Štvrtok, 17. august, 2017 | Meniny má Milica

Zlaté Moravce dobyli Zlín, generálka vyšla aj Nitre

Do Šale možno príde Marián Dirnbach * V Zlatých Moravciach sa už ubytovala výprava Malajzijčanov * Na ViOne rozmýšľajú o angažovaní Michala Diana.

Zlaté Moravce prekvapili v Zlíne. Karol Pavelka mal dvojgólový podiel na prekvapujúcom víťazstve tímu FC ViOn na pôde českého prvoligistu.(Zdroj: Patrik Levický)

PRÍPRAVNÝ FUTBAL

Sigma Olomouc - FC Nitra 3:0 (2:0), Hořava, Šultes, Navrátil. Deviaty tím českej ligy nastúpil proti Nitre po návrate z herného sústredenia v Turecku a hlavne v prvom polčase mal navrch. Ako uviedol tréner Galád, Nitranom sa zápas nevydaril herne ani výsledkovo. Možnosti na čestný gól nevyužili Kolár, Rák, Šimonek a Bališ.
FC: Hroššo - Kaspřák, Tóth, Kolmokov, Leško - Kolár, Šimončič, Hodúr, Král, Rák - Šimonek. Striedali: Sailer, Bališ, Glenda, Bratský.

Dunajská Streda - Šaľa 1:0 (0:0), 72. Sariyar. Hostia v oklieštenej zostave zohrali vcelku dobrý zápas. V prvom polčase boli aktívnejší domáci, po prestávke bola Šaľa DAC-u minimálne vyrovnaným súperom. Duslo však inkasovalo po chybe, keď brankár zle rozohral.
DAC: Novota - Helísek, Michellini, Marcin, Palla - Seelaus, Sariyar - Wau Nyron, Bajevski, Vidakovič - Koejoe. Striedali: Kuru - Pajić, Lénárth, Kazlauskas.
DUSLO: Kolmokov - Kasaj, Mujkoš, Pilo, Devečka - Vyskoč, Zajac, Lalúch - Johancsik, Peťovský, Tomiš. Striedali: Takács, Uzola, Papáček.

FC Nitra - FC Tatabánya 3:0 (3:0), 8. Valenta, 38. a 44. Mikuš. V generálke Nitrania hostili druholigový maďarský tím, hralo sa na prírodnej tráve na ihrisku za riekou. V chladnom a veternom počasí ponúkli divákom na ťažkom teréne viacero pekných momentov. Valentov lob znamenal rýchle vedenie, zvýšiť mohol Kolár. V 38. min. po osi Kóňa - Valenta - Mikuš prišla presná strela spoza šestnástky. Mladý Mikuš zakrátko osvedčil dravosť a pridal svoj druhý gól. Po zmene strán a striedaniach pokračovala prevaha Nitry, no skóre už nenarástlo, napriek príležitostiam Šimoneka, Krála, Bratského či Bališa.
FC: Hroššo - Kaspřák, Tóth, Kolmokov, Burák - Kóňa, Šimončič - Mikuš, Hodúr, Kolár - Valenta. Striedali: Chudý - Král, Leško, Bališ, Sailer, Glenda, Šimonek, Bratský, Kotora.

Zlín - FC ViOn 2:4 (1:2), Pavelka 2, Náther 2. Zlatomoravčania boli v zápase rýchlejší a výbušnejší, domáci, naopak, nevymysleli nič... Vrásky na čele futbalistov Zlína nabehli už po 20 minútach, keď po dvoch prehratých súbojoch v strede ihriska nemilosrdne trestali vionisti z rýchlych brejkov. Do prestávky domáci korigovali a po zmene strán aj vyrovnali, no zverenci trénera Jarábka dvoma presnými zásahmi strhli dokonca víťazstvo na svoju stranu. Hostia odchádzali domov s cennou výhrou, no i zraneným Babicom.
VION: Kuciak - Janečka, Klabal, Majerník, Chren - Orávik, Babic, Kuračka, Tomášek - Tomko, Pavelka. Striedali: Hözl, Náther, Sloboda, Ondrejka, Farkaš.

Myjava - Šaľa 1:1 (0:1), Vyskoč. Chemici si chvíľu zvykali na umelú trávu, navrch tak mali v niektorých fázach domáci. Šaľania vyhrávali po góle zo štandardnej situácie. Hra hostí pôsobila po prestávke už unavene, pripísať to možno blížiacemu sa koncu dlhej prípravy. Duslo skúšalo i nového gólmana.
DUSLO: Mundi - Pilo, Mujkoš, Vyskoč, Devečka - Kasaj, Lancz, Lalák, Zajac, Tomiš - Peťovský. Striedali: Uzola, Konopásek, Takács, Ančic.

FC ViOn - Parndorf U20 (Rak.) 7:0 (3:0), Náther 2, Pavelka, Ondrejka, Klabal, Orávik, Majerník (modelovaný prípravný zápas, hralo sa 2x35 minút).

Mladíci Róbert Valenta a Matúš Mikuš boli najlepšími strelcami v prípravných zápasoch FC Nitra. Foto: Ondrej Bobek

NAJBLIŽŠÍ PROGRAM
* CORGOŇ LIGA - 20. kolo - 27. 2. o 15.30 h Nitra - B. Bystrica (Kružliak), Slovan - Dun. Streda (Vnuk), Košice - Petržalka, Trnava - Prešov, o 17.30 h Žilina - Dubnica, Senica - Ružomberok.
* I. LIGA - 20. kolo - 27. 2. o 14.00 h D. Kubín - L. Mikuláš, Lučenec - Prievidza, Púchov - R. Sobota, Trenčín - Ružomberok B, o 15.30 FC ViOn - Michalovce (Matúš), Šaľa má voľno.

Malajzijčanov prichýli ViOn

Slovenský futbal osvieži na jar závan exotiky.

Postarajú sa oň reprezentanti výberu Malajzie do 21 rokov, ktorí sa včera ubytovali v Zlatých Moravciach, kde sa začínajú pripravovať na budúcoročné Ázijské hry. Po nich majú v pláne letnú olympiádu 2012 v Londýne. „Budú hrávať proti prvoligovým mužstvám, namiesto odhlásenej Podbrezovej, tieto priateľské zápasy vlastne vyplnia voľné termíny v súťaži,“ hovorí prezident FC ViOn Karol Škula. K dispozícii majú hráči pod hlavičkou klubu Harimau Muda celé tréningové centrum ViOnu, ktoré patrí medzi najlepšie na Slovensku, v hotelovom komplexe obsadia rodáci z krajiny Sandokana dokonca celé poschodie! „Splnili sme im všetky požiadavky. Priviezli si vlastných kuchárov, na špeciality ich kuchyne sa tešíme aj my,“ smeje sa Karol Škula v očakávaní nasledujúcich troch mesiacov. Poslednú februárovú sobotu nastúpia Malajzijci vo svojej slovenskej premiére v Šali. Snáď si dovtedy zvyknú na vrtochy slovenskej zimy.

Príde do Šale Dirnbach?

Futbalisti Šale majú pred jarným štartom k dispozícii o týždeň viac.

Keďže v 20. kole prvej ligy má Šaľa voľno, stretne sa najbližší víkend s malajzijským tímom. Kvôli tomu asi padne za obeť pôvodne plánovaný zápas s Vrábľami. Kde sa bude proti exotickému súperovi hrať, závisí na terénoch. „Ideálne by bolo hrať u nás na hlavnom štadióne, ale záleží od terénov. Možno budeme hrať niekde v okolí. Na umelú trávu by sme týždeň pred ligou už neradi,“ povedal asistent trénera Martin Babinec.
Duslo v utorok skúšalo mladíka Johancsika z Petržalky. „Je šikovný, ale je to krídelník, a my hľadáme koncového hráča. Nemyslím takého, u ktorého budú končiť akcie, ale takého, čo vie dávať góly,“ povedal tréner Peter Ančic. V sobotu boli šalianski činovníci v kontakte so skúseným Mariánom Dirnbachom, uvidíme, či sa dnes ukáže v Šali.

Dian do Zlatých Moraviec?

Pár dní pred prvoligovým štartom môže FC ViOn posilniť zaujímavý futbalista.

Michal Dian je odchovancom trnavského futbalu, 28-ročný tvorivý záložník ale posledné roky kopal do lopty za riekou Moravou. Okúsil aj najvyššiu súťaž, postupne obliekal dresy Příbrami, Zlína, Hradca Králové, Čáslavi, Bohemiansu 1905, na Slovensku hrával okrem Spartaka aj v Senci a Senici, ešte v mladom veku sa mihol dokonca aj v Zlatých Moravciach. „Michala poznáme veľmi dobre, čas na definitívne rozhodnutie máme do utorka, nechceme nič uponáhľať,“ povedal na margo aktuálnej novinky prezident FC ViOn Karol Škula. Súpiska najväčšieho ašpiranta na postup do Corgoň ligy je teda zatiaľ otvorená, nepočíta sa napríklad s ruským útočníkom Georgiom Chulordavom, ktorý je zranený.