Sobota, 19. jún, 2021 | Meniny má AlfrédKrížovkyKrížovky

Basketbalistky Nitry majú po sezóne!

Nedeľa priniesla do nitrianskeho tábora smútok a slzy, rozhodujúci štvrťfinálový duel s Popradom dievčatá nezvládli.

Nitrianky po 19-bodovej šnúre viedli 53:40, ale napriek tomu stratili zápas.Nitrianky po 19-bodovej šnúre viedli 53:40, ale napriek tomu stratili zápas. (Zdroj: Jakub Takáč)

3. zápas: BK Inpek UKF Nitra - ŽBK Whirlpool Poprad 66:73 (18:16, 16:24, 22:16, 10:17). V domácom drese mala skvelý vstup do stretnutia Jeknič, zásluhou jej 9 bodov za 4 minúty viedla Nitra 12:6, ale potom zapla na druhej strane Tetemondová a vyrovnala skóre. Keď sa k nej v druhej štvrtine pridala aj Brackettová, do šatní odchádzali hostky so 6 bodovým náskokom (34:40). V úvode druhého polčasu sa hráčky Popradu akoby zľakli možného víťazstva, zahodili niekoľko čistých šancí, čo domáce využili na 19 bodovú šnúru a za 6 minút otočili stav na 53:40. Tatranky sa však nevzdávali, trojbodové pokusy Tetemondovej a Serbákovej im vrátili vieru vo svoje sily, a keď im v závere štvrtiny padli koše aj z nemožných pozícií, vyrovnali (56:56) a mohlo sa začať odznova. V 34. min. poslednej periódy sa vyfaulovala Maksimovič, skóre sa na niekoľko minút zaseklo na stave 63:64. Do konca už za Inpek dokázala skórovať iba Kalafútová, kým súperky si v závere z rýchlych protiútokov zabezpečili zaslúžené víťazstvo.

R Brziak a Ženiš, TH: 19/13 - 22/16, fauly: 23 - 18, trojky: 5 - 5, 300 divákov.
UKF: Oravcová 15 (2), Maksimovič 15, Jeknič 12 (2), Lambert 7, Babaríková (Libičová 9, Kalafútová 8, Valachová).
Željko Vukičevič, tréner: „O rozhodcoch radšej hovoriť nechcem... My sme robili všetko, čo sme mohli, no nič nevyšlo. Je mi veľmi ťažko, chcel som tu spraviť dobrý výsledok.“
Konečný stav série: 1:2.
Semifinále štartuje 25. 3., bude sa hrať na tri víťazné zápasy. O 5.-8. miesto sa nehrá.

Je koniec...

Včera sa v mestskej hale na Klokočine hralo výborné a mimoriadne dramatické stretnutie, ktorému nechýbalo plno zvratov. Domácej Nitre nestačila na víťazstvo ani 19-bodová šnúra na začiatku druhého polčasu, po ktorej viedla 53:40. Popradčanky sa dokázali vrátiť do zápasu a vybojovať si postup. Po záverečnom klaksóne zavládol na lavičke vysokoškoláčok smútok, sklonené hlavy a slzy na tvárach dievčat pri odchode do šatní hovorili za všetko. Pre BK Inpek sa sezóna po nedeli definitívne končí. „Dali sme so seba všetko a v poslednej perióde sme siahli na dno svojich síl, no ani to nestačilo... Po takejto prehre je ťažko niečo rozprávať, ja želám babám, ktoré tu zostanú, všetko dobré,“ hľadala slová so stiahnutým hlasom Slavica Jeknič.

Po lanskom bronze Nitrianky ďalšiu medailu do klubovej zbierky nepridajú... Foto: Jakub Takáč