Piatok, 22. jún, 2018 | Meniny má Paulína

Víťazný vstup slovenských junioriek

Slovenské volejbalové juniorky v utorok zvíťazili v Nitre vo svojom úvodnom zápase na turnaji A-skupiny II. fázy kvalifikácie o postup majstrovstvá Európy nad Fínkami podľa očakávania hladko 3:0.

V stredu o 17.30 h čakajú na zverenky trénera Marka Rojka v športovej hale Olympia na Chrenovej Chorvátky.(Zdroj: ONDREJ BOBEK)

Slovenské volejbalové juniorky v utorok zvíťazili v Nitre vo svojom úvodnom zápase na turnaji A-skupiny II. fázy kvalifikácie o postup na septembrové majstrovstvá Európy v Srbsku nad Fínkami podľa očakávania hladko 3:0.

NITRA. Severanky kládli väčší odpor iba v prvom sete, v ktorom dokázali získať 20 bodov. V ďalších dvoch hrách už dominovali pod sieťou domáce reprezentantky, ktoré súperkám dovolili uhrať iba po 18 bodov.

Slovensko - Fínsko 3:0 (20, 18, 18).

Zápas trval 80 minút, rozhodovali: Kovář (ČR), Miklošičová (Slovin.), 200 divákov.

Slovensko: Abrhámová, Drobňáková, Palgutová, R. Kubaliaková, Smataníková, Kóšová (libero: Nikmonová, striedali: Kostelanská, T. Crkoňová).

Fínsko: Kyllonenová, Vilponenová, Hurskainenová, Smolanderová, Alanková, Tikková (libero: Hiekková, striedali: Lahtiová, Kosonenová).

Do druhého setu nastúpili Slovenky s Kostelanskou na poste smečiarky a práve ona sa postarala úspešným blokom o prvý brejk na 4:2. Po nechytateľných podaniach Abrhámovej a Kostelanskej, skvelých zákrokoch na sieti v podaní Drobňákovej, ďalšom ese Kóšovej a výborných blokoch Palgutovej viedli Rojkove zverenky už 14:5. V týchto momentoch dominovali Slovenky vo všetkých činnostiach. V závere viedli domáce reprezentantky už 22:10, ale Fínkam sa podarilo znížiť na 24:15 a dokázali ešte odvrátiť tri setbaly. Nakoniec ich snahu ukončila Abrhámová, ktorá uzavrela set na 25:18.

V tretej hre to bolo do prvého technické oddychového času vyrovnané, po ese Kubaliakovej, ktorá sa vrátila na ihrisko, však spokojnejšie išli oddychovať Slovenky, ktoré viedli 8:6. Fínky však opäť pohrozili a dokonca sa po druhý raz v zápase dostali do vedenia - 10:9. Potom sa však už presadzovali favoritky. V závere viedli 20:14 a aj keď na definitívne ukončenie zápasu opäť potrebovali tri pokusy, nakoniec Kóšová premenila mečbal a po víťazstve 25:18 sa tešili slovenské juniorky z víťazstva 3:0.

Po zápase:

Marek Rojko, tréner Slovenska: "Teší nás víťazný vstup do turnaja. Bol to ťažký zápas. Fínky vôbec neboli takým slabým súperom, ako by si niekto mohol myslieť. Počas zápasu pracovali a našli naše slabiny, ktoré sa veľmi dôsledne snažili využiť. Sme jednoznačne lepšie ako Fínky, ale na našich mladých hráčkach bolo vidieť miernu nervozitu, pretože to bol úvodný zápas na turnaji. Súpera sme zatlačili servisom, boli tam výborné zákroky v obrane. Trochu chyby boli na prihrávke a v útoku, ale o nich vieme a musíme ich riešiť. Je to cenné víťazstvo. Splnili sme všetky úlohy, ktoré bolo potrebné v tom zápase vyriešiť, pomohli nám aj striedania na krajnej pozícii, keď Kostelanská v záverečnej fáze prvého a v úvode druhého setu pomohla. V každom prípade je variant, s ktorým sme nastúpili do dnešného zápasu použiteľný, aj keď v stredu proti Chorvátsku spravíme asi zmeny v zostave.“

Kvalifikácia o postup na ME junioriek - utorok:

Čierna Hora - Grécko 0:3 (-15, -18, -10).

Chorvátsko - Belgicko 0:3 (-25, -19, -22).

1. Máte nad 40? Skontrolujte si, či je Vaše srdce skutočne zdravé
  2. Kreditná karta – áno alebo nie
  3. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  8. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  9. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  10. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Nová charita nebude prevádzkovať nocľaháreň

Farská charita funguje na báze dobrovoľníctva, v súčasnosti má pätnásť členov.

Prišiel na zápas piatej ligy ako divák, ale odohral celých 90 minút. Ako 54-ročný

Výčapy-Opatovce mali v nedeľu v piatoligovom zápase asi najstarší útok široko-ďaleko. Dvaja hráči mali spolu 96 rokov!

Do Nitry prídu hokejbalisti z celého sveta. Pozrite si rozpis zápasov

Majstrovstvá sveta juniorov v hokejbale sa budú hrať v piatich vekových kategóriách. V akcii budú aj mnohí Nitrania.

Škola si zriadila učebňu v prírode. Investor tam chce postaviť byty

Členovia rodičovského združenia rozbehli petičnú akciu za záchranu zelene.

Sereď zdolala FC ViOn 4:0, Jarábek sa rozlúčil s deviatimi hráčmi

Nováčik prvej ligy v prvom prípravnom zápase skúšal 10 nových hráčov a na trávniku dominoval.