Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

Hokejisti Nitry rozhodli o troch bodoch tri sekundy pred koncom

O rozuzlenie dramatického zápasu s Martinom sa postaral v čase 59:57 svojím druhým gólom Samir Saliji. Nitra poskočila na piate miesto v tabuľke a na tretí Martin stráca len jeden bod.

Prekonaný gólman Martina Karol Križan.(Zdroj: ČTK)

Hokejová extraliga pokračovala v piatok 40. kolom.

HK K-Cero Nitra - MHC Martin 4:3 (1:0, 0:2, 3:1)
Úvodná tretina sa niesla skôr v opatrnom duchu. Skóre mohol, otvoriť v 8. minúte Čaládi, keď sa dostal do samostatného, úniku, no proti Križanovi strelecké prekliatie nezlomil. V, dvanástej minúte zopakoval svoj husársky kúsok z nedávneho, domáceho zápasu Samir Saliji. Domáci útočník prekvapivou, strelou z ľavej strany nachytal Križana a domáci viedli. V 16. minúte hrali hostia presilovku, počas ktorej sa do šancí, dostali Říha i Uram, no svojimi pokusmi neuspeli. V polovici, zápasu domáci nedostali puk z vlastného pásma, k nemu sa, dostal Appel a nikým nekrytý zrovnal skóre. Ani druhá, tretina tempom hry nenadchla, no navrch v nej mali hostia. Ich aktivitu potvrdil v 39. minúte opäť Appel, keď využil, samostatný únik. V závere druhej časti mohol náskok hostí, zvýšiť aj Klepáč. Úvod tretej časti priniesol góly na oboch, stranách. Hneď v 20. sekunde umiestnil svoju strelu Marek, Uram a hostia viedli 3:1. O pár sekúnd na to sa však na, opačnej strane ujala strela obrancu Vlka, ktorý svojím prvým, gólom v sezóne znížil. V 44. minúte využil nedorozumenie, Dorniča s Drgoňom domáci Tomáš Chrenko a zblízka vyrovnal na, 3:3. Potom obe mužstvá nevyužili niekoľko šancí a rozuzlenie, tak prišlo až 3 sekundy pred koncom, keď veľkú chybu obrany, hostí potrestal Samir Saliji a rozhodol o troch bodoch pre, domáci tím.

Góly: 12. S. Saliji (M. Kováčik, König), 42. V. Vlk (M. Kováčik), 44. T. Chrenko, 60. S. Saliji (T. Chrenko) - 31. Appel (P. Klepáč, Dornič), 39. Appel (Velebný), 41. Uram (M. Beran, L. Říha).

Rozhodovali: Višňovský - Bundil, M. Novák, vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: Kmeč (Nitra) na 10 min za nešportové správanie sa, presilovky a oslabenia: 0:0, 2820 divákov

NITRA: Lakosil - Ďurkech, Špelda, V. Vlk, König, Širokovs, Jass, Michal Novák, Rais - Podstavek, T. Chrenko, H. Ručkay - S. Saliji, M. Slovák, M. Kováčik - Gráčik, E. Čaládi, Kmeč - Šinkovič, Grošaft, Románek.

MARTIN: Križan - J. Polák, P. Klepáč, Dvořák, Drgoň, Velebný, I. Ďatelinka - Uram, Zeliska, M. Beran - Appel, L. Říha, I. Dornič - Themár, Škumát, Galamboš - Šišovský, Jankovič, Važan.

Hlasy trénerov
Peter Oremus (tréner Nitry): „S víťazstvom sme samozrejme spokojní. Martin má dobrý tím a sme radi za tri body. Zápas sa hrá 60 minút, nám sa to vyplatilo. Priblížili sme sa k Martinu v tabuľke.“

Dušan Gregor (tréner Martina): „Musím si dať pozor, aby som nepoužil silné slová. Nechcem znižovať víťazstvo Nitry. Dnes sme im tri body darovali.“

Ostatné výsledky 40. kola: Trenčín - Skalica 4:2, Košice - Žilina 6:0, Spišská Nová Ves - Slovan 1:2, SR 20 – L. Mikuláš 2:1, B. Bystrica - Zvolen 3:2, Poprad mal voľno.

1. Slovan 36 27 4 0 5 153:74 89
2. B. Bystrica 36 19 8 1 8 135:102 74
3. Martin 36 17 3 5 11 115:103 62
4. Poprad 35 19 0 4 12 116:95 61
5. K CERO Nitra 36 17 4 2 13 104:97 61
6. Skalica 36 17 3 3 13 120:106 60
7. Košice 36 17 1 3 15 132:104 56
8. Zvolen 36 12 2 5 17 90:99 45