Pondelok, 16. júl, 2018 | Meniny má Drahomír

V basketbalovom šlágri Nitra zdolala Handlovú

V domácom drese žiarili Crawford (31 bodov, 10 asistencií, 10 získaných faulov) a Tomek (29 bodov, 18 doskokov), na druhej strane im sekundovali Glavinič (31 bodov) s Barišičom (26 bodov).

Najlepší strelci zápasu v akcii - Crawford a Glavinič.(Zdroj: Štefan Balek)

33. kolo: BK SPU Nitra - MBK Handlová 99:86 (20:18, 25:27, 34:21, 20:20).

V Nitre sa hral do 25. min vyrovnaný zápas, v ktorom väčšinou domáci viedli tesným rozdielom. Pod košom od začiatku úradoval Tomek, ktorý zbieral jeden doskok za druhým, hráčom majstra sa však nedarilo z čiary trestného hodu. Hru hostí dirigoval Glavinič, strelecky mu sekundoval Barišič. Na domácej strane sa postupne rozohral Crawford, ktorý mal veľký podiel na tom, že domáci v tretej štvrtine súperovi prvýkrát odskočili. Američan nielenže zakončoval akcie, ale viackrát aj vedel servírovať loptu hlavne Tomekovi, ktorý to využíval. V poslednej minúte tretej štvrtiny síce Crawford nedal smeč, ale s klaksónom Tomek zvyšoval na 79:66. Tréner Nitry v druhom polčase riskoval, keď takmer nestriedal, ale tento ťah mu vyšiel. Votroubek zvyšoval trojkou na 84:71 a následne zblokoval Glaviničov dvojtakt. Hostia ešte deviatimi bodmi v rade stiahli na nebezpečných 86:80, no zvyšok zápasu patril jasne domácim, ktorí ušetrili súpera od inkasovanej stovky. V drese domácich sa blysol Crawford, ktorý zaznamenal triple-double za 31 bodov, 10 asistencií a rovnaký počet získaných faulov.

R Gabara, Ženiš a Turčin, TH: 32/20 - 20/15, fauly: 18 - 25, trojky: 11 - 9, 5 faulov: 40. Bilík, 500 divákov.
SPU: Crawford 31 (4 trojky, 10 asist.), Tomek 29 (18 dosk.), Votroubek 10, Lehman 10, Novák 1 (Hill 10, Pohánka 8).
Užitočnosť: Crawford 39, Tomek 38, Votroubek 19, Hill 11.
MBK: Glavinič 31 (7 asist.), Barišič 26, Golian 8, Bilik 3, Paraík 3 (Štefánik 6, Klátik 4, O. Haviar 3, Mrviš 2, M. Haviar, Prokeín).

Branislav Tomek medzi Paraíkom a Golianom. Foto: Štefan Balek

Ostatné výsledky 33. kola: Komárno – Spiš. N. Ves 92:71, Levice - Žilina 61:67, Svit – Pezinok 64:86, Prievidza – Inter odložili pre chorobu v tíme domácich, B. Bystrica mala voľno.

Hlasy trénerov prinesieme neskôr.

1. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  2. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  3. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  4. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  6. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  8. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  9. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  10. 3 dôvody, prečo sa oplatí mať online účet v ZSE už toto leto
  2. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  4. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  5. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  8. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?
  9. Životné jubileum prof. Ing. Jaroslava Valáška, PhD.
  10. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu! 3 205

Vodiča kabrioletu obvinili rok po Samkovej smrti. Na mieste nehody je bicykel duchov

Zbytočnú smrť si aktivisti opäť pripomenuli hromadnou cyklojazdou.

Fotogaléria: Győr - Sereď 1:0

V poslednom prípravnom zápase sa predstavili Seredčania na pôde maďarského druholigistu.

Zimný štadión v Šali bude mať nové mantinely

Mesto Šaľa kúpilo mantinely od skalického extraligového klubu.

Emma je piata na svete a tretia v Európe (+VIDEO)

Osemnásťročná atlétka z Nitry prekonala na majstrovstvách sveta aj vlastné očakávania.