Streda, 16. august, 2017 | Meniny má Leonard

Na úvod futbalovej jari pod Zoborom bez gólov

V súboji Nitry s Banskou Bystricou boli aktívnejší domáci futbalisti, ale pri dvoch veľkých šanciach súpera remízu zachránil gólman Hroššo.

Matúš Mikuš, vekom ešte dorastenec, ukázal šikovné ťahy. Tu sa prediera cez Saviča.(Zdroj: SITA - M. Havran)

Futbal - Corgoň liga 2009/2010 - 20. kolo:

FC Nitra - Dukla Banská Bystrica 0:0
Úvodných dvadsať minút prvého jarného kola sa nieslo v znamení medzišestnástkového futbalu. V 26. min zahodil prvú vyloženú šancu domácich Martin Tóth, ktorú mu pripravil z rohového kopu Matúš Mikuš. V 40. min Hučko strieľal z 30 metrov, ale Hroššo bez problémov situáciu kontroloval. Po zákroku Poljovku v 42. min faulovaný Mikuš zo štandardky odcentroval, no Šimončič hlavičkoval iba tesne nad bránku hostí. Neatraktívny prvý polčas sa skončil bezgólovou Po zmene strán začala Nitra aktívnejšie. V 56. min pálil Mikuš z priameho kopu, ale jeho dobre umiestnenú strelu Boroš kryl. Talentovaný Mikuš sa v 67. min pokúšal vysunúť Ráka v šestnástke, kapitán Nitry však loptu už nedokázal spracovať. V 74. min hosťujúci Savič prudkým centrom z ľavej strany našiel voľného Pančíka, ten placírkou umiestnil strelu na brankára, ale Hroššo reflexívne vyrazil loptu nad brvno. Seye v 79. min svoj pokus namieril k žŕdke, domáci brankár však neinkasoval. Pod Zoborom sa napokon zrodila bezgólová remíza.

R Kružliak, ŽK: 45. Poljovka, 86. V. Gajdoš (obaja B. Bystrica), 1112 divákov.

FC: Hroššo - Kaspřák, Martin Tóth, M. Kolmokov, Burák - Šimončič, I. Hodúr, Kóňa - Matúš Mikuš (77. S. Bališ), Rák (77. Ľ. Kolár) - R. Valenta (89. Šimonek).
DUKLA: Boroš - Turňa, Adámik, Poljovka, Savič - M. Pančík ml., Seye, Pleva, T. Hučko - Michal Ďuriš (90. Uškovič), Pich (65. V. Gajdoš).

Hlasy trénerov

Ivan Galád (tréner Nitry): "Chceli sme vstúpiť do jarnej časti víťazstvom. Hrali sme so silným súperom, ale trúfali sme si. Chýbala nám futbalová ľahkosť. Remíza je síce spravodlivá, ale nie som s ňou spokojný. Som však spokojný s výkonom hráčov."
Jozef Jankech (tréner Banskej Bystrice): "Myslím si, že ako prvý zápas jarnej časti splnil tento duel očakávania. Hralo sa na dosť ťažkom teréne. Bolo to veľmi slušné stretnutie. Ak tak budeme pokračovať, budú aj lepšie výsledky. V druhom polčase sme mali bližšie k víťazstvu, ale bod z Nitry je dobrý."

Ostatné výsledky 20. kola:
Slovan Bratislava - DAC 1904 Dunajská Streda 2:0 (0:0), 56. Halenár, 66. Masaryk.
FC Spartak Trnava - 1. FC Tatran Prešov 2:0 (0:0), 57. Ľ. Bernáth, 78. Tiago Bernardini.
MFK Košice - MFK Petržalka 1:0 (1:0), 15. Djokovič.
Žilina - Dubnica 4:0 (1:0), 27. Lietava, 63. Kobylík, 83. Guldan, 85. Majtán.
Senica - Ružomberok 2:1 (2:1), 18. Vrťo, 31. Onome Sodje - 35. Piščur (11 m).

12. Košice 20 3 3 14 16:42 12 (-18)

Program 21. kola: 6. 3. o 15.30 h Nitra - Senica (Valášek), Petržalka - Ružomberok, Dubnica - Trnava, B. Bystrica - Slovan, o 17.30 h Dun. Streda - Žilina (Trutz), 7. 3. o 14.30 h Prešov - Košice.