Sobota, 16. december, 2017 | Meniny má Albína

Tréner volejbalistov Kalný sa hanbil za výkon

Volejbalisti Nitry otvorili nadstavbovú časť nevydareným domácim duelom s majstrovským VKP.

Majstrovský VKP v Nitre hladko vyhral. Bratislavčan Slezák v ofenzíve cez dvojicu Gál - Krajčík.(Zdroj: SITA - M. Havran)

EXTRALIGA MUŽI

SKUPINA O 1.-4. MIESTO
1. kolo: VK Ekonóm SPU Nitra - VKP Bratislava 0:3 (-17, -14, -20). V sobotňajšom stretnutí podali jednoznačne lepší výkon hostia z Bratislavy. Úradujúci slovenský šampión najmä výbornou obranou na sieti a aj celkovo oveľa kompaktnejším prejavom zaslúžene dominoval v každom sete.

SPU: Šompľak, Vavro, Száraz, Krajčík, Kostoláni, Gál (libero Hruboška, M. Hukel, Mikušovič, Czápa, Ťapušík).

Peter Kalný, tréner: „Nie je čo príliš hodnotiť, lebo náš výkon bol katastrofálny... Nefungovala nám žiadna činnosť, všetky chyby boli v sériách. Katastrofa, nič, absolútne prepadnutie... Ja sa hanbím a dúfam, že sa hanbia aj moji hráči. Neúspech niet k čomu pripísať, je to o volejbalovej neschopnosti a kombinácii neschopnosti a nebojovnosti.“

Ostatný výsledok: Humenné - Púchov 3:1.

1. VKP Ba 1 1 0 3:0 2
2. Humenné 1 1 0 3:1 2
3. Púchov 1 0 1 1:3 1
4. SPU Nitra 1 0 1 0:3 1

Ďalší program - 2. kolo - 21. 1. o 18.00 h Nitra - Humenné.

EXTRALIGA ŽENY

2. kolo: UKF Nitra - VK Senica 0:3 (-28, -14, -26). Dráma na palubovke bola v prvom a treťom sete, kedy domáce hráčky nevyužili tri, resp. dva setbaly. Seničanky v rozhodujúcich momentoch boli mierne lepšie a zvíťazili bez straty setu za 71 minút.

UKF: D. Hradecká, Majchrovičová, Petranová, V. Stankovianska, Firická, Brunayová (libero Novotná, Révayová, Labaiová, L. Hradecká, Kredatusová, Hadžová).

Marek Henček, asistent trénera: „Bohužiaľ, záver dvoch setov sme nedokázali využiť. Aj stredná časť bola z našej strany dobrá, ale len do stavu 10:10. Nadstavba nám doteraz ukázala, že dokážeme hrať aj s náročnejšími súpermi, len ešte treba popracovať na psychike a koncovkách.“

V dueli UKF - Senica domáce dvakrát siahali na zisk setu, s č. 7 Katarína Petranová. Foto: SITA

Ostatný výsledok: Žilina - Sp. N. Ves 3:1.

1. Senica 2 2 0 6:0 4
2. Žilina 2 2 0 6:2 4
3. UKF Nitra 2 0 2 1:6 2
4. Sp. N. Ves 2 0 2 1:6 2

3. kolo - 23. 1. o 14.00 Sp. N. Ves - UKF Nitra.

SKUPINA O 5.-8. MIESTO
2. kolo: MŠK Žiar n/Hr. - COP Nitra 3:2 (-24, 16, -18, 17, 12). V dôležitom zápase o udržanie sa uspeli domáce volejbalistky, keď v tajbrejku zo stavu 8:11 otočili stav na 13:11 a zápas potom dotiahli do víťazného konca.

COP: Lukáčová, Krišková, Herelová, Janovcová, Kubaliaková, Drobňáková (libero Nikmonová, Volfová).

Lukáš Miček, asistent trénera: „Pochváliť by som mohol Kubaliakovú, ktorá pre bolesti s ramenom odohrala zápas solídne a so sebazaprením. My sme mali problémy s prihrávkou, čo sa nám aj vypomstilo v piatom sete. Súper mal naopak dobrú obranu a počas celého stretnutia neustále iba bránil...“

Ostatný výsledok: Spoje - Pezinok 3:0.

5. Žiar n/Hr. 14 7 7 28:29 21
6. COP Nitra 14 6 8 26:30 20
7. Spoje 14 5 9 23:35 19
8. Pezinok 14 4 10 19:35 18

3. kolo - 23. 1. o 17.00 h COP Nitra - Spoje.