Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Slovan zdolal Nitru aj v druhom zápase hokejového play-off

Bratislavský víťaz základnej časti Slovnaft extraligy dokonale využil výhodu domáceho prostredia a do Nitry odchádza s náskokom dvoch víťazstiev.

Séria sa teraz sťahuje pod Zobor, v piatok vhodia úvodné buly o 17.00 hod.Séria sa teraz sťahuje pod Zobor, v piatok vhodia úvodné buly o 17.00 hod. (Zdroj: SITA)

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili aj v druhom domácom zápase semifinále play off Slovnaft extraligy, keď v utorok zdolali Nitru po výsledku 5:3 a ujali sa vedenia v sérii 2:0.

Úvodný gól stretnutia padol už po necelých štyroch minútach hry, keď sa zopakovala situácia z prvého zápasu so strelcom Lažom a kapitánom Vaicom v úlohe nahrávača.

Slovan zvýšil svoj náskok v 7. minúte, keď Róbert Huna unikol pri vlastnom oslabení a hoci nájazd nepremenil, nahodeným pukom z otočky zaskočil Lakosila - 2:0.

Nitrania v úvodnej desaťminútovke okrem odvážneho prieniku Chrenka predviedli iba minimum hokejového umenia a kopili chyby aj v početnej výhode, z čoho mohol v 14. minúte ťažiť Róbert Huna, ale svoj druhý gól sám zoči-voči Lakosilovi nepridal.

Foto - ČTK

Hneď na to sa zaskvel na druhej strane Konrád, ktorý v závere oslabenia zmaril Salijimu kontaktný gól. Tri minúty pred koncom úvodnej tretiny sa za domácou bránou zrazil Jozef Kováčik s Konrádom, z čoho profitoval Chrenko a bez problémov zasunul puk do prázdnej brány - 1:2.

Druhé dejstvo sa nieslo v podobnom duchu ako to prvé, s hernou prevahou domácich, ktorí súperovi odskočili na rozdiel dvoch gólov v 28. minúte zásluhou Vaica. Mužstvu spod Zobora sa nedarilo ani v presilových hrách, čo dokumentovala aj situácia z 32. minúty, keď Lažo rutinérsky premenil nariadené trestné strieľanie po faule na Nedorosta - 4:1.

Tréner hostí Oremus si po tomto momente vybral oddychový čas a už o minútu sa Nitre podarilo znížiť po presnom zásahu Ručkaya. V 35. minúte mal na hokejke kontaktný gól Čaládi po Konrádovom kikse, no gólman Slovana dokázal v poslednej chvíli svoje zaváhanie napraviť. V závere druhej dvadsaťminútovky Nitra premrhala 96-sekundovú presilovku o dvoch hráčov.

V 43. minúte Nedorost využil medzeru v rozostavení obrancov na modrej čiare, no Lakosil zastavil jeho bekhendový blafák končekom ľavého betónu. Nitre sa podarilo dosiahnuť kontaktný gól v 46. minúte v presilovke piatich proti trom, keď bol úspešným strelcom opäť Ručkay.

Hostia zacítili šancu, v 50. minúte však musel zo svojho repertoára vytiahnuť bleskurýchly semafor Lakosil po delovke Tesaříka. Necelé dve minúty pred záverečnou sirénou spečatil víťazstvo "belasých" gólom na 5:3 Róbert Huna. Šiesty gól mohol pridať Vaic v samom závere pri nitrianskej hre bez brankára, no trafil žŕdku.

Slovan Bratislava - HC K CERO Nitra 5:3 (2:1, 2:1, 1:1), stav série: 2:0.

Góly: 4. Lažo (Vaic, Lipiansky), 7. Ró. Huna, 27. Vaic (Lipiansky, Lažo), 32. Lažo, 59. Ró. Huna (Nedorost) - 17. Chrenko, 33. Ručkay (Kováčik, Saliji), 46. Ručkay (Kováčik).

Rozhodovali: Ország, Lokšík - Šefčík, Stano, vylúčení: 9:4, navyše Sersen (Slovan) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, 3380 divákov.

Slovan: Konrád - J. Kováčik, Bohunický, Štajnoch, Sersen, Tesařík, S. Hudec, Tulupov - Kuľha, Hujsa, Demel - Lažo, Lipiansky, Vaic - Róbert Huna, A. Nedorost, Richard Huna - D. Skokan, L. Hudáček, M. Bakoš

Nitra: Lakosil - Ďurák, Ďurkech, Širokovs, Jass, König, V. Vlk, Rais, M. Novák - S. Saliji, T. Chrenko, H. Ručkay - M. Slovák, M. Kováčik, Čaládi - Gráčik, M. Štefanka, Kmeč - Šinkovič, Dobrý, Uhnák

Po zápase:

Róbert Pukalovič, asistent trénera Slovana: "Spokojní sme s tým, že ideme do Nitry a vedieme 2:0 na zápasy. Nehrali sme dnes optimálne, veď zápas sme mali dobre rozohraný, no nakoniec sme sa museli strachovať o výsledok. Bolo to preto, lebo sme hrali často v oslabeniach. Musíme preto popracovať najmä na disciplíne. V Nitre bude vypredané, očakávam búrlivú atmosféru. Nitra sa určite vzchopí a bude ešte kopať."

Peter Oremus, tréner Nitry: "Slovan je kvalitný tím, dokázal to aj v tomto zápase. Dnes sme sa mu ale vyrovnali vo všetkých herných činnostiach. Prehra nás preto mrzí. Ale ideme domov, teraz sa séria presunie k nám do nášho prostredia a uvidíme."

V Nitre sa v stredu od 11.00 h rozbehol predaj vstupeniek na tretí a štvrtý semifinálový zápas. Najlacnejší lístok stojí 5 eur. Foto: Martin Kilian

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku