Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Volejbalisti sa ujali vedenia v sérii

VK Ekonóm SPU Nitra - STU Bratislava 3:0 (20, 22, 22) v prvom zápase štvrťfinále play-off.

Nitrania sa ujali vedenia v sérii 1:0, ďalší zápas odohrajú Kalného zverenci v sobotu večer v Bratislave.Nitrania sa ujali vedenia v sérii 1:0, ďalší zápas odohrajú Kalného zverenci v sobotu večer v Bratislave. (Zdroj: JAKUB TAKÁČ)

Aj pod Zoborom odštartovalo štvrťfinále play-off volejbalovej extraligy mužov.

VK Ekonóm SPU Nitra - STU Bratislava 3:0 (20, 22, 22). Najmä vďaka kvalitnému podaniu dominovali vysokoškoláci v úvodnej časti setu (10:3 resp. 16:9). Neskôr si vytvorili dostatočný náskok, ktorý udržiavali až do koncovky prvej časti. Obetavá hra v poli a pestrý útok zaručil zisk setu, i keď v koncovke hostia riskantným podaním dokázali znížiť skóre. V druhom dejstve lepšie začali Bratislavčania, ktorí viedli 4:5 resp. 7:8, ale to bolo ich posledné vedenie v sete. Po prvom technickom time-oute sa začali presadzovať už len domáci v obrane na sieti, čo spolu s kvalitným podaním prinieslo náskok 16:11 resp. 21:16. Hráči STU v koncovke opäť dokázali znížiť na rozdiel dvoch bodov (24:22), ale následným útokom volejbalisti SPU set ukončili vo svoj prospech. Tretia hra bola veľmi podobná tej druhej, keď hostia vzdorovali do stavu 18:19. Následne dvoma ubránenými loptami na strede siete a nekompromisnému útoku Nitrania získali vedenie 22:20 resp. 23:21, čo im napokon stačilo na zisk setu a víťazstva v zápase.

Rozhodovali: Kováčik a Ivanka, 300 divákov, zápas trval 88 minút.

SPU: Vavro, Czápa, Szaráz, Mikušovič, Šompľak, Krajčík (libero Hruboška, Gál, Kostoláni, M. Hukel, J. Hukel).

Peter Kalný, tréner Nitry: „Splnili sme všetko to, čo sme si na našich poradách prízvukovali. Trošku zbytočný výpadok koncentrácie v závere prvého setu, keď sme dostali asi tri esá, čo sa trošku prenieslo do druhého setu. Ťažký súper, každý má pocit, že STU je mančaft, ktorý menej trénuje, že sú starí chlapi... Je to však vyvážený tím, kde sú rutinéri a mladí hráči. Hrali veľmi dobrý volejbal, ktorý si užívali. STU ako nováčik splnilo svoj cieľ, s prehľadom hrali stred tabuľky, teraz si play-off budú vychutnávať. Nepríjemní teda určite sú, ja som ale rád, že sme sa vysporiadali s rutinou na druhej strane. Zaslúžené víťazstvo, teší ma, že prišli ľudia, čo je dôležité."