Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
AKTUALIZOVANÉ 21:45

Futbalisti Šale po zmene trénera vyhrali, uspel aj vedúci FC ViOn

V stretnutí prvej futbalovej ligy Michalovce - Šaľa sa zrodilo prekvapenie. Hostia, prvýkrát vedení Martinom Babincom, získali len tretie víťazstvo v sezóne. Z posledného miesta sa však neodpútali. Zlaté Moravce vo večernom zápase porazili Lučenec 3:0.

V červenom drese obranca Šale Krajník.V červenom drese obranca Šale Krajník. (Zdroj: Jaroslav Čúrny)

V stretnutí prvej futbalovej ligy Michalovce - Šaľa sa zrodilo prekvapenie. Hostia, prvýkrát vedení Martinom Babincom, zvíťazili 1:0. Z posledného miesta sa však neodpútali.

I. liga - 26. kolo: Michalovce - Šaľa 0:1 (0:1)
Prvé možnosti na skórovanie boli na domácej strane, po štyroch minútach hry skončil únik Ľubarského na brankárovi Šale a po následnom centri Zahradníka z ľavej strany kapitán domácich mieril zblízka vedľa brány. Hostia odpovedali strelou Čirika, s ktorou si brankár Pillár poradil. Ďalšiu možnosť mali domáci v 24. minúte, tvrdá strela obrancu Blahutu poriadne natiahla brankára Kolmokova. O štyri minúty neskôr centroval z pravej strany Ľubarskij, dlháň Sninský mieril hlavou nad. Po polhodine hry našiel Šaľan Čirik v pokutovom území Vyskoča, ale ten vo výhodnej pozícii loptu netrafil. V 32. minúte najprv strieľal domáci Hreško, brankár Kolmokov si poradil. Okamžite založil protiútok, lopta sa dostala ku Kiškovi, ktorý krásnou strelou ľavačkou otvoril skóre. O minútu neskôr sa mohli hostia radovať opäť, Lalák spätne uvoľnil Oberta, ale ten z dobrej šance mieril vysoko nad. Po prestávke sa dobrú polhodinu hralo takmer výlučne na polovici hostí, ale tí sa bránili dobre a domácich do väčších šancí nepúšťali. V 48. minúte pálil Zahradník vedľa, o štyri minúty neskôr priamy kop Hreška vyškriabal brankár hostí nad bránu. V 62. minúte domáci Pavlovčák spätne našiel Ľubarského, ktorý poslal loptu vysoko nad. Michalovce naďalej skúšali šťastie streľbou z diaľky, pokusy Zahradníka a Hreška mierili vedľa. Hostia napokon svoje víťazstvo ubránili a Michalovce po druhýkrát v jarnej časti vyšli doma naprázdno.

S loptou Lancz, v červených dresoch ešte zľava Vyskoč, Mujkoš a vzadu strelec Kiška. Foto: Jaroslav Čúrny

Gól: 32. Kiška.
R Ježík, ŽK: Hreško, Ruskovský, Mižík - Tomiš, 580 divákov.
ZEMPLÍN: Pillár - Blahuta, Mižík, Vajda, Uhľár - Ruskovský (67. Viskup), Hreško, Pavlovčák, Zahradník (87. Tatár) - Ľubarskij, Sninský (63. Šitov).
DUSLO: Kolmokov - Tomiš, Krajník, Mujkoš, Devečka - Obert (63. Uzola), Lancz, Čirik - Vyskoč (74. Zajac), Lalák - Kiška (86. Peťovský).

Hlasy trénerov

Vladimír Rusnák ml., Michalovce: „Šaľa v Michalovciach potvrdila, že nepatrí na posledné miesto tabuľky. Od úvodu hrala veľmi ofenzívne, čo dokumentovala pekným gólom Kišku. Po prestávke sme si vytvorili územnú prevahu, mali sme viac z hry, ale vyrovnanie sme sa nedočkali.“

Martin Babinec, Šaľa: „Naším prvoradým cieľom bolo presadiť sa strelecky. Preto som zostavu naladil ofenzívne. Celé prvé dejstvo sa nieslo v tomto duchu a odmenou pre nás bol gól Kišku. Po zmene strán sme sa zamerali na defenzívu, hráči si poctivo plnili svoje povinnosti, všetky nebezpečné pokusy domácich včas eliminovali. Toto víťazstvo má pre nás veľkú cenu a pevne verím, že sme sa psychicky naladili na lepšie výsledky i výkony, než tomu bolo doposiaľ.“

FC ViOn Zlaté Moravce - LAFC Lučenec 3:0 (1:0)

Skóre rušného duelu otvoril v 9. minúte Orávik, ktorého strela spoza 16-tky aj s pomocou teču obrany hostí skončila v sieti. V rozpätí 15 minút spáli vyložené šance domáci kanonier Pavelka. Po zmene strán v 50. minúte Orávik elegantne vysunul Slobodu, ktorý zoči-voči Michalkovi upravil na 2:0. Hostia sa snažili o skorigovanie výsledku, ale ich snaha končila pred pokutovým územím. V 85. minúte parádne sólo zakončil domáci kapitán Kuračka presnou strelou k žrdi. Víťazstvo favorita je zaslúžené a opäť ho posunulo o krok bližšie k Corgoň lige.
R Sedlák, ŽK: Červínek, Golian (obaja Lučenec), 1076 divákov
Góly: 9. Orávik, 50. Sloboda, 85. Kuračka.

Ostatné výsledky

Dolný Kubín - Rimavská Sobota 2:1 (1:1), 36. Čarnota, 62. Lejko - 13. Vargic.
Púchov - Ružomberok B 0:1 (0:0), 52. Pekár.

10. Šaľa 21 3 9 9 9:28 18 (-12)
Podbrezová odstúpila zo súťaže, Prievidza bola po troch kontumáciách vylúčená.

Program 27. kola
17. 4. o 16.00 h Šaľa - L. Mikuláš (Leško), R. Sobota - FC ViOn (Pavlík), Lučenec - Trenčín, 18. 4. o 10.30 h Ružomberok B - Michalovce, Púchov a D. Kubín majú voľno.

1. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  5. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  6. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. Hygge ako životný štýl
  9. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Odberné miesto na covid.

Číslami sa radí medzi mestá s najhoršími výsledkami.

1 h
Po koncerte 7:0 v Liptovskom Mikuláši si dnes Nitrania užívajú voľno.

Nitrianska pohľadnica z Liptova - najvyšším víťazstvom sezóny na štvrté miesto, prvá nula Cowleyho, štvorbodový Tvrdoň, zranený Hrnka.