Sobota, 19. jún, 2021 | Meniny má AlfrédKrížovkyKrížovky

Slovan zdolal futbalistov Nitry 2:1

Svoj premiérový ligový gól zaznamenal dorastenec Marián Kolmokov. Nitra si pripísala prvú jarnú prehru.

Bránu Nitry hájil Martin Chudý, tu zasahuje proti Grendelovi.Bránu Nitry hájil Martin Chudý, tu zasahuje proti Grendelovi. (Zdroj: TASR)

ŠK Slovan Bratislava - FC Nitra 2:1 (0:0)
Hneď v 2. min sa pokúsil hosťujúceho brankára ohroziť Dosoudil, ale jeho pokus mieril vysoko nad. Potom sa na Pasienkoch dlho nič zaujímavé nedialo, až v 16. min hlavičkoval po rohovom kope hosťujúci Kolmokov, no jeho pokus bez problémov zneškodnil brankár Slovana Putnocký. V 25. min mieril z uhla Halenár len do bočnej siete. Po polhodine hry zastavil rýchly protiútok Nitry Obžera, následkom čoho sa hostia v črtajúcom sa prečíslení nedostali do zakončenia. O tri minúty neskôr sa ku Guédého centru z pravej strany dostal Obžera, no jeho technický pokus o lob končekmi prstov zastavil nitriansky brankár Chudý. Aktívny Obžera skúšal šťastie aj v 41. min, keď sa pomedzi troch hosťujúcich hráčov dostal až na hranicu malého vápna, kde jeho pokus o zakončenie včasným vybehnutím zmaril gólman Chudý.
Skóre duelu otvoril v 53. min domáci kanonier Halenár, ktorý zakončil peknú kombinačnú akciu Sylvestra s Breznaníkom - 1:0. O štyri minúty neskôr skúšal šťastie strelou z hranice pokutového územia opäť aktívny Halenár, jeho pokus však skončil nad bránkou. Po hodine hry pekne vystrelil Grendel, ale Chudý bol na svojom mieste. V 66. min nevyužil skvelú príležitosť hosťujúci Kolmokov, ktorý opustený v strede pokutového územia netrafil loptu letiacu z rohového kopu. Hneď o minútu neskôr na druhej strane nebezpečne hlavičkoval nový muž na ihrisku Marián Had. V 76. min zastavil Obžerov prienik faulom v šestnástke Kaspřák a následný pokutový kop premenil Halenár, ktorý sa s jedenástimi gólmi dostal na čelo tabuľky kanonierov Corgoň ligy 2009/2010. V 80. min znížil na 1:2 z pohľadu hostí hlavičkou Kolmokov. Do konca zápasu sa už nič podstatné nestalo a "belasí" si zásluhou triumfu 2:1 pripísali do tabuľky cenné tri body.

Góly: 53. a 77. (11 m) Halenár - 80. Kolmokov,
R Šipoš, ŽK: Dosoudil - Kaspřák, 2381 divákov.
SLOVAN: Putnocký - Dobrotka, Saláta, Dosoudil, Breznaník (61. Had) - M. Kuzma (71. Štepanovský), Guédé, Grendel, Obžera - Halenár (87. Masaryk), Sylvestr.
FC: Chudý - Kaspřák, Martin Tóth (71. Ľ. Kolár), Kolmokov, Burák - Leško, Kóňa, Šimončič (84. Bališ) - Rák, I. Hodúr - Šimonek (74. R. Valenta).

Hlasy trénerov:

Ivan Galád (tréner Nitry): „Súperovi gratulujem k víťazstvu. My pokračujeme v tom, čo sme si predsavzali, dávame príležitosť mladým hráčom a dorastencom. Tí sa prezentovali dobrým výkonom najmä v druhom polčase. V závere zápasu sme sa snažili otočiť nepriaznivý vývoj zápasu. Škoda, že sa nám to nepodarilo.“

Štefan Horný (tréner Slovana): „Vedeli sme, že Nitra dostala v tejto sezóne málo gólov. Jej hráči sa v druhom polčase prezentovali slušným výkonom. Po bezgólovom prvom polčase sme do druhého dejstva nastupovali s tým, že chceme streliť gól. Som rád, že sa nám to podarilo a získali sme cenné tri body.“

Ostatné výsledky zo soboty:
FK Senica - MFK Petržalka 2:0 (0:0), 66. a 81. Samb.
MFK Ružomberok - 1. FC Tatran Prešov 2:0 (2:0), 8. Piščur (11 m), 42. Ďubek.
MFK Košice - MFK Dubnica 1:1 (0:1), 65. J. Novák - 44. Poliaček.
FC Spartak Trnava - DAC 1904 Dunajská Streda 7:0 (3:0), 9. a 21. Ľ. Bernáth, 32. Procházka, 49. Kone, 62. Doležaj, 72. vlastný (Michellini), 84. Kožuch.

2. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
  3. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  4. Crème de la crème po slovensky
  5. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
  6. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
  7. Po Slovensku na motorke
  8. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
  9. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
  10. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  1. Posledné dni nešťastnej Anny Boleynovej
  2. Čo všetko je potrebné vedieť o ochrane očí počas leta
  3. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
  4. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
  5. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  6. Driverama má strategické partnerstvo s nemeckým Stop + Go
  7. Správna strava po tréningu: Siahnite po 100 % smoothie a šťavách
  8. Zázračná škola so zelenou strechou
  9. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
  10. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku 4 102

Obeť zlákali do Čiech za prácou. Klientov si hľadala v uliciach.

Extáza.

Pri prehliadkach priestorov našli policajti marihuanu a extázu.

8 h
Najlepší jednotlivci v kategórii dospelí a juniori.

V siedmich kategóriách bolo ocenených 60 športovcov, kolektívov, trénerov či funkcionárov.