Štvrtok, 25. apríl, 2019 | Meniny má Marek

Hokejisti HK 96 Nitra oslavovali víťazstvo v druhej celoštátnej lige

Nielen v extralige priniesla táto sezóna veľa radosti do Nitry. Peknú métu dosiahla aj skupina amatérskych hokejistov HK 96 Nitra, pýšia sa čerstvým víťazstvom v celoštátnej druhej lige seniorov. Aká bola cesta za týmto úspechom, sme sondovali v našom dro

Tréner Karol Kolečáni (vľavo) si celú sezónu naplno vychutnával na tréningoch, aj v zápasoch na striedačke.Tréner Karol Kolečáni (vľavo) si celú sezónu naplno vychutnával na tréningoch, aj v zápasoch na striedačke.(Zdroj: (ŠB))

bnohľade.

NITRA. Stabilným článkom v mužstve hokejistov HK 96 bol počas celej sezóny a tiež i predchádzajúcich ročníkov obranca Juraj Dujíček. „Jajo“, ako matadora nitrianskej kabíny mnohí volajú, bol lídrom. Kolektív dokázal potiahnuť a naštartovať k úspechu, ktorý sa pred pár dňami po dlhých štrnástich rokoch konečne dostavil. „Každý rok chceme hrať čo najlepšie. Model súťaže bol teraz iný, základná časť trvala do januára. Ak sme chceli hrať hokej dlhšie, museli sme dať do toho všetko a sezónu natiahnuť. Bez konkrétneho cieľa nám to aj vyšlo. Prečo? Začalo sa nám od úvodu dariť, veď v základnej časti sme neprehrali. Snažili sme sa a vyšlo to,“ rozrozprával sa Juraj Dujíček.

Druhá liga je súťaž pre bývalých hráčov, ktorí dokážu s minimálnym tréningom odohrať zápas. V Nitre hrajú hokej pre zábavu, základom je dobrá partia. „Niekto si ide raz do týždňa zahrať futbal, nás to ťahá k hokeju. Samozrejme, hrať o body je iné, ako „len tak“... Ja osobne som hrával hokej do 22 rokov aktívne, potom som desať rokov nestál na korčuliach. Prišla však myšlienka, prečo to opäť neskúsiť, odvtedy hráme po večeroch. Nedalo by sa to bez kolektívu, nič by nefungovalo, nič by sme nedosiahli... Všetci sme tu kamaráti, kolektív, ktorý si dokáže aj po tréningoch a zápasoch spoločne sadnúť. Aj o tom to je,“ pokračuje Dujíček.

História Hokejového klubu 96 Nitra siaha o dve dekády dozadu, vtedy niesol názov Stavob Nitra. „Založil ho už nebohý pán Fridrich. Hrali oblastnú súťaž, po reorganizácii vznikla druhá liga. Keď pán Fridrich zomrel, tak sme oslovili pána Baťalíka, ktorý už tiež nie je medzi nami, a ten nám veci zastrešil po báze funkcionárskej. Vymysleli sme názov HK 96 a odvtedy ideme ďalej. Škoda, že sa práve pán Baťalík nedožil takéhoto úspechu, toto veľké víťazstvo ide aj jemu,“ venuje „Jajo“ tohtoročný úspech do nebíčka „otcovi“ klubu.

„Deväťdesiatšestka“ má síce právo postúpiť vyššie, o účasti v prvej lige sa pod Zoborom ale nebavia. „Vyzerá to pekne, ale z pohľadu tohto kádra má každý svoju prácu, školu... Ani na tréningoch nebývame všetci, vždy príde niekto iný. Hrať o súťaž vyššie je desaťkrát náročnejšie po stránke finančnej i fyzickej. Ide už o poloprofesionálnu ligu, a to by sme museli zmeniť fungovanie klubu. Ísť do prvej ligy s tým, aby sme si spravili zážitok, ale na druhej strane dostávali nakladačky, tak to by nikoho nebavilo... My radšej hráme druholigový hokej, ktorý nás baví a máme z neho radosť,“ dodal pilier HK 96 Juraj Dujíček.

Kolečáni: Druhá liga má svoju kvalitu

Na trénerskú stoličku HK 96 Nitra zasadol po odchode Djulneara Salijiho nový muž. Kormidelník Karol Kolečáni si so svojím mužstvom odkrútil premiérový druholigový ročník, ktorý na konci súťaže podčiarkol triumfom v súťaži.

Prečo ste sa rozhodli pracovať práve v tomto klube?
- Dostal som ponuku viesť tento tím popri práci s mládežou. Neváhal som ani minútu, veď kaučovať mužov je pre mňa dobrou skúsenosťou. Zobral som prácu, ktorá ma baví a celú sezónu som si ju naplno vychutnával na tréningoch, aj v zápasoch na striedačke.

Aké podmienky na svoju robotu ste tu našli?
- V podstate sa trénovalo dvakrát do týždňa asi hodinu, cez víkend sa hrali zápasy. Všetci to berú ako zábavu, sú to amatéri, ale prístup majú dobrý, hokej ich baví. Musím uznať, že sa tu vytvorila veľmi dobrá partia.

Trénovať v druhej lige je však pre vás určite niečo nové...
- Všetci tu vedia hrať hokej, prešli žiackymi, dorasteneckými či juniorskými kategóriami. Samozrejme, niektorí už majú svoj vek, robotu a sú vyťažení i v civile. Dva tréningy do týždňa plus zápas na úroveň druhej ligy, myslím si, stačí. Ako tréner by som samozrejme chcel, aby sa trénovalo trebárs trikrát do týždňa a boli by sme na tréningoch v kompletnom zložení. Dali by sa nacvičiť nejaké signály... Ale hovorím, je to viac-menej na amatérskej báze, robíme to pre zábavu. Ďalej, trénovať akýchkoľvek mužov je iné ako pracovať s mládežou, kde deti sa učia hrať hokej. Milo ma však prekvapilo, že chalani nechali vždy na ľade všetko, čo bolo v nich.

Aký je váš pohľad na jednotlivé posty?
- Myslím si, že silou mužstva bola vyváženosť. Ak si zoberiem brankársku otázku, tak máme suverénne najlepšieho gólmana v súťaži, čo dokumentuje jeho percentuálna úspešnosť zásahov. Chalani vedeli nielen brániť, ale na rozdiel od iných mužstiev aj založiť rozohrávku, čo je na tejto úrovni dôležité. Aj vďaka tomu sme veľa zápasov vyhrali, vedeli sme podržať puk. Útok, to je osobitná kapitola. Trénoval som v extralige i prvej lige a môžem povedať, že možno pri troche šťastia v minulosti by sa niektorí chlapci presadili i vyššie. Napríklad Peter Vasiľko a Robo Ďurech. Sú to hokejisti spĺňajúci parametre, ktoré keby pri plnom tréningu rozvíjali, tak by sa výrazne priblížili k skúsenejším ligovým hráčom.

Hokejisti HK 96 Nitra. Víťazi druhej celoštátnej ligy v sezóne 2009/2010.


A čo váš pohľad na kvalitu druhej ligy?
- Amatérska súťaž. Neviem o tom, že by sa v nejakom mužstve venoval jednotlivec iba hokeju. Hrá sa popri škole alebo zamestnaní, v tom sa liga odlišuje od ostatných súťaží. Prvá je už poloprofesionálna a extraliga čisto profesionálna. Ale aj druhá liga nie je úrovňou slabá, práve naopak. Skoro vo všetkých mužstvách hrali hokejisti, ktorí prešli juniorskou extraligou alebo prvou ligou, ba dokonca seniorskí extraligisti... Druhá liga má tiež svoju kvalitu i úroveň.

Súťaž ste napokon vyhrali, bolo to náročné?
- Za všetko hovorí fakt, že sme z 23 zápasov prehrali len jeden jediný. Nemôžem ale povedať, že sme ligou prešli hladko, lebo tam boli aj náročné stretnutia a kvalitní súperi. Prejavila sa však sila nášho kolektívu, počnúc brankárom a končiac posledným útočníkom. Tá sa ukázala vo všetkých zápasoch ako zlomová, lebo sme vždy dokázali víťazstvo nakloniť na stranu Nitry. Po poslednom domácom zápase s Púchovom bola vidieť na chalanoch aj radosť. Dokázali vyhrať, pre mnohých to bolo mimoriadne cenné víťazstvo, nakoľko za celú kariéru nič nezískali, nemajú žiadnu trofej.

Poctivec Jajo, zabávač Robo i frfloš Palino

S kapitánom Petrom Vasiľkom sme po sezóne pootvorili dvierka do kabíny a odtajnili lídrov v rôznych kategóriách.

* POCTIVEC: Tento titul zaslúžene patrí najstaršiemu v mužstve „Jajovi“ Dujíčkovi, ktorý po celú sezónu nechýbal na zápase či tréningu ani jediný raz!
* TECHNIK: Mám viac ašpirantov, ale na milimetrové žabky a bekhendové blafáky Romana Hudáka nemá nik.
* FINTIL: Asi najťažší výber. Z nespočetného množstva kandidátov vyčnieva trojica Krumpár - Lacika - Dujíček ml.
* ZABÁVAČ: Aj táto kategória je silne obsadená, ale na zábavných historkách a príbehoch Roba Ďurecha som ja osobne odrástol, a tak dávam hlas jemu.
* VYTRVALEC: Tu je u mňa jasným víťazom Karol Blickling.
* LENIVEC: Z jednoznačnej dvojice, ktorá tvrdo súperila o tento titul, dávam prednosť Ivanovi Šimonekovi. Jeho súper Viero „Krutov“ Klenko má na to vzhľadom na pokročilejší vek už aj nárok.
* JEDÁK: Túto „parketu“ ovládol náš realizačný tím v zložení Štefan „Geko“ Bagin, Anton „Tomino“ Kovalinka a Boris „Makrela“ Vido. Dôvody sú jasné na prvý pohľad...
* ZMÄTKÁR: Asi pod najväčším stresom hral počas sezóny Šaňo Karšay, ale to bolo určite spôsobené tým, že je u nás najkratšie a že si na enormný tlak zo striedačky ešte len zvyká.
* MYSLITEĽ: Je to tréner Karol Kolečáni, ktorý má chladnú hlavu a myslí za nás všetkých.
* FRFLOŠ: Palino Adam a jeho hundranie a urážanie sa nemá konkurenciu. :-)
* KASANOVA: Určite Robo Ďurech, ktorý by s jeho skúsenosťami mohol napísať nejednu knihu...
* INTERNETISTA: Brankár „Maxo“ Maxin, ktorý vždy využije príležitosť pripojiť sa.
* TELEFONISTA: Bude to Majo Bartík, ktorý využíva telefón neustále pri svojej práci, kvôli ktorej potom aj napriek veľkému chceniu obvykle nestíha tréning.

Vybojovali prvenstvo
* BRANKÁRI: Marián Maxin (26. 10. 1984), Milan Grobarčík (11. 11. 1984).

* OBRANCOVIA:
Karol Blickling (2. 11. 1985), Michal Cerulík (24. 4. 1991), Alexander Karšay (29. 10. 1983), Juraj Dujíček (1. 1. 1965), Ivan Šimonek (19. 10. 1984), Tomáš Ivanička (27. 9. 1977), Ján Kurej (16. 8. 1987), Michal Lacika (18. 12. 1982).

* ÚTOČNÍCI:
Dag Bajtala (27. 1. 1978), Jakub Horňák (16. 09. 1986), Juraj Krumpár (25. 5. 1970), Pavol Adam (1. 10. 1982), Marián Bartík (8. 12. 1980), Ivan Mesároš (30. 6. 1984), Roman Hudák (20. 6. 1983), Peter Vasiľko (30. 9. 1984), Róbert Ďurech (11. 9. 1984), Ivo Tománek (24. 10. 1976), Peter Polčík (23. 7. 1983), Vieroslav Klenko (14. 11. 1972), Juraj Dujíček ml. (11. 8. 1992).

* Riaditeľ klubu
Boris Vido, manažér Anton Kovalinka, tréner Karol Kolečáni, vedúci mužstva Štefan Bagin, lekár MUDr. Ľuboš Kováč, rok založenia: 1996 (ako Stavob Nitra), klubové farby: biela, červená.

Produktivita:
47 - Vasiľko 18+29, 35 - Hudák 15+20, 30 - Ďurech 15+15, 27 - Adam 14+13, 21 - Lacika 7+14, 10 - Tománek 9+11, 18 - Polčík 9+9, 17 - Dujíček 4+13, 15 - Krupár 8+7, Klenko 7+8, 14 - Blickling 3+11, 10 - Šimonek 4+6, 9 - Bartík 7+2, Bajtala 3+6, 8 - Horňák 2+6, 7 - Karšay 3+4, 6 - Cerulík a Kurej 1+5, 2 - Dujíček ml. 2+0, Mesároš 1+1.
Brankári: Maxin 2,58 g/z (1345 min, 58 g), Grobarčík 4,00 g/z (88 min, 6 g).

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Od mája sa mení definícia kilogramu
 2. Festival IXPO otvorí brány už tento piatok. Čo všetko prináša?
 3. Spready a poplatky pri obchodovaní
 4. Fixný výnos až 7 % ročne. Bezpečné investície už od 10.000 eur
 5. Elegancia, športový duch alebo výkon? Hyundai i30 Fastback
 6. Tip na japonskú klimatizáciu s výhodnejšou elektrinou
 7. Tohtoročný Autosalon? Najväčšie SUV na svete aj lietajúce auto
 8. Top desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019
 9. Čerpáte úver? Na toto by ste určite mali myslieť
 10. Pre učiteľov je dôležité, aby sa navzájom inšpirovali
 1. Obchodník roka: Najvyššie ocenenie si šiestykrát odnáša Martinus
 2. Fixný výnos až 7 % ročne. Bezpečné investície už od 10.000 eur
 3. Športový deň Stavebnej fakulty STU v Bratislave
 4. Festival IXPO otvorí brány už tento piatok. Čo všetko prináša?
 5. Pivovar Šariš rozdá regiónu 16-tisíc eur
 6. Recenze autokamery Mio MiVue J60 WIFI - youtuber Bazim hodnotí!
 7. Od mája sa mení definícia kilogramu
 8. Spready a poplatky pri obchodovaní
 9. Elegancia, športový duch alebo výkon? Hyundai i30 Fastback
 10. Gemerský expres priblíži nádherný kraj
 1. Top desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019 24 754
 2. Bulharsko: Najlepšie miesta na dovolenku pri mori 7 859
 3. Čerpáte úver? Na toto by ste určite mali myslieť 7 422
 4. Od mája sa mení definícia kilogramu 5 937
 5. Tohtoročný Autosalon? Najväčšie SUV na svete aj lietajúce auto 5 734
 6. 7 kritických situácií na cestách. Ohrozujú každého vodiča 5 339
 7. Až vďaka chorobe objavila svoj talent 4 389
 8. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie 4 062
 9. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým? 2 385
 10. Čo upiecť na Veľkú noc? 5 skvelých dezertov Adriany Polákovej 1 854

Hlavné správy z MY Nitra

Tipovacia súťaž - poradie po 7. kole

Víťazom 9. kola je Marek Rajtár z Martina n/Ž., ktorý uhádol 9 zápasov. Poradie na čele: 42 - Ľubomír Ballay; 41 - Kristián Krasňanský, Štefan Deák, Marián Koreň, atď.

Kartón piva Corgoň si odniesol Jaroslav Lazor z Bábu. Ako správny fanúšik prišiel v tričku ŠK Báb.

E. Velazquezová: Apelujem na učiteľov, aby to skúsili

Riaditeľom viacerých školských zariadení v Šali končí päťročné funkčné obdobie.

Ilustračné foto

Slávia Sereď s desiatimi víťazstvami na Prague Handball Cupe

Mladé seredské hádzanárske nádeje sa už od roku 1995 pravidelne zúčastňujú najväčšieho mládežníckeho turnaja na svete.

Staršie žiačky Slávie Sereď na turnaji v Prahe.
„Verím, že sa mesto postaví k hokeju tak, ako si to najlepší fanúšikovia zaslúžia,“ hovorí riaditeľ Miroslav Kováčik.

Nitra sa teší z bronzu (FOTO)

Medailová séria nitrianskych volejbalistov pokračuje. Súboj o bronz ukončili zverenci Ľ. Šalatu v najkratšom čase.

Volejbalisti Nitry sa tešia z tretieho miesta v extralige.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V Žiline robili nábor na policajtov, vybrali len troch kandidátov

Mestská polícia v Žiline je dlhodobo poddimenzovaná.

Opitá vodička narazila do auta a ušla. O ulicu ďalej poškodila aj dopravnú značku (+FOTO)

Prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky čelí 63-ročná Antónia z Trenčína.

V Ľubietovej plávajú „šperky“ v potoku

Výskyt granátov almandín v potok Hutná a Vôdka patrí k raritám Ľubietovej. Rovnako ako drevný opál v neďalekom Povrazníku.

Vo Svrčinovci spustili petíciu, žiadajú aj o odklonenie kamiónov

Najväčším problémom je kritická dopravná situácia a častá neprejazdnosť obce.

Vybrali SME

Už ste čítali?