Pondelok, 21. jún, 2021 | Meniny má AlojzKrížovkyKrížovky

Hokejisti Nitry otvorili štvrťfinálovú sériu víťazstvom v Banskej Bystrici

Prvý bod pre Nitru sa zrodil až po samostatných nájazdoch. Séria pokračuje druhým stretnutím pod Urpínom v nedeľu.

Nitrania sa tešia, majú prvý bod v sérii!Nitrania sa tešia, majú prvý bod v sérii! (Zdroj: TASR)

Štvrťfinále - 1. zápas: HC'05 Banská Bystrica - HK K Cero Nitra 3:4 po samostatných nájazdoch (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Na banskobystrickom ľade hrali domáci viac bojovne. Obe mužstvá si uvedomovali dôležitosť zápasu a preto diváci veľa vyložených šancí nevideli. Prvú mali hostia v 5. min, keď Gráčik zblízka neprekonal Petríka. Následne však Nitrania vyhrali buly Štefankom a Kmeč spoza pravého kruhu technickou strelou otvoril skóre. Hokejisti spod Zobora neboli vo vedení dlho, pretože o 70 sekúnd neskôr domáci využili presilovku, keď po Frühaufovej prihrávke vyrovnal Pardavý. Vzápätí sa domáci dokonca dostali do vedenia, keď tentoraz využili presilovku o dvoch hráčov. Na Frühaufovu tvrdú strelu od modrej čiary pri clonení Kútneho Lakosil nemal nárok - 2:1. Hostia však neskladali zbrane a vyrovnanie mal na hokejke S. Saliji, keď najprv H. Ručkay neprekonal Petríka a Salijimu chýbali centimetre, aby dorazil puk za domáceho gólmana.

Pred začiatkom druhej tretiny sa domáci klub rozlúčil s Vladimírom Országhom, ktorý ukončil svoju profesionálnu kariéru. Domáci sa naštartovali na víťaznú vlnu v 23. min. Najprv Tománek zblízka neskóroval, avšak o pár sekúnd neskôr po vyhratom buly Hlinku prekonal Lakosila nahodeným pukom Biro. Nitrania dokázali znížiť už o 78 sekúnd, keď sa domáci obranca Bauer pokĺzol a protiútok využil M. Slovák, ktorý si nakorčuľoval pred Petríka a poslal puk pod hornú žŕdku. V polovici zápasu nevyužili hostia dve presilovky o dvoch hráčov, prvú v trvaní 16 sekúnd a druhú 38-sekundovú. Šancí veľa nebolo, skóre mohol prepisovať až v 39. min Pardavý, ktorý obkorčuľoval nitriansku bránku, ale zoči-voči Lakosila neprekonal.

Tretia tretina bola oveľa živšia. Na jej začiatku sa dostal do dobrej šance Rumpel, ale Lakosila neprekonal. Nitrania dobre bránili stredné pásmo. V 46. min sa Hlinka predral až pred Lakosila, ale neskoro vystrelil. O minútu neskôr preveril nitrianskeho gólmana v oslabení z ľavého kruhu Pardavý. Hostia nakoniec presilovku využili, keď Slovák našiel Kováčika a ten sa pred Petríkom nemýlil - 3:3. V 53. min mali možnosť ísť do vedenia znova domáci, po Hlinkovej sa však z dorážky nepresadil Drotár a následne na opačnej strane vychytal Vlka Petrík. Najväčšiu šancu tretiny mal v 56. min H. Ručkay, v presilovke hostí však zblízka svoju šancu zahodil. Bystričania mohli v závere strhnúť víťazstvo na svoju stranu, keď Češík 30 sekúnd pred koncom neposlal puk za Lakosilov chrbát.

V predĺžení nevyužili domáci hokejisti presilovku 4 proti 3, v ktorej mali šance Frühauf, Tománek a Hlinka. Rozhodovalo sa samostatných nájazdoch. V prvej sérii bol úspešný domáci Bulík, v druhej však hostia vyrovnali a v záverečnej rozhodol S. Saliji o víťazstve Nitry.

Rozhodovali Ország, Halecký - Gajan, V. Snášel, vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 3289 divákov.
Góly: 6. Pardavý (Frühauf, Bulík), 7. Frühauf (Pardavý, Bulík), 23. Biro (M. Hlinka) - 5. Kmeč (M. Štefanka), 24. M. Slovák (M. Kováčik, Jass), 47. M. Kováčik (M. Slovák, Čaládi), rozh. sam. nájazd S. Saliji.

B. Bystrica: I. Petrík - Frühauf, Bauer, Vizváry, Vantroba, Kolba, Biro, Bambúch, Paľov - Tománek, Bulík, Pardavý - Rumpel, Češík, Kútny - Padělek, M. Hlinka, Drotár - Dian, Ľ. Sabol, Liščák

Nitra: Lakosil - Širokovs, Jass, Ďurák, Špelda, Rais, Vlk, Ďurkech, König - M. Slovák, M. Kováčik, Čaládi - S. Saliji, T. Chrenko, H. Ručkay - Gráčik, M. Štefanka, Kmeč - Šinkovič, M. Novák, M. Románek.

Stav série: 0:1.

Hlasy trénerov

Milan Staš, tréner B. Bystrice: "Bol to viac boj ako hra. Po pohodlnom náskoku sme mohli zápas dohrať, no začali sme kopiť chybu na chybu a nechali súpera vyrovnať. Na domáce prostredie sme si nevytvorili dostatočný tlak. Ku koncu a v predĺžení bol súper o niečo lepší, samostatné nájazdy, aj keď sa nám v sezóne darili, sme nezvládli. Musíme zdvihnúť hlavy a stav série v nedeľu vyrovnať."

Peter Oremus, kouč Nitry: "Diváci na štadióne i obrazovkách si prišli na svoje, videli všetko, aj góly a tvrdé zákroky. Náš výkon gradoval, hráči poplnili všetky taktické úlohy a v tomto výkone chceme pokračovať."

Druhý výsledok zo soboty: Slovan - Zvolen 8:2, stav série: 1:0.

9. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
  10. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  8. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
  9. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?

33m
Relácia MY Športujeme denne prináša dynamický prehľad športových aktualít, exkluzívne rozhovory a aj rady a tipy nielen pre športovcov.

Pozrite si MY športujeme.

2 h
Výnimočné kulinárske schopnosti Filipa Ondrušeka si vo štvrtok vychutnalo niekoľko šťastlivcov v hoteli Capital na Farskej ulici v Nitre.

Filip varil v michelinských reštauráciách a čoskoro v hoteli Capital otvorí reštauráciu pod menom Sim 13 by Phillipphoo.

9 h
Futbalisti Gabčíkova porazili Mostovú 5:0 a sú v čele tabuľky.

V. LIGA JUH: Malá Mača vyšla naprázdno v Jelke. Na tri štadióny hostia nepricestovali.