Nitrianski mestskí poslanci dnes odklepli 37-tisíc eur pre hokejový klub na nákup výstroja.
NITRA. Mesto chce pomôcť hokejovému klubu, ktorý sa topí v obrovských dlhoch. “Hokej je jeden z najdrahších športov, takže sa tieto prostriedky určite neminú účelu,” uviedol viceprimátor Štefan Štefek. Klubu hrozí, že ak svoje dlžoby nevyrovná do 9. marca, príde o extraligovú licenciu.
Poslanci zároveň schválili 100 000 eur na odkúpenie investícií, ktoré do mestského majetku vložil hokejový a futbalový klub. “Napríklad skyboxy, tribúna, minulý rok investovali do budovania vedľajšej ľadovej plochy, futbalový klub zas napríklad do osvetlenia štadióna,” povedal Štefek.
Celkovo v roku 2010 samospráva podporí šport sumou 750 000 eur. Táto čiastka je podľa Štefeka porovnateľná s minuloročnou dotáciou. Ďalší viceprimátor František Baláž si naopak myslí, že do tejto oblasti mesto investuje “nehorázne veľa peňazí a potom nám nezostáva na bežné veci a riešenie problémov.”