Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Chrenovej vykypelo, Veľký Meder stráca dych

V. LIGA JUH: Šintava prvý raz vyhrala vonku. * Veľký Meder získal na jar v troch zápasoch len tri body.

Futbalisti Ohrád zdolali lídra z Veľkého Mederu. V popredí Kornel Csicsay, ktorý nedohral pre zranenie.Futbalisti Ohrád zdolali lídra z Veľkého Mederu. V popredí Kornel Csicsay, ktorý nedohral pre zranenie. (Zdroj: F. FOGAS)

V. liga Juh - 19. kolo:

Váhovce - Veľké Úľany 3:2 (3:1). O víťazstve domácich sa rozhodlo už v prvom polčase, keď vo všetkých góloch bol nový muž Juraj Sercel. Najskôr trafil efektne nožničkami, potom ponúkol prihrávku Rojkovi a do šatne pridal od 16-tky tretí gól. Medzitým Chudý využil chybu brankára. V druhom polčase sa už len dohrávalo, pekným momentom bola strela Kisa z 30 m.
Góly: 3. a 45. J. Sercel, 25. E. Rojka - 30. Zs. Chudý, 70. J. Kis. R Kusý, 200. ŠK: Navrátil - Hodúr (77. Šerfözö), Rojka, T. Takáč, Búš, Čiernik, Karácsony (90. R. Takáč), Forró (75. L. Javor), Sercel, Čmarada, Dubnička. V. ÚĽANY: Vencel - Sztraka (52. Horgosi), Kis, Kučera, Pekar (80. Pónya), Németh, Jankovič, Gyepes, Chudý, Pudmerický, Kvarda.

Orechová Potôň - Vlčany 1:0 (1:0). V prvom polčase hrali domáci s vetrom a vytvorili si niekoľko šancí. Skórovali iba raz, keď po vhodenom aute Török namieril z otočky z rohu šestnástky. Hostia mohli vyrovnať, keď brankárovi vypadla lopta, ale nemierili presne. V druhom polčase sa hral priemerný futbal s niekoľkými streleckými pokusmi na oboch stranách. Na konci sa tešili domáci.
Gól: 38. J. Török. R Tomka, 100. O. POTÔŇ: Mezzei - Sliva, Balogh, A. Nagy, Gajdoš, Hybský, Horváth (69. Mészáros), E. Nagy, Ajeti (90. Seregi), Török, Terkovič (59. A. Németh). VLČANY: Szalai - Brnula, Nagy, Šuník, Blaško, Holbík, Ács, Pál, Mészáros, D. Tóth, Cifra (87. Poruban).

Chrenová - Zlaté Klasy 1:2 (1:0). V prvom polčase hrala Chrenová solídne, vypracovala si tri šance a šla do vedenia, keď Pacher dorážal po trme-vrme. Domáci tréner Svorad však nemal nikoho na lavičke a jeho mužstvu postupne dochádzali sily. To hostia využili. Najskôr Lengyel z rohu šestnástky trafil do opačného rok a v 80. min. Balla prehodil Ligača.
Góly: 39. P. Pacher - 61. G. Lengyel, 80. A. Balla. R Halíček, 180. SLOVAN: Ligač - Kazík, Endrödy, Pacher, Ármai - Zubal, Hrdlica, Fúska, Halla - Kling, Viskup. Z. KLASY: Bindics - Lovász, Gerzanič, Zsigmond (Balla), Ďuriš, Benci, Nagy, Molnár, Berner, Sakál, Lengyel (Deák).

Tomášikovo - Šintava 2:3 (1:1). Diváci videli bojovný a kvalitný zápas. Domáci viedli po akcii Paľa s Rémayom. Hlaváč však odpovedal umiestnenou strelou. Hneď po rozohratí hry po nešťastnej malej domov Čerňanského čerstvý Adamča preloboval Nagya. Nebezpečnejší hostia viedli 3:1 po tečovanej strele Hlaváča. Na druhej strane po trme-vrme dorážal Szarka, no na body to už nestačilo.
Góly: 38. Sz. Rémay, 80. R. Szarka - 40. S. Hlaváč, 46. N. Adamča, 73. R. Lukáč. R Provodovský, 300. ČK: 73. Javor (Š). TJ: Nagy - Tóth (46. Herúd), Kaprinai, Zíma, Čerňanský, Szabó, Paľo, Szarka, Szüllö, Rémay, Mada. ŠINTAVA: Dorušinec - A. Vaško, Adamec, Pánik, Juraško - Šulák (46. Adamča), Hlaváč, J. Javor, Lukáč - Šuhay, L. Vaško.

Vrakúň - Trhová Hradská 3:0 (2:0). Začalo sa opatrne. Zápasu pomohol gól, keď Gróf pohotovo trafil. Aj hostia začali vystrkovať rožky, ale po centri Végha Kósa namieril parádne - 2:0. Po obrátke mali domáci územnú prevahu, útočná snaha hostí viazla. Gróf ešte trafil brvno a posledné slovo mal aktívny Kósa.
Góly: 23. R. Gróf, 40. a 90. M. Kósa. R Štefanec, 400. VRAKÚŇ: Rengel - Végh, Kázmér, Lelkes, Audi, Pápai (60. Fekete), Kósa, Méhes, Balla, Stefankovics (65. Németh), Gróf (76. Pollák). T. HRADSKÁ: Pócs - Keresztes (57. Török), Tóbli, Gáspár, Andrejkovics, Simon, Tomasovics, Szajkó (73. Gombos), Végh, Bereczky, Vados.

Čierna Voda - Trstice 2:1 (0:0). Prvú šancu mal Barčák, potom hrozili aj hostia - Farkas (nastrelil žrď) a dvakrát Andódi. V 45. min. Čentešovu strelu bravúrne vytlačil gólman. Po obrátke oba tímy pridali a prišli aj góly. Po faule Tánczosa na Varga otvoril skóre Barčák. Andódi potom prihral Iviczemu na vyrovnanie. Rozhodol opäť Barčák, keď dorážal center Hlinického.
Góly: 52. (11 m) a 76. A. Barčák - 63. J. Ivicze. R A. Takács, 180. Č. VODA: Jasovský - Vrábel, Czödör, Augustín, Černohous, A. Varga, Hlinický, Paxián (87. Szakólczi), Z. Király (65. Deák), Barčák, Čenteš. TRSTICE: Gróf - Berényi, Oláh, Tánczos, L. Juhos (62. Bartalos, 80. Bögi), K. Varga, Farkas, Szöcs, Ivicze, A. Juhos, Andódi.

Ohrady - Veľký Meder 2:1 (2:0). Domácim vyšiel prvý polčas. Prvý gól po osi Méhes - Csicsay - Tomčala, druhý po rohu Suchého trafil jarný strelec Jávorka. Druhé dejstvo domáci veľmi dobre zvládli takticky, s výnimkou strely Maixnera z otočky. Niekoľko šancí bolo na oboch stranách, ale skóre sa už nezmenilo.
Góly: 22. L. Tomčala, 29. V. Jávorka - 67. Š. Maixner. R Majer, 450. OHRADY: M. Bugár - Boráros, Méhes, Sokolík, Čmehýl - Tomčala (72. I. Bugár), Suchý (89. Zsákovics), Jávorka, Zsigrai - Csicsay (33. Sárkány), Bognár. V. MEDER: Kobr - L. Varga (46. Ágh), Olejník, D. Varga, P. Nagy - Buka, Maixner, D. Nagy, Bajnok (46. Rácz) - Zlacký, Strelec (60. Érsek).

Močenok mal voľno.

ZOSTAVA KOLA: T. Bindics (Zlaté Klasy) - M. Vrábel (Č. Voda), M. Méhes (Ohrady), A. Vaško (Šintava), M. Lelkes (Vrakúň) - R. Lukáč (Šintava), F. Hlinický (Č. Voda), M. Kósa (Vrakúň) - J. Török (O. Potôň), J. Sercel (Váhovce), L. Molnár (Zlaté Klasy).

KOLO V KOCKE
* Šintava prvý raz vyhrala vonku.
* Veľký Meder získal na jar v troch zápasoch len tri body.

Pata odstúpila zo súťaže.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 17 - A. Barčák (Čierna Voda), 14 - T. Méhes, M. Kósa (Vrakúň), 12 - J. Tomasovics (Trh. Hradská), 11 - R. Borš (Váhovce), F. Czanik (Vlčany), 10 - M. Šuhay (Šintava), L. Csandal (Veľké Úľany), M. Strelec (Veľký Meder).

1. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.