Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Sereď a Palárikovo doviezli bod

III. LIGA. Ludanice - ČFK Nitra 1:0 (1:0)

Gabčíkovo prehralo so Šamorínom 0:1.Gabčíkovo prehralo so Šamorínom 0:1. (Zdroj: JÁN ČIKOVSKÝ)

Ludanice - ČFK Nitra 1:0 (1:0)
Prvú šancu v skrumáži mali Ludaničania. V 22. min. zahrával štandardku Jakubička, lopta skočila pred hosťujúceho Križmu a následne aj do bránky - 1:0. Zvýšiť mohol Rusňák, ale obranca Nitry odhlavičkoval z čiary. Vyrovnanie mal na hlave R. Borčin, ale tesne minul, a strela Ma. Tótha šla tesne vedľa. V druhom polčase sa hral futbal hore-dolu. Po prieniku Farkaša obrana odvrátila na roh, Krško hlavičkou len tesne minul a v 81. min. tiesnený Farkaš nezakončil dôrazne. Na druhej strane pred nabiehajúcim R. Borčinom hasí Grman a domáci Varga si takmer hlavou strelil vlastný gól. V 86. min. stiahol Mošať v šestnástke Dobiáša, ale nariadenú penaltu poslal Ondruš len do brvna. V závere sa Ludanice ubránili.
Gól: 22. Jakubička. R Jakúbek, ŽK: Jakubička, Farkaš, Šiška - Mošať, Horňák, Torricelli, 200 divákov. OFK METACOLOR: Grman - Varga, Ondruš, Krško, Jakubička - Farkaš (84. Goga), Šiška, Krkoška (46. Félis), B. Kapusta - Rusňák, Dobiáš. Tréner M. Lintner. ČFK: Križma - Mošať, Serenčéš, Horňák, Šelméci, Bližňák (72. Torricelli), Buday, Novakovič, R. Borčin, Ma. Tóth, Čas (80. Mi. Tóth). Tréner Kostoláni.

Piešťany - Palárikovo 1:1 (1:1)
Už v 6. min. po prihrávke Gvozdenoviča strelil vedúci gól domácich Šajbidor. Potom sa postupne začali presadzovať aj hostia. Pánik strieľal nad a šancu nevyužil Molnár. V 32. min. však pri centri Pánika brankár Krajčovič zaváhal a úplne voľný Bogyai pohodlne hlavou vyrovnal - 1:1. Na druhej strane Šajbidor v 37. min. po centri Bábskeho trafil hlavou iba žrď. Hneď v úvode druhého polčasu mal veľkú príležitosť Vyskoč, center Filipa však poslal hlavou z 5 m nad. Hostia potom vytvorili nepriechodnú hrádzu pred svojím brankárom. Domáci sa dlhé minúty snažili o prekonanie pozornej obrany, ale neúspešne. Až v závere si vytvorili príležitosti, ale Kardoš a Gvozdenovič neuspeli. Body sa tak delili.
Góly: 6. Šajbidor - 32. Bogyai. R A. Gádoši, ŽK: Bábsky - Žembera, Prohászka, 450 divákov. OTJ: Prohászka - Pánik (87. Tonkovič), Poláček, Simonics, Drienovský, Mikla, Holka, Žembera, Ágh (76. Židuliak), Molnár, Bogyai. Tréner T. Kuťka.

Pov. Bystrica - Sereď 1:1 (0:1)
Po prečíslení hostia potrestali prvú chybu domácej obrany a Hindák do odkrytej brány nedal Bartekovi šancu. Varhaník kontroval strelou do brvna a v 18. min. Šebík netrafil prázdnu bránu. Bombu Masaryka z priameho kopu vyboxoval Javor. Domáci boli nebezpečnejší. V 42. min mal veľkú šancu opäť Šebík, ale po Masarykovom centri netrafil odkrytú bránu. O dve minúty Varhaník po Čelkovom aute opečiatkoval žrď. Domáci mali aj po prestávke častejšie loptu v držaní a v 59. min po rohu vyrovnal Bednár. Sereď hrala na protiútoky, ale tie jej nevychádzali. V závere domáci nedali gól ani po skrumážach pred bránou a tak sa duel skončil remízou.
Góly: 59. Bednár - 3. Hindák. R Jurenka, ŽK: Pauer, M. Hedera, Dobiš, 50 divákov. ŠKF: Javor - Vaško, Guláš, Valentovič (76. Vaško), Lipovský, Dobiš, Schwarz (68. Lehocký), Polednák, Hindák, Gál, Pecho. Tréner T. Meszlényi.

Gabčíkovo - Šamorín 0:1 (0:1)
Zápas pred skvelou diváckou kulisou sa hral prevažne medzi 16-tkami a so zbytočnou nervozitou. Prvú šancu si vytvorili domáci, keď Hamar posielal center do 16-tky na Vargu, ale ten netrafil. V 25. min. vystrelil na Izsmána Szöllös a odrazenú loptu poslal do brány Buchel - 0:1. Záver prvého polčasu ukončila Šnegoňova tyč a ten istý hráč v úvode druhého dejstva netrafil v dobrej príležitosti prázdnu bránu. Domáci sa snažili vyrovnať, ale gólovo sa nepresadili ani z vyložených príležitostí. Šamorín dokázal vyťažiť z minima maximum a bol v zápase šťastnejším tímom.
Góly: 25. Buchel. R Sárai, 1000 divákov. ŽK: Šnegoň, Végh - Kopúň. ČK: 65. Végh - 80. Kopúň. TJ: Izsmán - Végh, Kiss, Soós, Lux, Bolega, Bartalos, Šnegoň, Hamar, Kučera, Varga (75. Kálay). Tréner V. Milan. ŠTK: Süke - R. Végh, Valach, Fekete, Kopúň (82. Havier), Mezovský, Vaško, Hamuľák (90. Sárkány), Buchel, Pinte, Szöllös. Tréner A. Pinte.

Topoľníky - Galanta 2:0 (1:0)
Domáci išli do vedenia už v 3. min., keď rukou v 16-tke zahral Kopčan a jedenástku bezpečne premenil Vencel. Hostia pridali a v ďalších minútach boli pánmi na ihrisku. V 13. min. priamy kop domáceho Rózsu skončil v náručí Šálku. V závere polčasu to ešte strelou skúšal Dékány a hlavička Kosára po rohu mierila nad. Druhý polčas priniesol futbal medzi 16-tkami. V 64. min. sa zo 40 m zastreľoval Tomaček, no jeho delovka smerovala vedľa. Slovan sa pokúšal zrovnať nepriaznivé skóre, ale o konečnom výsledku rozhodla hlavička Mandáka po rohu Rózsu. Domáci za stavu 2:0 hrali s väčšou ľahkosťou, prvý dotyk striedajúceho Frühwalda s loptou však gólom neskončil. V závere mohol ešte kozmeticky upraviť skóre hosťujúci Méry.
Góly: 3. Vencel (11 m), 76. Mandák. R Darnadi, 200 divákov. ŽK: Peciar, Nagy, Balogh - Kopčan, Mačica. DRUŽSTEVNÍK: Várady - Egri, Balogh, Kosár, Novota, Peciar, Nagy, Mandák, Vencel (79. G. Kovács), Dékány (90. Frühwald), Rózsa. Tréner R. Prokop. SLOVAN: Šálka - Kopčan, Varga, Lošonský, Obložinský, Méry, Halák (61. Szabo), Mačica, Vaňo, Tomaček, Krajčovič (62. Tvrdoň). Tréner J. Hodúr.

Domaniža - Neded 2:1 (1:1)
V 4. min domáci Svoboda nastrelil brvno, na druhej strane Zdurienčík reflexívne vyrazil šancu hostí. Po faule na Svobodu trafil Hájek z jedenástky iba žrď. V 26. min sa domáci dočkali, keď Lagín dal na 1:0. V 36. min Molnár po nevydarenej ofsajdovej pasci strelou k žrdi vyrovnal. Do druhého polčasu nastúpili obe mužstvá s cieľom rozhodnúť zápas vo svoj prospech. V 48. min Zdurienčík vyrazil nebezpečnú strelu. Potom sa hralo medzi šestnástkami, hostia boli aktívnejší, ale do šance sa nedostali. Zdurienčík famóznym zákrokom zachránil Domanižu od druhého gólu. Keď sa zdalo, že zápas skončí remízou, Vaštík z uhla strelou pod brvno rozhodol o cennej výhre 2:1.
Góly: 26. Lagín, 90. Vaštík - 36. Molnár. R Peťovský, ŽK: Vaštík, Augustín, Mihalík, 150 divákov. FC: Železník - Beták, Mach, Kalmár (7. Pátek, 73. Beneš), Molnár, Ambruš, Mihalík, Bakita, Ivanič, Jedinák, Bogora. Tréner M. Kobora.

Led. Rovne - V. Ludince 3:0 (2:0)
V slušnom zápase hostia pôsobili futbalovejším dojmom, ale doplatili na nepremieňanie šancí. Sklári boli strelecky nebezpečnejší a produktívnejší. V 15. min po pekne akcii otvoril skóre Šimáček. V superšanci sa ocitol v 30. min J. Šebo, ale jeho strelu P. Varga chytil. V 36. min pohyblivý J. Varga zvyšoval na 2:0. Polčas skončil dvojgólovým rozdielom a do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie znova hostia. Po sérii rohov v 55. min hlavičkoval Petráš nad bránu. Na 3:0 zvyšoval hlavou J. Varga v 60. min po centri aktívneho Šimáčka. Po rohu o tri minúty sa k odrazenej lopte dostal Ľ. Šebo, ale bez prípravy vystrelil tesne vedľa. Ďalšiu šancu mal v 81. min striedajúci Kadlec, ktorý prestrelil bránu. Skórovať sa nepodarilo ani v 86. min Bezákovi, ktorý po Prekopovom centri hlavičkoval slabo do brankárových rúk.
Góly: 36. a 60. J. Varga, 15. Šimáček. R Otrubčák, ŽK: Prekop, 180 divákov. DRUŽSTEVNÍK: P. Varga - Flídr, Števko, Fekiač, Hlaváčik (80. Hornyak), Kasana, M. Kosák, A. Kosák, Soboňa (70. Dálnoky), Petráš (70. Dulai), Polák.

Dubnica B - Bánovce 1:1 (1:1), 26. Augustíni - 44. Decký.

Kolo v kocke

Šamorín natiahol sériu bez prehry na 10 zápasov (a už je druhý len o skóre), Sereď neprehrala šesť kôl.
Gabčíkovo doma prvýkrát vyšlo naprázdno.
Sereď získala vonku viac bodov ako doma.

Ludanice - ČFK 1:0. V súboji o loptu Martin Tóth a Maroš Farkaš.