Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Rezerva Nitry zbíjala

V derby zápase na jar šesťbodových Nových Zámkov a nulových Vrábeľ sa zrodila remíza.

Nové Zámky remizovali s Vrábľami. V krajskom derby získali spartakovci prvý jarný bod, keď siahali na tri. Momentka je spred brány hostí.Nové Zámky remizovali s Vrábľami. V krajskom derby získali spartakovci prvý jarný bod, keď siahali na tri. Momentka je spred brány hostí. (Zdroj: Marián Dragúň)

FKM Nové Zámky - Spartak Vráble 1:1 (0:1)
Krajské derby hrané pred slušnou návštevou malo solídnu úroveň, nie však strhujúci priebeh. V 3. min hľadal Hulínek na päťke Košúta, no tomu pozorná obrana hostí nedovolila prebrať loptu. Po Zsákovej hlavičke chýbal Prohászkovi polkrok a v 15. min vstúpil do deja arbiter, ktorý prehliadol tvrdý zákrok hostí vo vlastnom pokutovom území. O päť minút dali o sebe vedieť Vráble, keď tečovanú strelu Charizopulosa Valenský len s námahou vytlačil na roh. Vzápätí potiahol rýchly útok po pravej strane Balko, lenže Charizopulos na loptu nedočiahol. Pred prestávkou neudržal Valenský Kormanov center, chybu napravil len za cenu faulu na Detka a Gonda penaltu bezpečne premenil. Po obrátke bol na koni Spartak, Nové Zámky síce stupňovali tlak, no zakaždým nechali vyniknúť Straku. Dočkali sa až v 78. min, keď prestrelil hradbu tiel pohotový T. Feješ.
Góly: 78. Feješ - 42. Gonda (11 m). R Čižmár, ŽK: Valenský, Andrášik, Cingel, Mlynár - I. Farkaš, Sepeši, Charizopulos, 800. FKM: Valenský - Zsák, Gašparík, Horňáček, Hlavačka, Hulínek (46. Cingel), Bukovič (25. Jakubjak), Feješ, Andrášik, Košút (70. Mlynár), Prohászka. Tréner J. Chovanec. SPARTAK: Straka - Nozdrovický (78. Sojka), Sepeši, Husár, Korman - Gonda, Charizopulos (87. Mikula), Turčan, I. Farkaš (72. Frťala) - Detko, Balko. Tréner M. Süttö.

OTJ Moravany - FC Nitra B 2:3 (0:3)
Domáci zbabrali prvý polčas, kedy im viazla kombinácia a hostia držali taktovku hry. Rezerva corgoňligistu využila to, že súper ju zľahka podcenil. Už v 12. min. otvoril skóre Gajdošík, o desať minút zvyšoval Bališ. Pri oboch góloch domáci signalizovali ofsajd, ale zástavky asistentov zostali v pokoji. Po polhodine hry sa k lopte dostal Zsebi a tečovanou strelou spoza šestnástky zasadil tretí úder. Domáci sa vzchopili až po prestávke a súpera zavreli na vlastnej polovici. Výsledkom tlaku bola gólová hlavička Dirnbacha. Kontaktný gól dosiahol S. Otočka umiestnenou strelou. Moravančania si vypracovali aj ďalšie príležitosti a keby ich lepšie premieňali, mohla byť z toho nielen remíza, ale i víťazstvo. Na „keby“ sa však futbal nehrá, v závere Nitrania hrali umne takticky a cenné víťazstvo si postrážili.
Góly: 67. Dirnbach, 82. S. Otočka - 12. Gajdošík, 23. S. Bališ, 30. Zsebi. R Sliš, ŽK: S. Otočka, Gligič - Gajdoš, Zelenický, Svitek, Pfeifer, Gajdošík. FC B: Foťko - Pfeifer, Hunák, Gajdoš (90. Süttö), Svitek, Fiala (87. Laca), Zsebi (67. Polúch), Zelenický, Gajdošík, Bratský, Bališ.

Topvar Topoľčany - Jaslovské Bohunice 0:0
V Topoľčanoch sa hral priemerný futbal. Bližšie ku gólu mali domáci, ale napokon sa body delili. Prvý sľubný prienik mal domáci Johancsik, na druhej strane to skúšali Mikláš a Strečanský. V 52. min. mal gól opäť na kopačke Johancsik, ale obrana hostí odvrátila na roh. V 64. min. bol vykázaný domáci tréner Liba na tribúnu. Koncovka Gešnábela nemala potrebnú razanciu, bránu Andu tesne minul Kadlíček. Od 70. min. mali hru pevne pod kontrolou domáci. Čurgali však trafil tyč a Moravčík hlavičkoval do brankára.
R Páchnik, ŽK: Krajčík, Moravčík, Jančovič - Jakáb, Chudý, 275 divákov. MFK TOPVAR: Anda - Ondrka, Moravčík, Harbuľák, Krajčír - Rantanen, Čurgali, Jančovič (51. Gešnábel), Gajdoš - Obi-Metzger (61. Balážik), Johancsik. Tréner D. Liba.

FK Rača - DAC Dunajská Streda B 2:0 (1:0)
Domáci si cestu za bodmi vydláždili za 50 minút. Zápas síce nebol príliš okulahodiaci, hostia pôsobili odovzdane, chýbala im väčšia bojovnosť. V 21. min. padol úvodný gól, dunajskostredskí zadáci nedali loptu do bezpečia, Kozák obišiel Lelkesa a bolo 1:0. V úvode druhej časti boli hostia mysľou ešte v kabíne, a keď neobsadili Dargaja, bolo rozhodnuté. Račania mali v stretnutí ešte jednu tutovku, tá však skončila na žrdi Lipovského brány.
Góly: 21. M. Kozák, 49. Dargaj. R Černek, ŽK: Ďurácz - Adiaba, Medgyes, 150. DAC B: Lipovský - Ravasz, Radványi, Adiaba, Harbinderjit - A. Lelkes (74. Harsányi), Hoška (65. Habán), Medgyes, Habenicht, Hrnčiar - A. Németh (44. Bögi). Tréner T. Zsákovics.

Ostatné výsledky 18. kola
Myjava - Bernolákovo 2:0 (1:0), 40. B. Hesek, 71. Horeš (11 m). SFM Senec - Nové Mesto n/V. 1:0 (1:0), 40. P. Brezík. Nemšová - Vrbové 0:1 (0:1), 32. Balcír. Trnava B - Slovan B hrajú 30. 3.
14. Rača 18 5 3 10 19:26 18 (-9)
15. D. Streda B 18 4 4 10 17:34 16 (-11)
16. Topoľčany 18 3 4 11 19:33 13 (-14)

Program 19. kola
3. 4. o 15.30 h Nitra B - Bernolákovo (Tománek), 4. 4. o 10.30 h D. Streda B - SFM Senec (Sliš), Slovan B - N. Zámky (Černek), o 15.30 h Vráble - Topoľčany (Debnár).

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  4. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 238

Záujem o testovanie majú v Močenku aj ľudia nad 65 rokov. Pri 100-percentnej účasti rátajú so 4-tisíc testovanými

Priebeh testovania bude možné sledovať aj prostredníctvom online kamier na webe obce.

Spisovateľka Marta Fartelová.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.