Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky
AKTUALIZOVANÉ O FOTOGRAFIE

Zlatomoravčania s tromi bodmi z Liptova

Futbalisti Zlatých Moraviec boli u prvoligového nováčika favoritom, čo na ihrisku potvrdili, Liptákom zobrali štít domácej neporaziteľnosti a vrátili sa do čela tabuľky prvej ligy.

Hráči FC ViOn gratulujú dvojgólovému strelcovi Romanovi Slobodovi.Hráči FC ViOn gratulujú dvojgólovému strelcovi Romanovi Slobodovi. (Zdroj: Michal Paška)

I. liga – dohrávka 20. kola: Liptovský Mikuláš - Zlaté Moravce 1:3 (0:1)
Už v 8. min Sloboda na dvakrát otvoril gólový účet zápasu - najkôr po rohu hlavičkou trafil len do brvna, no dorážka už skončila v sieti. V 15. min sa o slovo prihlásil domáci Bella, ale jeho strela po centri Líšivku skončila v náručí brankára hostí. O minútu mali domáci šťastie - brankár len končekmi prstov vytlačil na roh strelu Orávika. V závere prvého dejstva vyzerala pekne akcia Bellu - ten našiel pred šestnástkou Majerníka, s ktorým si ale hosťujúci obrancovia poradili.
Sedem minút po prestávke Orávik bol po peknej akcii v šanci, ale nepatrila k tým nebezpečným. V 55. min ten istý hráč výborne nahral Pavelkovi, ten ale tutovku nepremenil. V 67. min sa v domácej šestnástke dobre zorientoval Pavelka - 0:2. Zmeniť nepriaznivý stav skúšal Kapláň, ale jeho strela v 85. min išla nad bránku. O dve minúty znižoval domáci Rezer. O vyrovnanie sa mohol v nadstavenom čase postarať Bezák, ale jeho pekná strela išla vedľa bránky. Klinec do rakvy uštedril domácim v samom závere svojim druhým presným zásahom Sloboda.

Góly: 87. Rezer - 8. Sloboda, 67. Pavelka, 90+. Sloboda.
R Pavlík, ŽK: Bella, Rezer – Sloboda, 1100 divákov.
L. MIKULÁŠ: Šavol - Pekár, Kandera, Š. Majerník, Kapláň, Šupej, Bezák, Líšivka (39. Rezer), Bella (60. Demko), Pitoňák, Virgala (60. Ďanovský).
FC VION: Kuciak - Pavlenda, P. Majerník, Klabal, Janečka - Sloboda, Babic (71. Hözl), Kuračka, Orávik (82. Ondrejka) - Candrák, Pavelka.

Hlasy trénerov

Vladimír Rusnák st., tréner Liptovského Mikuláša: "Začiatok bol z našej strany aktívny, po inkasovanom góle sme znervózneli a hrali v kŕči. Po prestávke nám chýbal pohyb, nasadenie, kazili sme prihrávky. V závere sme na obrat nemali síl, víťazstvo hostí je zaslúžené."

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec: "Vedeli sme, že Liptovský Mikuláš nebude ľahkým súperom, no nakoniec prehral prvýkrát na domácom trávniku práve s nami, čo nás teší. S tromi bodmi, ktoré sme získali zaslúžene, som spokojný. Chalani dodržali taktické pokyny."

Druhý výsledok dohrávky 20. kola:
MFK Dolný Kubín - FK Púchov 3:4 (1:3), 23. Dutka, 62. P. Čarnota, 67. Lejko - 11. a 69. Jurga, 13. Martinka, 42. Riška.

5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 920

Adam Dauda v piatok odkorčuľoval bezmála 14 minút v treťom útoku Nitry.

Nebola pravda, že som sa nechcel vrátiť, odkázal šikovný center a po 59 dňoch sa zase zjavil v útoku Nitry.