EKONÓM SA ROZLÚČIL S ROKOM VÍŤAZSTVOM 3:2

Prvá fáza je minulosťou

Volejbalisti Nitry budú odchádzať na vianočné sviatky vo víťaznej nálade.

EXTRALIGA MUŽI
18. kolo: VŠK Púchov - VK Ekonóm SPU Nitra 2:3 (-23, -15, 23, 17, -10). Tréneri oboch družstiev si vyskúšali rôzne varianty zostáv. Vysokoškoláci z Nitry si v úvodných dvoch setoch pôsobili zohratejšie ako Považania. Aj v treťom dejstve to vyzeralo, že budú úspešní. Domáci prehrávali už 20:23, vtedy sa však vzopreli a vďaka výbornému servisu i obrane pri sieti si vynútili pokračovanie. Štvrtý set Púchovčania kontrolovali a bojovným výkonom ho doviedli do jednoznačného konca. Záverečný tajbrejk bol o nevynútených chybách, ktorých sa hostia dopustili menej a zaslúžene zvíťazili.

SPU: Ťapušík, J. Hukel, Száraz, Krajčík, Mikušovič, Gál (libero Hruboška, Kostoláni, Czápa, Vavro)
Peter Kalný, tréner: „Nešťastne sme vlastnými hlúposťami prehrali tretí set, súper v odvážnom servise pokračoval aj vo štvrtom dejstve. V tajbrejku sme ale ani raz neprehrávali.“

Ostatné výsledky: Nové Mesto - Svidník 1:3, STU Ba - Prešov 3:0, Zvolen - VKP Ba 2:3, Trenčín mal voľno.

SLOVENSKÝ POHÁR
Semifinále - odveta: VKP Bratislava - VK Ekonóm SPU Nitra 3:1 (-18, 27, 21, 17). Domácim nevyšiel vstup do zápasu, po heroickom výkone v druhej časti ale nastal výrazný obrat. V koncovke setu prehrávali policajti 19:23, mladý Rehák však uhral ťažké lopty a tímu pomohol ku zvratu na 24:23. Potom už Bratislavčania dominovali.
SPU: Šompľak, Vavro, Gál, Krajčík, J. Hukel, Száraz (libero Hruboška, Czápa, Mikušovič, Kostoláni).
Peter Kalný, tréner: „Veľmi dobre sme hrali prvý set, ktorý sme mali pod kontrolou. Aj ďalší nám celkom vyšiel, škoda jeho záveru, kde nám chýbalo viac šťastia. Neskôr už bolo VKP lepšie a vyhralo zaslúžene.“
Prvý zápas 2:3, postupuje VKP.

EXTRALIGA ŽENY
14. kolo: VTC Pezinok - COP Nitra 3:1 (22, -9, 12, 20). Až na totálny výpadok Pezinčaniek v druhom sete, keď viedli 7:3 a hosťujúce hráčky z Nitry potom získali 17 bodov v rade (!), mali domáce stretnutie pevne v rukách. Hostiteľky sa prezentovali najmä účinným podaním i útokom pri sieti.
COP: Durkotová, J. Kubaliaková, R. Kubaliaková, Janovcová, Hudecová, Drobňáková (libero Nikmonová).
Lukáš Miček, asistent trénera: „V prvom sete nám ušiel úvod, v nasledujúcom nám výrazne pomohla Radka Kubaliaková. Dievčatá si už asi mysleli, že to majú vyhraté, Pezinok opäť zapol na plné obrátky a my sme sa vlastnými chybami pripravili o víťazstvo.“
MŠK Žiar n/Hr. - UKF Nitra 3:0 (11, 22, 28). V prvom sete sa po niekoľkých nevynútených chybách UKF ujali domáce vedenia 5:0 a náskok si s prehľadom udržiavali do konca. V druhej časti začali Nitrianky dobre, viedli 2:0, no opäť po vlastných chybách bolo 5:2, neskôr aj 19:13. Vysokoškoláčky zlepšenou obranou i útokom síce znížili, ale druhé dejstvo na svoju stranu nezvrátili. Tretia hra sa rozhodovala v úplnom závere, družstvo UKF ale drámu nezvládlo.
UKF: Urcikánová, Firická, V. Stankovianska, Majchrovičová, Petranová, Brunayová (libero Novotná, Révayová, D. Hradecká, Hadžová, Labaiová, Kredatusová).
Marek Henček, asistent trénera: „Dievčatá boli uspokojené s tým, že sme v prvej štvorke. Na zápas neboli koncentrované, to bolo za následok, že sme prehrali.“
Ostatný výsledok: Spišská Nová Ves - Senica 0:3, Spoje mali voľno.

5. Myjava 14 4 10 16:36 18
MO žiaci: Ekonóm SPU Nitra - N. Mesto 3:0 (14, 13, 17) a 3:0 (16, 14, 22). SPU: Bako, Pázmány, Pálfi, Vindiš, Porubský, Kelemen, Baniar, Plichta, Zvolenský.
I. liga juniorky: COP Nitra - Žilina 1:3 a 0:3. COP: Začková, Bibková, J. Kubaliaková, Fedorová, Stümpelová, Sabová, Pisarčíková.

Ekonóm bude hrať so silnými
Nitrianski volejbalisti majú za sebou prvú fázu extraligy, teraz mieria do nadstavby. Tú začínajú 16. januára, ich protivníkmi budú Humenné, VKP Bratislava a Púchov. Hrá sa systémom doma - vonku. „Nehovorím, že je to vopred vyárendovaná pozícia, Humenné s VKP majú byť hlavnými favoritmi. My nechceme byť poslední a súperom to určite znepríjemníme. Púchov hrá doma nepríjemný volejbal, v priebehu súťaže sa posilnil najviac. Prišli tam na naše pomery traja silní hráči, aj preto sa im v druhej polovici tak darilo,“ načrtol obraz rivalov tréner Nitry Peter Kalný.

Červeň je tato
Lavičku ženského univerzitného tímu viedol v sobotu Marek Henček. Jeho trénerský kolega Ľuboš Červeň absentoval, mal povinnosti z iného súdka. „Vo štvrtok o 8.47 sa nám narodila dcérka. Volá sa Emma, má 3170 gramov a 49 centimetrov. Pôrod prebehol na bratislavských Kramároch cisárskym rezom, komplikácie nemala manželka žiadne. V nedeľu som prišiel domov, bol som tam celý čas s nimi. Už zajtra by ich obe mali pustiť domov, na Vianoce budeme spolu. Veľmi sa na to teším,“ hovoril s radosťou čerstvý tato Ľuboš Červeň. Otázne zostáva, v koho šľapajach dcérka Emma pôjde. Bude volejbalistka alebo gymnastka po mamine? Červeňovcom sa začínajú milé starosti.

AKO ĎALEJ

V extralige mužov v skupine o 1.-4. miesto (od 16. 1.) budú hrať Humenné, VKP Bratislava, Nitra a Púchov, v skupine o 5.-10. miesto (od 9. 1.) STU, Svidník, Prešov, Zvolen, Trenčín a Nové Mesto.
V extralige žien v ďalšej fáze (od 9. 1.) v skupine o 1.-4. miesto nastúpia Žilina, Senica, Spišská Nová Ves a UKF Nitra, v skupine o 5.-8. miesto Žiar n/Hr., COP Nitra, Pezinok a Spoje.

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

V Nitre vytvoria aj tri drive-in testovacie miesta

Ľudí otestujú aj na Agrokomplexe. Ak sa chcete testovať z auta, môžete prísť napríklad na parkovisko pri futbalovom štadióne.

Testovanie na nový koronavírus v Bánovciach nad Bebravou.

Dostal červenú a Nitra tlieskala. Janíček bol ako thajský boxer

Akú má Tomáš Janíček skúsenosť s Norbertom Bödörom?

Najkrajší zápas jesene. Tak výhru 3:2 s Trnavou (29. júl 2007) označila uznávaná publikácia 101 futbalových sezón, ktorá mapuje dejiny FC Nitra. Z gólu Jana Grubera (vľavo) na 1:0 sa utekal pred sektor Spartaka tešiť i Tomáš Janíček (vpravo).