Streda, 23. august, 2017 | Meniny má Filip

Slovan zdolal futbalistov Nitry 2:1

Svoj premiérový ligový gól zaznamenal dorastenec Marián Kolmokov. Nitra si pripísala prvú jarnú prehru.

Bránu Nitry hájil Martin Chudý, tu zasahuje proti Grendelovi.(Zdroj: TASR)

ŠK Slovan Bratislava - FC Nitra 2:1 (0:0)
Hneď v 2. min sa pokúsil hosťujúceho brankára ohroziť Dosoudil, ale jeho pokus mieril vysoko nad. Potom sa na Pasienkoch dlho nič zaujímavé nedialo, až v 16. min hlavičkoval po rohovom kope hosťujúci Kolmokov, no jeho pokus bez problémov zneškodnil brankár Slovana Putnocký. V 25. min mieril z uhla Halenár len do bočnej siete. Po polhodine hry zastavil rýchly protiútok Nitry Obžera, následkom čoho sa hostia v črtajúcom sa prečíslení nedostali do zakončenia. O tri minúty neskôr sa ku Guédého centru z pravej strany dostal Obžera, no jeho technický pokus o lob končekmi prstov zastavil nitriansky brankár Chudý. Aktívny Obžera skúšal šťastie aj v 41. min, keď sa pomedzi troch hosťujúcich hráčov dostal až na hranicu malého vápna, kde jeho pokus o zakončenie včasným vybehnutím zmaril gólman Chudý.
Skóre duelu otvoril v 53. min domáci kanonier Halenár, ktorý zakončil peknú kombinačnú akciu Sylvestra s Breznaníkom - 1:0. O štyri minúty neskôr skúšal šťastie strelou z hranice pokutového územia opäť aktívny Halenár, jeho pokus však skončil nad bránkou. Po hodine hry pekne vystrelil Grendel, ale Chudý bol na svojom mieste. V 66. min nevyužil skvelú príležitosť hosťujúci Kolmokov, ktorý opustený v strede pokutového územia netrafil loptu letiacu z rohového kopu. Hneď o minútu neskôr na druhej strane nebezpečne hlavičkoval nový muž na ihrisku Marián Had. V 76. min zastavil Obžerov prienik faulom v šestnástke Kaspřák a následný pokutový kop premenil Halenár, ktorý sa s jedenástimi gólmi dostal na čelo tabuľky kanonierov Corgoň ligy 2009/2010. V 80. min znížil na 1:2 z pohľadu hostí hlavičkou Kolmokov. Do konca zápasu sa už nič podstatné nestalo a "belasí" si zásluhou triumfu 2:1 pripísali do tabuľky cenné tri body.

Góly: 53. a 77. (11 m) Halenár - 80. Kolmokov,
R Šipoš, ŽK: Dosoudil - Kaspřák, 2381 divákov.
SLOVAN: Putnocký - Dobrotka, Saláta, Dosoudil, Breznaník (61. Had) - M. Kuzma (71. Štepanovský), Guédé, Grendel, Obžera - Halenár (87. Masaryk), Sylvestr.
FC: Chudý - Kaspřák, Martin Tóth (71. Ľ. Kolár), Kolmokov, Burák - Leško, Kóňa, Šimončič (84. Bališ) - Rák, I. Hodúr - Šimonek (74. R. Valenta).

Hlasy trénerov:

Ivan Galád (tréner Nitry): „Súperovi gratulujem k víťazstvu. My pokračujeme v tom, čo sme si predsavzali, dávame príležitosť mladým hráčom a dorastencom. Tí sa prezentovali dobrým výkonom najmä v druhom polčase. V závere zápasu sme sa snažili otočiť nepriaznivý vývoj zápasu. Škoda, že sa nám to nepodarilo.“

Štefan Horný (tréner Slovana): „Vedeli sme, že Nitra dostala v tejto sezóne málo gólov. Jej hráči sa v druhom polčase prezentovali slušným výkonom. Po bezgólovom prvom polčase sme do druhého dejstva nastupovali s tým, že chceme streliť gól. Som rád, že sa nám to podarilo a získali sme cenné tri body.“

Ostatné výsledky zo soboty:
FK Senica - MFK Petržalka 2:0 (0:0), 66. a 81. Samb.
MFK Ružomberok - 1. FC Tatran Prešov 2:0 (2:0), 8. Piščur (11 m), 42. Ďubek.
MFK Košice - MFK Dubnica 1:1 (0:1), 65. J. Novák - 44. Poliaček.
FC Spartak Trnava - DAC 1904 Dunajská Streda 7:0 (3:0), 9. a 21. Ľ. Bernáth, 32. Procházka, 49. Kone, 62. Doležaj, 72. vlastný (Michellini), 84. Kožuch.

12. MFK Košice 22 3 5 14 18:44 14

1. Ministerstvu došla trpezlivosť. Galante hrozí, že bude musieť vrátiť 4 milióny Foto 6 913