Hokejisti v Trenčíne neuspeli

Ani povzbudovanie 500 divákov hráčom Nitry v predohrávke extraligy nepomohlo k zisku aspoň bodu.

Vo štvrtok sa začalo 44. kolo extraligy predohrávkou v Trenčíne.

Dukla Trenčín - HC K-Cero Nitra 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

Domáci vstúpili do zápasu veľkým tlakom, ktorý však Nitra ustála bez ujmy. Svižný hokej pokračoval aj v nasledujúcich minútach, pričom šance si vypracovali obe mužstvá, no Trenčín bol predsa len o niečo usilovnejší. To sa mu vyplatilo 36 sekúnd pred prvou sirénou, keď Ďuriš usmernil za Lakosilov chrbát Filovu prihrávku pred bránku. Gól do šatne bol pre hostí nepríjemný, ale zareagovali naň Vlkom nastrelenou žŕdkou v 22. min. Onedlho však domáci svoj náskok zvýšili Dubecovou tvrdou strelou po Kollárovom prieniku. Navyše v 26. min po Podstavkovom faule na Fila mal Trenčín k dispozícii trestné strieľanie, ktoré však Tybor nepremenil. Hostia boli neustále útočne dotieraví, cez nepriepustnú trenčiansku defenzívu na čele s brankárom Hiadlovským však žiaden puk nevedeli prepasírovať. Aj tesne pred druhou prestávkou sa podarilo Trenčanom skórovať, tentoraz uspel 39 sekúnd pred odchodom do šatní Šimíček. Už 27 sekúnd po začiatku tretej tretiny síce Nitrania skorigovali skóre, keď Podstavek doslova pretlačil puk do siete, ale domáci mali stále psychicky aj herne navrch, čo o pár minút aj potvrdili dvoma využitými presilovkami za sebou. Najskôr Tybor predviedol skvelý individuálny prienik a potom Jánošovu strelu od modrej čiary tečoval Trefný - 5:1. O víťazovi už bolo rozhodnuté, v 57. min ešte zmiernil prehru hostí Marek Slovák gólom v oslabení. Zaujímavý duel sa odohral pred výbornou diváckou kulisou tvorenou tábormi priaznivcov oboch mužstiev.

Z Nitry cestovalo do Trenčína okolo 500 fanúšikov. Foto: TASR

Góly: 20. O. Ďuriš (M. Filo, Martin Chovan), 25. Dubec (A. Kollár, J. Hašek), 40. Šimíček (M. Filo, B. Jánoš), 46. Tybor (Paroulek), 49. Trefný (B. Jánoš, Paroulek) - 41. Podstavek, 57. M. Slovák (E. Čaládi, Rais)

Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Trefný (Trenčín) na 5 min + DKZ za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Halecký - Gajan, T. Orolín, 2450 divákov

HC K CERO: Lakosil - Ďurkech, Špelda, V. Vlk, König, Širokovs, Rais - Podstavek, T. Chrenko, Kmeč - S. Saliji, H. Ručkay, M. Kováčik - Gráčik, M. Slovák, E. Čaládi.

Hlasy trénerov:
Jozef Daňo (asistent trénera Trenčína): "Bolo to kvalitné extraligové stretnutie hrané v dobrom tempe. Dostali sme sa do dvojgólového vedenia a od tej chvíle sme už zápas mali pod kontrolou. Hoci sme nepremenili trestné strieľanie a pri našich vylúčeniach sme sa dostali pod súperov tlak, dokázali sme ho prežiť bez inkasovaného gólu a až do konca sme pokračovali vo svojej hre. Ďakujem hráčom za prístup a zvlášť brankárovi Hiadlovskému, ktorý nás opäť podržal. Vyhrali sme zaslúžene a dostávame sa do psychickej pohody, ktorú sme už dlho potrebovali."

Peter Oremus (tréner Nitry): "Prehra nás samozrejme mrzí, pretože sme do Trenčína prišli s iným cieľom. Hoci sme si vytvorili dosť vyložených šancí, nedokázali sme ich premieňať. Navyše v tretej tretine sme pri našich zbytočných vylúčeniach dostali ďalšie dva góly, ktoré boli prakticky rozhodujúce. Tieto dva spomenuté faktory rozhodli o tom, že odchádzame naprázdno."