorňoval som na to, že prehra o 36 bodov mohla Pezinčanom pomôcť. Podobne verím, že aj keď si my túto prehru dobre rozanalyzujeme, pomôže nám k napĺňaniu ďalších cieľov.
Či sme si tento zápas prehrali v hlavách alebo v nohách? Asi sú to spojené nádoby, myseľ a telo. Vstup do zápasu sme mali dobrý, ale potom sme prestali hrať svoju dynamickú hru. Hrali sme veľmi staticky a pomaly, a to sa prenieslo aj do obrannej fázy. Naši hráči v sezóne odohrajú zápasy často s ľahkými priebehmi, potrebujeme práve takéto zápasy, aby sme sa zdokonaľovali. Práve pre vyvrcholenie ligy bude treba, aby družstvo prešlo ťažšími fázami. Je to lepšie, ako keby prebiehala sezóna pohodovo. Prehra môže byť užitočná, skor z prehier sa dajú vytvárať predpoklady pre úspešný tím. Nepriateľom býva uspokojenie, možno je to aj náš prípad. Od vstupu do sezóny sme potvrdzovali svoju rolu, boli sme prví v tabuľke, mnohé zápasy sme nehrali s príliš veľkým zaťažením. Ale treba rešpektovať aj dĺžku sezóny. Pezinok mal z čoho čerpať motiváciu, prehra s nami mu pomohla, odvtedy sa pozviechal, dnes ukázali veľmi dobrý výkon. Ja verím, že my sme natoľko kvalitní, že si z prehry vyvodíme určité závery a pôjdeme dalej. Rozhodujúce je byť dobre pripravený na play off.“

Ostatné výsledky 21. kola: Levice - Inter 71:73, Komárno - B. Bystrica 85:77, Prievidza - Spiš. N. Ves 92:76, Svit - Žilina 90:66, Handlová mala voľno.

1. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
  2. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  3. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  4. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  5. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  6. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  8. Pomáhajte čítaním
  9. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!

Hazard nitrianskeho vedenia s verejnými financiami

Zákaz hazardu v Nitre, za ktorý od začiatku bojoval predovšetkým primátor Marek Hattas a preto podporoval kresťanských aktivistov v zbere petície počas posledných parlamentných volieb, nemal dlhú životnosť.

Hľadajú nezvestného 53-ročného Tibora, rodine sa naposledy ozval v júni

Polícia žiada o pomoc pri pátraní po nezvestnom 53-ročnom Tiborovi Chudom z Topoľčianok. Hľadaný muž sa prechodne zdržiava v Bratislave, rodine sa naposledy ozval 4. júna.

Hľadaný Tibor Chudý.

V herni v Galante zaistili nelegálne kvízomaty

Akcia Úradu pre reguláciu hazardných hier (ÚRHH) proti nelegálnym kvízomatom vyniesla v jednej z herní v Galante zaistenie siedmich nelegálnych zariadení - tzv. kvízomatov.

Na ŠTS v Pezinku dnes pokračuje proces s drogovým gangom zo Serede

Skupina okolo Slavomíra W. sa zaoberala distribúciou drog. Polícia členov zadržala v závere roka 2018 počas akcie Venal.

Slavomír W. počas prestávky v pojednávacej miestnosti na Špecializovanom trestnom súde