Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Nitra zdolala v dôležitom zápase Poprad

V zápase 35. kola hokejovej extraligy zvíťazili hráči Nitry nad Popradom 5:3.

Andrej Kmeč (15) je späť. Dnes si tento útočník pripísal na svoje konto jeden gól i prihrávku.Andrej Kmeč (15) je späť. Dnes si tento útočník pripísal na svoje konto jeden gól i prihrávku. (Zdroj: SITA)

Domáci začali náporom a už v úvodných minútach sa mohli ujať vedenia. V druhej minúte sa neujalo efektné zakončenie Ručkaya a o pár sekúnd na to zaváhal pred odkrytou bránkou Šinkovič. Na dobre chytajúcom Melicherčíkovi si v šiestej minúte vylámal zuby aj Šátek a v jedenástej ho proti strele Chrenka zachránilo brvno. Za nevyužité šance domácich prišiel trest. V pätnástej minúte sa po Krotákovej prihrávke nevýraznou strelou presadil Haščák. Vyrovnania sa domáci dočkali 34 sekúnd pred prvou sirénou. Po vyhranom buly Čaládiho mieril pohotovo a presne Kmeč.

Aj druhú časť začala Nitra tlakom. V 23. minúte pri presilovke trafil Vlk spojnicu bránky Melicherčíka, aby popradský brankár následne podržal svoj tím aj pri Chrenkových pokusoch zblízka. V polovici zápasu šli do vedenia opäť hostia. Tým vyšla pekná kombinácia, keď Škovira spoza bránky našiel Kloudu, ten ešte posunul Dávidovi Bucovi, ktorý nemohol nedať - 1:2. Domáci aj po druhýkrát vyrovnali, keď sa presnou strelou v 37. minúte pri presilovke prezentoval Špelda.

Nitranov posadili na koňa dva rýchle góly v úvode tretej tretiny. Najskôr v 45. minúte pohotovo dorazil puk Chrenko, aby o pár sekúnd na to švihom mieril presne Slovák. Hostia sa nenechali zaskočiť a snažili sa o vyrovnanie, no proti bol Lakosil v nitrianskej bránke. Hostia v 54. minúte znížili na 3:4 zásluhou Buca, no posledný gól zápasu pridal pri ich powerplay obranca Špelda. V korektnom stretnutí, ktoré sa divákom muselo páčiť tak domáci získali dôležité tri body.

HC K Cero Nitra - HK Poprad 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)

Góly: 20. Kmeč (E. Čaládi), 37. Špelda (Podstavek, T. Chrenko), 45. T. Chrenko (Podstavek, S. Saliji), 46. M. Slovák, 60. Špelda (Podstavek, Kmeč) - 15. Marcel Haščák (A. Kroták), 30. D. Buc (Škovira, Klouda), 54. D. Buc (Škovira, Fabian).

Rozhodovali: Ország - Gašparík, M. Valach, vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2663 divákov.

Nitra: Lakosil - Ďurkech, Špelda, Vlk, König, Širokovs, Jass, Michal Novák, Rais - Podstavek, T. Chrenko, S. Saliji - H. Ručkay, M. Slovák, M. Kováčik - Šátek, E. Čaládi, Kmeč - Gráčik, Šinkovič, Románek.

Poprad: Melicherčík - Fabian, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, Michal Segľa, M. Žemba, B. Ihnačák, Kramár - Škovira, Klouda, D. Buc - Marcel Haščák, Šechný, A. Kroták - Pavol Segľa, Rataj, Mašlonka - Čížek, V. Žemba, Igor Majeský.

Povedali po zápase:

Peter Oremus (tréner Nitry): "Dnes sme videli veľmi kvalitný zápas, v ktorom sa stretli dve kvalitné mužstvá, ktoré sa už po dnešnom zápase pohybujú pri sebe. Divákom sa to muselo páčiť. Toto víťazstvo je pre nás dôležité."

Vladimír Klinga (tréner Popradu): "Nie sme spokojní s výsledkom. Nitra hrala na domácom ľade aktívne, celoplošne a predvádzala svižný hokej. Domáci boli pred bránkou aktívnejší a agresívnejší ako my, a to rozhodlo."