Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Basketbalisti Nitry aj štvrtý raz zdolali Spišskú Novú Ves

Zverenci Ľ. Urbana vyhrali na Spiši 86:70, v ostatných dueloch extraligy boli dramatické koncovky. Po dlhom čase prehral Pezinok.

Súboj Branislava Tomeka so Spišiakom Igorom Peštom.Súboj Branislava Tomeka so Spišiakom Igorom Peštom. (Zdroj: SITA)

V sobotu pokračovala basketbalová extraliga mužov 35. kolom.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - BK SPU Nitra 70:86 (17:24, 18:14, 21:26, 14:22). Prvý polčas priniesol basketbal vynikajúcej úrovne. Spišiaci výborne bránili, príkladne bojovali a dominovali pod košom. Naopak na oblúku boli úspešnejší Nitrania, predovšetkým preto, že do kabín si odniesli trojbodový náskok (38:35). V tretej štvrtine sa rozohral hosťujúci Scott a keďže domácim nešla trojková streľba, náskok Nitry postupne narastal. V záverečnej časti sa domáci pokúsili o zvrat, ale výborne hrajúci Nitrania to nepripustili a zo Spiša si odniesli zaslúžené víťazstvo.

R Brziak, Peračinský a Szibilla, TH: 35/25 - 13/6, fauly: 15 - 25, trojky: 5 - 9, 5 OCH: 33. Baťka, 1000 divákov.
Sp. N. Ves (najviac bodov): Mróz 26, Antoš 11, Baťka 9.

SPU: Hill 17, Crawford 15, Tomek 9, Lehman 4, Vido (Votroubek 19 (5), Scott 12 (8 asist.), Novák 7, Pohánka 3, Seman, Körner).

Ľubomír Urban, tréner:
„Tak ako predchádzajúci zápas s Banskou Bystricou, aj toto bol kvalitný zápas. Náročnejší bol v tom, že sila Spišiakov je v domácom prostredí ešte väčšia. Nám to tento rok na Spišskú vychádza, vyhrali sme s ňou všetky štyri stretnutia, čo sa nestáva často. Celkovo dnešný zápas sme si kontrolovali od začiatku. Domáci sa nám asi ťažko môžu personálne vyrovnávať, čo sa týka šírky lavičky. Kvalita sa musí ukázať a ukázala sa aj dnes. Ideme v rytme, kde sa kontroluje herný čas, máme 11 hráčov zapojených, každý si nabral svoju porciu. Skúšali sme viacero možností, dokonca boli chvíľu traja vysokí hráči naraz v zóne 2-3, hrali sme teda rôzne veci. Trénujeme, skúšame, ale pre sebavedomie potrebujeme aj vyhrávať.
Či niekoho pochválim za individuálny výkon? Ani nie, každý prispel tým svojím do skladačky. Skórovali naši legionári, tí by mali tvrdiť muziku, ostatní slovenskí hráči to dopĺňajú rôznymi pracovnými úlohami. To je pre nás ideálna konštelácia.
Treba dolaďovať herný štýl pred play off, to bude dôležité. Podstatné je, že sme zdraví, a aby sa nám vyhýbali zranenia. Do tréningu sa zapojil aj Práznovský po odmlke, uvidíme, ako sa bude ukazovať. V plnej zostave nás je teraz až šestnásť, lenže na zápas môžem nominovať len 12 hráčov. Veľa vecí na palubovke vyplýva z egoistického poňatia hráčov, každý chce hrať. Hráči však musia byť pripravení na to, aby boli efektívni aj v 7-8-minútovom intervale, nie aby ho odohrali bez streleckého pokusu, bez doskoku či získanej lopty. A zdá sa, že to už chápu. Už skončili 40-minútovky niektorých hráčov, to bývalo okrem iného aj na úkor efektivity.
Spokojnosť dnes môžem vysloviť s obranou, už dávno sme vonku neudržali domácich na 70 bodov. Veľké problémy nám robil podkošový Mroz, my sme sa zamerali hlavne na Mielczareka, ktorého sme eliminovali, ostatní domáci hráči neboli mimoriadne nebezpeční.“

Ostatné výsledky: Levice - Komárno 67:66, Handlová - Pezinok 88:86, B. Bystrica - Svit 93:91, Prievidza - Žilina 69:60, Inter mal voľno.

11. Levice 32 9 23 2344:2502 41

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?