Pondelok, 25. september, 2017 | Meniny má Vladislav

Nitra porazila lídra maďarskej ligy

Prehľad prípravných zápasov futbalistov FC Nitra, FC ViOn a Šale. Chemici stále hľadajú vhodného hráča do ofenzívy.

Roman Sloboda prekonal gólmana Vrábeľ Straku dvakrát.(Zdroj: Patrik Levický)

Prehľad prípravných zápasov futbalistov FC Nitra, FC ViOn a Šale.

PRÍPRAVNÝ FUTBAL

FC Fehérvár - FC Nitra 0:1 (0:0), 78. Valenta. Proti vedúcemu mužstvu maďarskej ligy podali hostia dobrý výkon a vyhrali zaslúžene. Jediný gól padol po peknej akcii Hodúra, Kolára a Valentu, kedy sa presadil posledne menovaný.
FC: Hroššo - Kaspřák, Tóth, Kolmokov, Leško - Boszorád, Kóňa, Šimončič, Rák - Mikuš, Šimonek. Striedali: Kotora, Kolár, Jakubjak, Glenda, Hodúr, Valenta.

Senec - FC ViOn 1:2 (0:1), Babic, Pavelka. Proti lídrovi druhej ligy to bol zo strany hostí najlepší výkon po zápasoch s Trnavou a Petržalkou. Domáci boli agresívni, duel mal dobré tempo. Zlatomoravčania vyhrávali 2:0, v druhej časti zahodili asi sedem vyložených šancí a po korigujúcom góle z penalty sa napokon báli o výsledok...
VION: Kuciak - Pavlenda, Majerník, Janečka, Chren - Orávik, Kuračka, Babic, Tomášek - Candrák, Pavelka. Striedali: Klabal, Náther, Ondrejka, Hözl, Tomko, Sloboda.

Trnava B - Šaľa 2:7 (0:3), Obert 2, Pilo 2, Lalúch, Peťovský, Tácsik. Proti trnavskej rezerve, v drese ktorej nastúpili dorastenci, sa presadili chemici gólovo v oboch polčasoch. Do prestávky nahlodali psychiku mladíkov troma kúskami, tí napriek tomu vsietili dva čestné góly. Na ihrisku však dominovala po celý zápas Šaľa.
DUSLO: Kolmokov - Pilo, Mujkoš, Lux, Devečka - Obert, Lalák, Lancz, Tácsik, Tomiš - Peťovský. Striedali: Lalúch, Konopásek, Braun, Zajac.

Šamorín - FC ViOn 0:2 (0:0), 86. Babic, 89. Pavelka. Na ťažkom teréne v bratislavskom Prievoze sa hral futbal na jednu bránu. Hostia boli trpezliví, na gól si ale museli počkať až do záverečných minút, keďže Šamorín vionistom dlho odolával.
ŠTK: Süke - Vaško, Méry, Végh, Fulmek - Kopún, Valach, Mezovský, Fekete - Havier, Buchel. Striedali: Gasperík - T. Soós, Hamulák, Jáger, Sárkány. VION: Brezina - Farkaš, Klabal, Chren - Žák, Ondrejka, Hözl, Náther, Tomášek - Tomko, Chulordava. Striedali: Čapo - Majerník, Orávik, Candrák, Babic, Pavelka.

Bohemians 1905 - FC Nitra 1:0 (1:0), 20. vlastný (Kolmokov). Futbalisti Nitry opäť gól od svojho protivníka neinkasovali, paradoxne si ho tentoraz dali sami. V 20. minúte strieľaný center Štohanzla na prednú tyč za pomoci teču Kolmokova skončil v sieti. Na hráčoch FC sa prejavila únava, neboli pohybliví, hoci šance mali Boszorád, Valenta a Holanďan Wim trafil hlavou žrď.
FC: Hroššo - Kaspřák, Tóth, Kolmokov, Leško - Boszorád, Šimončič, Kóňa, Hodúr, Rák - Valenta. Striedali: Chudý - Kotora, Wim, Kolár, Král, Mikuš, Glenda, Šimonek.

N. Mesto n/V. - Šaľa 4:1 (1:0), Peťovský. Domáci mali lepší pohyb a kvalitnú ofenzívu. Naopak, hostia sa herne dosť trápili a svoje šance zahadzovali...
DUSLO: Kolmokov - Pilo, Mujkoš, Krajník, Devečka - Lancz, Lalák, Zajac, Kasaj, Tomiš - Pekár. Striedali: Peťovský, Braun, Konopásek, Lalúch, Vyskoč.

FC ViOn - Vráble 5:0 (1:0), 35. Pavelka, 68. a 81. Sloboda, 76. Farkaš, 88. Náther. Zlaté Moravce vybehli na súpera ako víchor, Straka v bráne hostí bol ale dlho istý, až pred prestávkou ho prestrelil Pavelka. Po zmene strán tempo zvoľnilo, ďalšie góly prišli so striedaniami. Dobrý zápas hral v drese FC ViOn Sloboda, dva góly strelil a trafil aj žrď.
VION: Kuciak - Pavlenda, Majerník, Janečka - Orávik, Kuračka, Hözl, Babic, Candrák - Tomko, Pavelka. Striedali: Brezina - Ondrejka, Náther, Klabal, Sloboda, Farkaš, Žák. SPARTAK: Straka - Gonda, Šándor, Kupec, Husár - Balko, Charizopulos, Turčan, Korman, I. Farkaš - Švajda. Striedali: Sepeši, Detko, Frťala, Mikula, Koutný.

NAJBLIŽŠÍ PROGRAM
9. 2. o 14.30 h FC ViOn - FC Nitra, 10. 2. o 17.00 Bernolákovo - Šaľa (v Senci), 13. 2. o 14.00 Györ - Šaľa, o 15.00 h MTK Budapešť - FC Nitra, 13. 2. Honvéd Budapešť - FC ViOn (čas a dejisko nejasné).

Ančic prišiel a hneď sa zranil

Chemici stále hľadajú vhodného hráča do ofenzívy, Česi sa neosvedčili.

„Aj v príprave trpíme na to, že nevieme dať gól... Musíme sa s tým vysporiadať a niekoho nájsť,“ netají slabinu predných radov tréner Šale Peter Ančic.
Do stredy sa rozhodne o Pekárovi, kluboví manažéri už vybavujú hosťovania triu Krajník, Devečka a Mujkoš. Z dua českých futbalistov prišiel minulý týždeň napokon len jeden, v kabíne sa ale dlho neohrial a cestoval naspäť domov. „Doteraz sa neosvedčil nikto, hľadáme stále doma i v zahraničí. S manažérmi si voláme často, údernú silu do útoku by sme mohli objaviť teoreticky i pri uzatváraní kádrov corgoňligistov. Jedinou výhodou je to, že na prípravu máme o týždeň viac, keďže v prvom jarnom kole má Šaľa voľno,“ povedal manažér Ladislav Jaroš.
Vo štvrtok prišiel nakoniec aj Juraj Ančic, ktorý sa nedohodol na podmienkach v Zlíne. Trénerov syn sa na piatkovom tréningu zranil, o možnom zotrvaní veľa napovie v týchto dňoch jeho aktuálny zdravotný stav.

1. Townhill v centre Nitry: Dve podlažia budú pod zemou Foto 1 522
  2. Firma chce zameniť pozemky a zastavať zelené parkovisko na nábreží Foto 1 434
  3. Fotogaléria: FC ViOn - Podbrezová 1:0 Foto 272
  4. Voľby do VÚC 2017 Nitra: Zoznam kandidátov na poslancov 252
  5. Fotogaléria: Šaľa - Prievidza 2:1 Foto 218