Štvrtok, 19. október, 2017 | Meniny má Kristián

Slovenské juniorky zdolali aj Chorvátky

Slovenské juniorky zvíťazili aj vo svojom druhom zápase na volejbalovom kvalifikačnom turnaji v Nitre o postup na septembrové majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie v Srbsku, keď v stredu zdolali svoje rovesníčky z Chorvátska 3:1.

Zajtra nastúpia naše reprezentantky proti výberu Čiernej Hory, hrať sa začína o 17.30 h v športovej hale Olympia na Chrenovej.(Zdroj: ONDREJ BOBEK)

NITRA. Po utorkovom víťazstve 3:0 nad Fínkami majú teda plný počet bodov a dostali sa aj na čelo aktuálnej tabuľky.

Slovensko - Chorvátsko 3:1 (12, 20, -23, 22).

Zápas trval 110 minút, rozhodovali: Kraljevičová (Slovin.), Simonovič (Srb.), 200 divákov.

Slovensko: Abrhámová, Drobňáková, Palgutová, Smataníková, Kóšová, Krišková (liberka: Nikmonová, striedali: Lukáčová, T. Crkoňová, Kostelanská).

Chorvátsko: Pejičová, Šimencová, Pastuovičová, Miljaková, Šainiová, Šegotová (liberka: Baričová, striedali: Bazinová, Juričová, Žmireová).

Aj úvod druhého setu zverenkyniam trénera Rojka vyšiel a pri servise Smataníkovej sa dostali do vedenia 3:0. Prišla však séria chýb v útoku a o chvíľu už viedli Chorvátky 6:5 a následne 8:6. Aj keď mladé Slovenky s podporou v hľadisku vyrovnali na 10:10, Chorvátky im opäť ušli tentoraz až o tri body. Potom sa zranila chorvátska blokárka Pejičová a so zraneným kolenom nedokončila stretnutie. To využili domáce hráčky a do druhého technického oddychového času už ony išli s najtesnejším náskokom 16:15. Koncovku setu potom zvládli slovenské volejbalistky brilantne a druhé dejstvo vyhrali 25:20.
Liberka juniorskej reprezentácie Slovenska Lucia Nikmonová. FOTO: ONDREJ BOBEK

V treťom sete prakticky celý čas viedli Chorvátky. Slovenky nevedeli nájsť vhodný recept na prekonanie kvalitného súperovho bloku. Chorvátky dostali krídla, naopak domáce hráčky začali robiť chyby. V závere síce stiahli náskok súperiek z hrozivých 15:22 na 21:22 a o chvíľu po bloku Táni Crkoňovej vyrovnali na 23:23, ale set nakoniec získali Chorvátky, keď ho ukončila esom Bazinová.

Vo štvrtom dejstve zmenil tréner Marek Rojko nahrávačku, na ihrisko prišla Lukáčová. Po vyrovnanom začiatku dokázali Slovenky ujsť súperkám o 7 bodov - 16:9. Ani tento stav však nezlomil húževnaté Chorvátky, tie sériou piatich bodov v rade takmer vyrovnali. Záver bol dramatický, ale po poslednej lopte z rúk kapitánky Palgutovej sa tešili slovenské juniorky.

Po zápase:

Marek Rojko, tréner Slovenska: „Chorvátsko ukázalo, že je veľmi ambiciózny a dobre pripravený súper. Chorvátky sme si už od včera dobre rozobrali. Hráčky nastúpili kvalitne pripravené a disciplinovane plnili naše pokyny. V prvom sete nám všetko vyšlo a vyhrali sme ho hladko. Chorvátky to však nevzdali a v druhom sete dlho viedli. Spravil som dvojstriedanie, ktoré vyšlo a pomohlo to. Bol to dôležitý moment zápasu. V treťom sete sa Chorvátky rozbláznili, my sme mali veľmi veľa chýb na servise aj v útoku a to sa prejavilo. Zápas sme mohli vyhrať aj 3:0, ale po našej sérii siedmich bodov prišiel zbytočne pokazený servis. Napriek tomu som veľmi rád, pretože zápas mohol dopadnúť všelijako. Víťazstvo je cenné, Chorvátky odohrali tu na turnaji druhý výborný zápas a my sme radi, že sme ich zdolali.“