Streda, 16. august, 2017 | Meniny má Leonard

Volejbalisti Nitry sa dočkali, gymnazistky z COP majú isté play off

Volejbalisti Nitry sa tešili z prvého ligového víťazstva v tomto kalendárnom roku.

Púchovčan Pastorek útočí cez dvojblok Nitranov Krajčík - Czápa.(Zdroj: SITA - Martin Havran)

Volejbalisti Nitry sa dočkali prvého ligového víťazstva v tomto kalendárnom roku.

EXTRALIGA MUŽI

SKUPINA O 1.-4. MIESTO
3. kolo: VK Ekonóm SPU Nitra - VŠK Púchov 3:0 (23, 19, 18). V hale SPU to bola jednoznačná záležitosť domácich volejbalistov, ktorí víťazstvom nad Púchovom potvrdili priebežnú tretiu pozíciu v skupine o 1.-4. miesto extraligy. Najvyrovnanejší v sobotňajšom popoludní bol prvý set, v druhom a treťom mali navrch vysokoškoláci.
SPU: Šompľak, Vavro, Gál, Krajčík, Mikušovič, Czápa (libero Hruboška, M. Hukel, J. Hukel).
Peter Kalný, tréner: „Nehral sa excelentný volejbal... Z našej strany koncentrovaný výkon, mám výhrady iba k obrane v poli. Kladom je, že sme zrovnali úvodný set už do prvého technického time-outu.“

Ostatný výsledok: VKP Bratislava - Humenné 3:0.

1. VKP Ba 3 3 0 9:1 6
2. Humenné 3 2 1 6:6 5
3. SPU Nitra 3 1 2 5:6 4
4. Púchov 3 0 3 2:9 3

4. kolo - 13. 2. o 18.00 h VKP Ba - Nitra.

Potrebujú rytmus
Cenné a vôbec prvé víťazstvo v nadstavbe zaznamenali hráči Ekonómu predvčerom. Uplynulý týždeň si Kalného zverenci vyplnili modelovaným zápasom s Myjavou, ktorý prehrali. „Nehrali sme v kompletnom zložení. Potrebujeme pravidelný herný rytmus, prestávka nám nepomohla. A myslím si, že ani Púchovu. Na konte však máme po sobote prvé víťazstvo, verím, že nás naštartuje a budeme už konečne zdraví,“ konštatoval po výhre nad Považanmi tréner Peter Kalný.

SKUPINA O 5.-10. MIESTO
6. kolo: Nové Mesto - STU Ba 3:2, Trenčín - Svidník 3:2, Zvolen - Prešov 0:3.

EXTRALIGA ŽENY

4. kolo: UKF Nitra - ŠK ŽU Žilina 1:3 (-15, 25, -17, -17). Domáce hráčky s výnimkou druhého setu nedokázali vzdorovať dobre hrajúcim súperkám zo Žiliny. Volejbalistky spod Dubňa si pripísali triumf v pomere 3:1 po vyše sto minútach.
UKF: D. Hradecká, Majchrovičová, Petranová, M. Stankovianska, V. Stankovianska, Brunayová (libero Révayová, Novotná, Labaiová, L. Hradecká, Firická, Urcikánová).
Marek Henček, tréner: „Po zápase v Žiline som trochu veril, že súper bude vyrovnanejší. Krok sme s ním však držali len v druhom sete, z našej strany sme spravili veľa nevynútených chýb....“

Ostatný výsledok: Senica - Spiš. N. Ves 3:0.

1. Senica 4 4 0 12:0 8
2. Žilina 4 3 1 9:6 7
3. UKF Nitra 4 1 3 5:10 5
4. Sp. N. Ves 4 0 4 2:12 4

5. kolo - 13. 2. o 18.00 h Senica - UKF Nitra.

Volejbalistky UKF Nitra nestačili na Žilinu. Foto: Jakub Takáč

SKUPINA O 5.-8. MIESTO
4. kolo: VTC Pezinok - COP Nitra 2:3 (23, 25, -21, -23, -7). Stretnutie výbornej úrovne bolo až do konca vyrovnané. Domáce si uchmatli prvé dva sety, v ďalších dvoch dejstvách však už boli úspešnejšie hosťujúce gymnazistky. V tajbrejku viedol Pezinok 5:2, hráčky Nitry potom otočili na 5:13 a o osude stretnutia bolo prakticky rozhodnuté.

COP: Lukáčová, Krišková, Kubaliaková, Drobňáková, Herelová, Janovcová (libero Nikmonová, Hudecová, Salanciová).
Eva Brodyová, asistentka trénera: „Ušli sme hrobárovi z lopaty. Bolo 2:0 a v druhom sete stav 16:9... Dievčatá podali kolektívny výkon, dokázali sa presadiť na servise, dobre blokovali. Tým sa medzi ne na palubovku dostavila pohoda, ktorá priniesla ovocie v podobe dôležitého víťazstva.“

Ostatný výsledok: Spoje - Žiar n/Hr. 0:3.

5. Žiar n/Hr. 16 8 8 33:32 24
6. COP Nitra 16 8 8 32:32 24
7. Pezinok 16 5 11 24:40 21
8. Spoje 16 5 11 23:41 21

5. kolo - 13. 2. o 17.00 h COP Nitra - Žiar n/Hr.