Nedeľa, 13. jún, 2021 | Meniny má AntonKrížovkyKrížovky

Liba začal víťazne, naplno aj N. Zámky

Vráble sa v jarnej ouvertúre na ihrisku lídra v Senci držali statočne.

E. Gajdoš a M. Ďatko sa tešia z víťazstva Topoľčian nad Nitrou B 3:1.E. Gajdoš a M. Ďatko sa tešia z víťazstva Topoľčian nad Nitrou B 3:1. (Zdroj: J. ŠUPA)

MFK Topvar Topoľčany - FC Nitra B 3:1 (2:0)
Iniciatívu postupne preberali domáci futbalisti. V 15. min. Obi-Metzger ešte zakončil nedôrazne. V 29. min. napálil Rantanen do brvna, odrazenú loptu vybojoval E. Gajdoš a poslal domácich do vedenia - 1:0. O desať minúť zahrávali domáci štandardku, lopta sa dostala až E. Gajdošovi, ktorý si obhodil obrancu a pridal svoj druhý gól. O minútu unikol domáci Jančovič, ale tiesnený trafil iba spojnicu nitrianskej svätyne. V závere prvého polčasu mohli hostia znížiť Pauknerom, ale Anda vytiahol skvelý zákrok. Úvod druhého polčasu zvládli lepšie Nitrania a po štandardke znížili, keď Svitek za pomoci tyče nedal Andovi šancu. O 7 minút práve Svitek zahral pred nitrianskou 16-kou rukou a nariadenú štandardku premenil Jančovič - 3:1.
Góly: 29. a 39. E. Gajdoš, 65. Jančovič - 58. Svitek. R Šimon, ŽK Jančovič - Hunák, Gabriel, Svitek, Zelenický, 385 divákov. MFK TOPVAR: Anda - Ďatko, Harbuľák, Moravčík, Ondrka - Jančovič, Rantanen (81. Laouzai), Čurgali (77. Gešnábel), Krajčík - E. Gajdoš, Obi-Metzger (61. Johancsik). Tréner D. Liba. FC: Foťko - Pfeifer, Hunák, Gabriel, Svitek (71. Laca), M. Gajdoš, Paukner, Zelenický, Gajdošík, Bratský, Zsebi. Tréner R. Barborík.

FKM Nové Zámky - MFK Vrbové 1:0 (1:0)
Už v prvej minúte mohol poslať domácich do vedenia Bukovič, ale jeho slabá hlavička z päťky skončila v náručí Sedláčka. Na konci prvej štvrťhodiny mal ďalšiu veľkú príležitosť Prohászka, ale jeho lob skončil nad. Úsilie Novozámčanov korunoval napokon v 28. min Košút, ktorý sa v pokutovom území zmocnil lopty a poslal ju aj so šťastím k ľavej žrdi. Tesne po obrátke Vrbovčania nepotrestali dve chyby domácej obrany a gólom sa neskončil ani samostatný nájazd Andrášika na opačnej strane. V 62. min nebezpečne hlavičkoval Šimo, ale tesne minul domácu bránu. Do konca stretnutia sa potom už hralo väčšinou medzi šestnástkami, pred bránami nebolo veľa vzruchu a tak iba v priemernom zápase si Novozámčania najtesnejšie víťazstvo ubránili.
Gól: 28. Košút. R Knopp, bez ŽK, 350 divákov. FKM: Valenský - Zsák, Cingel, Andrášik (90. Jakubiak), Feješ, Gašparík, Prohászka (86. Hulínek), Horňáček, Bukovič, Hlavačka, Košút (88. Mlynár). Tréner Chovanec. ⋌(RG)

ŠK SFM Senec - Spartak Vráble 1:0 (0:0)
Už v 4. min. Nozdrovickému lopta skočila a pred Belkovicsom hasil až Straka. Potom skúšal dvakrát strelou z 25 m šťastie Brezík, ale gólman Spartaka sa opäť zaskvel. Medzitým ešte Turčanova strela mierila tesne nad Matlákovu bránu. V závere polčasu mal čistú šancu Belkovics, ale okrem Straku prehodil aj bránu. Po zmene strán strieľal Charizopulos, ale chýbala mu razancia. Po hodine hry tiahla strela striedajúceho Urdu minula bránu. Už o päť minút však tento rodený Vrábľan v drese Senca poslal presný center pred prázdnu bránu k Horváthovi a ten len doťukol - 1:0. Po inkasovanom góle Spartak otvoril hru. Striedajúci Balko priniesol oživenie, ale kvalitný súper a líder súťaže si už taktickou hrou tri body nepustil. Vrábľania sa však za svoj výkon rozhodne nemusia hanbiť.
Gól: 65. Horváth. R Černek, 301 divákov. ŽK: Urda - Kupec. SPARTAK: Straka - Nozdrovický, Sepeši, Husár, Korman - Frťala (66. Kupec), Gonda, Turčan, Charizopulos (84. Tužinský), I. Farkaš (66. Balko) - Detko. Tréner Süttö.

DAC Dun. Streda B - AFC N. Mesto Mesto 2:2 (0:0)
V prvom polčase mali navrch hostia. Najmä dvojica L. Šebek - Ščepko robila na hrote domácej obrane starosti a nechala vyniknúť brankára Novotu, ktorému raz pomohla žrď. V tejto fáze domáci mali iba jednu šancu. Vedúci gól Novomeštanov padol z penalty po faule Medgyesa na Končitíka. V druhom polčase DAC získal územnú prevahu, ale dlho bol pred bránou bezradný, až v závere po kardinálnych chybách hosťujúcej obrany A. Németh v priebehu piatich minút otočil výsledok. Keď sa zdalo, že všetky body zostanú doma, v poslednej minúte Ščepko utešenou strelou pod brvno stanovil výsledok.
Góly: 81. a 86. A. Németh - 52. Šupka (11 m), 90. Ščepko. R Jaška, ŽK: Brunczvik, A. Németh, Lénárth - Šupka, ČK: 89. Brunczvik (DAC B), 130 divákov. DAC B: Novota - Ravasz, Radványi, Medgyes, Herbinderjit - Habenicht (80. Hadžič), A. Lelkes, Brunczvik, Hrnčiar - Habán (58. Lénárth), A. Németh. Tréner T. Zsákovics.

Ostatné výsledky 16. kola
Myjava - Moravany n/V. 1:2 (0:1), 48. Černáček - 2. Mitošinka, 69. L. Kirka. Rača - Slovan jun. 1:2 (1:1), 12. Homola - 26. a 52. Hutta. Nemšová - Bernolákovo 1:1 (1:1), 27. Suchý - 12. Bureš. Trnava B - J. Bohunice 0:0.
1. SFM Senec 16 12 1 3 29:10 37 (+13)
2. Trnava B 16 9 2 5 27:18 29 (+5)
3. Slovan jun. 16 8 3 5 24:14 27 (+3)
4. Nové Zámky 16 6 6 4 18:15 24 (0)
5. Myjava 16 6 6 4 13:13 24 (0)
6. Nové Mesto 16 7 3 6 23:26 24 (0)
7. Vráble 16 7 2 7 21:17 23 (-1)
8. Bernolákovo 16 6 5 5 21:20 23 (-1)