Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Hokejisti Nitry rozhodli o troch bodoch tri sekundy pred koncom

O rozuzlenie dramatického zápasu s Martinom sa postaral v čase 59:57 svojím druhým gólom Samir Saliji. Nitra poskočila na piate miesto v tabuľke a na tretí Martin stráca len jeden bod.

Prekonaný gólman Martina Karol Križan.Prekonaný gólman Martina Karol Križan. (Zdroj: ČTK)

Hokejová extraliga pokračovala v piatok 40. kolom.

HK K-Cero Nitra - MHC Martin 4:3 (1:0, 0:2, 3:1)
Úvodná tretina sa niesla skôr v opatrnom duchu. Skóre mohol, otvoriť v 8. minúte Čaládi, keď sa dostal do samostatného, úniku, no proti Križanovi strelecké prekliatie nezlomil. V, dvanástej minúte zopakoval svoj husársky kúsok z nedávneho, domáceho zápasu Samir Saliji. Domáci útočník prekvapivou, strelou z ľavej strany nachytal Križana a domáci viedli. V 16. minúte hrali hostia presilovku, počas ktorej sa do šancí, dostali Říha i Uram, no svojimi pokusmi neuspeli. V polovici, zápasu domáci nedostali puk z vlastného pásma, k nemu sa, dostal Appel a nikým nekrytý zrovnal skóre. Ani druhá, tretina tempom hry nenadchla, no navrch v nej mali hostia. Ich aktivitu potvrdil v 39. minúte opäť Appel, keď využil, samostatný únik. V závere druhej časti mohol náskok hostí, zvýšiť aj Klepáč. Úvod tretej časti priniesol góly na oboch, stranách. Hneď v 20. sekunde umiestnil svoju strelu Marek, Uram a hostia viedli 3:1. O pár sekúnd na to sa však na, opačnej strane ujala strela obrancu Vlka, ktorý svojím prvým, gólom v sezóne znížil. V 44. minúte využil nedorozumenie, Dorniča s Drgoňom domáci Tomáš Chrenko a zblízka vyrovnal na, 3:3. Potom obe mužstvá nevyužili niekoľko šancí a rozuzlenie, tak prišlo až 3 sekundy pred koncom, keď veľkú chybu obrany, hostí potrestal Samir Saliji a rozhodol o troch bodoch pre, domáci tím.

Góly: 12. S. Saliji (M. Kováčik, König), 42. V. Vlk (M. Kováčik), 44. T. Chrenko, 60. S. Saliji (T. Chrenko) - 31. Appel (P. Klepáč, Dornič), 39. Appel (Velebný), 41. Uram (M. Beran, L. Říha).

Rozhodovali: Višňovský - Bundil, M. Novák, vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: Kmeč (Nitra) na 10 min za nešportové správanie sa, presilovky a oslabenia: 0:0, 2820 divákov

NITRA: Lakosil - Ďurkech, Špelda, V. Vlk, König, Širokovs, Jass, Michal Novák, Rais - Podstavek, T. Chrenko, H. Ručkay - S. Saliji, M. Slovák, M. Kováčik - Gráčik, E. Čaládi, Kmeč - Šinkovič, Grošaft, Románek.

MARTIN: Križan - J. Polák, P. Klepáč, Dvořák, Drgoň, Velebný, I. Ďatelinka - Uram, Zeliska, M. Beran - Appel, L. Říha, I. Dornič - Themár, Škumát, Galamboš - Šišovský, Jankovič, Važan.

Hlasy trénerov
Peter Oremus (tréner Nitry): „S víťazstvom sme samozrejme spokojní. Martin má dobrý tím a sme radi za tri body. Zápas sa hrá 60 minút, nám sa to vyplatilo. Priblížili sme sa k Martinu v tabuľke.“

Dušan Gregor (tréner Martina): „Musím si dať pozor, aby som nepoužil silné slová. Nechcem znižovať víťazstvo Nitry. Dnes sme im tri body darovali.“

Ostatné výsledky 40. kola: Trenčín - Skalica 4:2, Košice - Žilina 6:0, Spišská Nová Ves - Slovan 1:2, SR 20 – L. Mikuláš 2:1, B. Bystrica - Zvolen 3:2, Poprad mal voľno.

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 936

Koronavírus: Odberné miesta v Šali a vo Veči (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Šali a vo Veči.

Plošné testovanie na Covid-19:Zdravotník odoberá vzorku.