Streda, 16. august, 2017 | Meniny má Leonard

Favoritky nezaváhali

I. LIGA ŽIEN

Nitra - Modra 31:23 (14:9). O výsledku sa rozhodlo hneď v úvode. Domáce mali dobrý nástup, kvalitnú obranu i rýchle protiútoky. V 12. minúte bolo o gólový rozdiel postarané (9:2), súperky sa snažili skorigovať a mali na to dva nádychy. V závere polčasu zo stavu 13:5 na 14:9, no na začiatku druhého im už zvrat nevyšiel. Viac nepresností bolo na oboch stranách, hostky na Nitrianky fyzicky nestačili.
R Nagy a Novák, pok. hody: 3/3 - 4/4, vylúčenia: 1:2, 100 divákov.
HK: Zelenáková, Bibeňová - Behinská 5, Tvrdoňová 1, Guzmická 3, Korytárová 6/1, Kvasňovská 4/1, Rísová 5, Vachová, Gabulová 3, Halmová 4.
Modranka - Močenok 31:38 (19:19). V prvom polčase dominoval útok nad obranou, veď v 10. minúte už sieť brány rozvlnilo 16 gólov. Močenok sa ujal vedenia (0:2, resp. 2:3), potom však nasledovala vyrovnaná séria (8:8, 11:11, resp. 12:12). Domáce sa neskôr ujali vedenia, jednogólový rozdiel však nič neriešil. Po prestávke dostali Močenčanky za 10 minút iba jeden gól, to vďaka zlepšenej defenzíve na čele s brankárkou Juniora. V 13. min. bolo 20:28, zápas sa už len dohrával.
R Dubaiová a Klieštiková, pok. hody: 4/2 – 6/4, vylúčenia: 2:2, 50 divákov.
JUNIOR: V. Lenčéšová, Straňáková - Demacseková 2, Veselková 7, Szárková 5, Šalatová 9, Muranová, N. Lencsésová, V. Lencsésová 7, Hanakovičová 2, Pileková 6.
Ostatné výsledky: Bánovce - Nesvady 36:18, Košice - Senica 29:24, Zlatná - Nové Zámky 29:20, Senec - Čadca 24:24.
12. Nové Zámky 16 2 0 14 346:455 4
17. kolo - 10.-11. 4. Močenok - Senec, Čadca - HK Nitra, N. Zámky - Nesvady, Modra - Zlatná. (Na Veľkú noc je voľno.)