Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

Hokejisti v predposlednom kole porazili Zvolen

HK K Cero Nitra - HKm Zvolen 3:0 (1:0, 1:0, 1:0).

Zápas kvalitnej extraligovej úrovne začali lepšie domáci. Úvodné šance Šinkoviča a Kmeča ešte Ján Laco v bránke Zvolena zmaril, no v deviatej minúte už kapituloval. V presilovke Nitry ho po prihrávke Salijiho zblízka prekonal Ručkay. V dvanástej minúte podržal Lakosil domácich pri Šimurdovej šanci. Sedemnásta minúta mohla priniesť druhý gól Ručkaya, no domáci krídelník dopravil puk do zvolenskej bránky vysokou hokejkou.

V 23. minúte vystihol domáci obranca Vlk rozohrávku Zvolenčanov, no náskok domácich ešte nezvýšil. To sa podarilo o minútu neskôr Románekovi, ktorý sa do listiny strelcov zapísal po Ďurkechovej strele. Po druhom góle hostia vystriedali brankárov a Kristína hneď v prvých sekundách jeho pobytu na ľade zachránila žŕdka pri Štefankovej strele. Na opačnej strane mohol skórovať Nedvěd, no svoj prienik nezakončil gólom.

V úvode tretej časti mohol znížiť Pucher, no ani on pred Lakosilom neuspel. 47. minúta priniesla veľkú šancu Salijiho, keď mu puk ako na podnose prihral Chrenko, no domáceho kanoniera Kristín vychytal. V ďalšom priebehu sa hostia snažili znížiť, no dobre organizovaná obrana domácich ich k ničomu nepustila. V záverečnej hre Zvolena bez brankára spečatil domáce víťazstvo Kmeč.

Góly: 9. H. Ručkay (S. Saliji, T. Chrenko), 24. M. Románek (Ďurkech, M. Kováčik), 59. Kmeč (M. Štefanka, Šinkovič).

Rozhodovali: Valachovič - Šefčík, Brath, vylúčení: 4:7, navyše: Novák 10+DKZ za opustenie striedačky počas šarvátky, Valach 10+DKZ za opustenie striedačky počas šarvátky, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2308 divákov.

Nitra: Lakosil - Rais, Špelda, Širokovs, Jass, Vlk, König, M. Novák, Ďurkech - S. Saliji, T. Chrenko, H. Ručkay - M. Slovák, M. Kováčik, Čaládi - Gráčik, M. Štefanka, Kmeč - Šinkovič, M. Románek

Zvolen: J. Laco - L. Čierny, Juraško, J. Valach, Pikkarainen, Cebák, V. Urban, P. Hraško - Zdeněk Nedvěd, P. Pucher, Michal Chovan - Šimurda, P. Szabo, P. Barinka - J. Kopecký, M. Jurík, F. Turek - V. Baláž, Marek Haščák, Otčenáš

Peter Oremus (tréner Nitry): "Dnes to bola z našej strany kvalitne odvedená práca celého mužstva podporená skvelým Vlastom Lakosilom v bránke. V súčasnosti je Nitra silná pre každého súpera."

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Do Nitry sme prišli s cieľom zabodovať, žiaľ náš výkon tomu nezodpovedal. Bolo to bez efektu. Pokiaľ nedáme za 60 minút gól, nemôžeme bodovať. Hráčom nemôžem vytknúť snahu, ale na to, aký máme skúsený tím sme mohli odohrať lepšie stretnutie."

Nitra odmieta sankcie Pro-Hokeja

Nie súperi, ale dlhy, ktoré majú kluby voči hráčom a trénerom za predchádzajúce dve sezóny, môžu byť poslednou prekážkou nitrianskych hokejistov na ceste do extraligového play off. Pro-Hokej stanovil termín vyriešenia týchto záväzkov na utorok 9. marca, skúmať ich bude na najbližšom zasadnutí.

Bojová nálada panuje pred blížiacim sa vrcholom sezóny najmä v Nitre, predchádzajúce dve uznesenia riadiaceho orgánu klub splnil aj s jedovitou poznámkou, že posledné kroky Pro-Hokeja sú účelové.
„Podľa stanoviska podpredsedu Slovenskej advokátskej komory Jána Havláta je postup predstavenstva spoločnosti Pro-Hokej, ktoré ako riadiaci orgán Extraligy prostredníctvom svojich uznesení núti Hokejový klub Nitra, a.s. uhrádzať aj také dlhy, na zaplatenie ktorých veritelia aktuálne nemajú nárok, protiprávny a neopodstatnený. Takýto postup zástupcov Pro-Hokeja je pritom tak v rozpore so všeobecne záväznými právnymi predpismi, ako aj internými predpismi a smernicami Slovenského zväzu ľadového hokeja. Hokejový klub Nitra, a.s. si aktuálne plní všetky záväzky, pričom toto plnenie riadne a včas deklaroval aj smerom k Pro-Hokeju a SZĽH. Z tohto pohľadu dnes neexistuje žiadny právne relevantný dôvod, na podklade ktorého by mohli byť voči Hokejovému klubu Nitra, a.s. zo strany riadiaceho orgánu Extraligy uplatňované akékoľvek sankcie," píše sa v stanovisku nitrianskeho klubu.

Hráči držia vzácne rovnakú líniu s vedením klubu. Aj tí, ktorým pod Zoborom dlhujú peniaze za predchádzajúce sezóny. „Play off sme si vybojovali na ľade, tieto šachy okolo našej účasti vo vyraďovacích zápasoch pripomínajú počas rozbehnutej sezóny všetko, len nie čistú hru," krúti hlavou najproduktívnejší hráč Nitry Tomáš Chrenko.

V Nitre sa netaja, že s hráčmi majú dohodnuté splátkové kalendáre. Tí však svoje peniaze uvidia len vtedy, ak klub nezanikne. Rozhodovanie Pro-Hokeja, ktorý deklaruje, že chráni záujmy hráčov, nebude ľahké. Určite ale ukáže, či išlo pred play off o dlhy alebo o Nitru.