Štvrtok, 17. august, 2017 | Meniny má Milica

Soboňa hrdinom Ludiniec

III. LIGA. Galanta získala prvé jarné body. *Gabčíkovo nevyhralo už 6 kôl. *Šamorín neprehral 13 kôl a zvýšil náskok na čele.

Šamorín porazil Domanižu 3:1 a je prvý. Vpredu v modrom Buchel.(Zdroj: Ján Čikovský)

Bánovce - Ludanice 5:1 (3:1)
Už v 4. min. trafil do šibenice Hošek - 1:0. Vzápätí mohol ten istý hráč pridať aj druhý gól. Ludanice vyrovnali Ondrušom z penalty po faule. Domáci však šli do vedenia po strele Gregušku z 30 m a v závere prvého polčasu zvyšoval z priameho kopu Decký. Po zmene strán ovládli hru Bánovce, v 48. min. penaltu Pavloviča kryl Šemrinec. Bánovce však čoskoro pridali aj štvrtý gól, keď sa opäť presadil aktívny Hošek. Posledné slovo mal striedajúci Pavlík. Ludanice tak pokračujú v nepresvedčivých výkonoch.
Góly: 4. a 59. Hošek, 34. Greguška, 42. Decký, 90. Pavlík - 23. Ondruš (11 m). R Marinčák, ŽK: Škultéty, Hošek - Kluka, Oravec, 400 divákov. OFK METACOLOR: Šemrinec - Lontoš (57. Jakubička), Dobiáš (52. Šiška), Kluka, Ondruš, Farkaš, Vurčík, Kapusta, Oravec, M. Krško (76. Varga), Krkoška. Tréner M. Lintner.

ČFK Nitra - Topoľníky 2:0 (0:0)
V 22. min. v dobrej pozícii hlavičkoval tesne nad F. Dedič, nebezpečná bola aj strela Horňáka. Po polhodine hry sa zastreľoval Charizopulos. V závere prvej časti pohrozil Látečka, jeho letiacu loptu odhlavičkoval do bezpečia z bránkoviska Šelmeci. V 51. min. s námahou vyboxoval Novakovičovu strelu brankár Várady, o minútu už ale kapituloval. Z bieleho bodu sa presadil domáci kapitán, ktorý kopal penaltu za ruku Kosára. Poistku pridal v 71. min. po centri Serenčéša nepokrytý R. Borčin, ktorý rozhodol o troch bodoch pre neho netradične hlavou.
Góly: 52. Šelmeci (11 m), 71. R. Borčin. R Otiepka, ŽK: Bližnák, R. Borčin, Šelmeci - Kosár, Frühvald, 150 divákov. ČFK: N. Borčin - M. Dedič, Mošať, Šelmeci, Horňák - F. Dedič, Novakovič (75. Buday), Bližnák, Serenčéš (89. Torricelli) - R. Borčin (86. Ma. Tóth), Charizopulos. Tréner J. Kostoláni. TJ: Várady - Tinák, Kosár, Braun, Látečka - Vencel, Peciar, Mandák, Rózsa (72. Novota) - Frühvald, Dékány. Tréner R. Prokop.

P. Bystrica - Gabčíkovo 4:2 (1:1)
V 24. min odcentroval Kubovich, Šebíkovou hlavičku brankár vyrazil pred Masaryka a ten otvoril skóre. V 45. min po signále z rohu Hamar po Nagyovej prihrávke trafil šibenicu - 1:1. Druhý polčas priniesol väčšiu snahu domácich, ktorí mali viacero pokusov. V 67. min po Hamar umiestnenou strelou dostal hostí do vedenia. Domáci pridali, Bartalos ešte vykopol z čiary, ale Pauer už hlavou vyrovnal. V 82. min po pretiahnutom centri Bednár poslal loptu zblízka do siete a Šebík popod brankára pečatil.
Góly: 24. Masaryk, 78. Pauer, 82. Bednár, 88. Šebík - 45. a 67. Hamar. R Černák, ŽK: M. Hedera, Végh, 60 divákov. TJ: Izsmán - Végh, Bartalos, Kiss, Soós, Milan, Šnegoň, Hamar, Varga, Nagy (Kállai), Rybár (83. Keszegh). Tréner V. Milan.

Sereď - Led. Rovne 1:1 (0:1)
V úvode neplatil gól Valentoviča pre ofsajd. Potom spálili svoje šance Sereďania Hindák s Pechom. Známe nedáš-dostaneš sa potvrdilo, keď sa po rohu presadil hlavou Prekop - 0:1. Zaujímavý moment potom prišiel až krátko po prestávke, keď proti Kasajovmu nájazdu zatiahol „ručnú“ gólman Kováč a bol vylúčený. Z penalty Hindák vyrovnal. Aj napriek oslabeniu mali „sklári“ ďalšiu tutovku, ale Prekop v nájazde prekopol. Potom sa na druhej strane po strele Hindáka triaslo brvno brány hostí. Záverečný drvivý tlak Serede už gól nepriniesol. ŠKF neprehral už 9 stretnutí, ale strata bodov domácich nepotešila.
Góly: 52. Hindák (11 m) - 30. Prekop. R F. Farkaš, ŽK: Lipovský, Guláš, K. Vaško, ČK: 52. L. Kováč (LR), 330 divákov. ŠKF: Javor - K. Vaško, Guláš, Vermeš, Lipovský, M. Svátek, Kasaj, Valentovič (46. Penciak), Hindák, Gál, Pecho. Tréner T. Meszlényi.

V. Ludince - Piešťany 3:2 (0:1)
V Ludinciach sa hral parádny zápas. Už v 8. min. Kardoš prepasíroval loptu za Vargu – 0:1. Vyrovnať mohol Hlaváčik, ale jeho hlavička letela mimo Krajčoviča. Hneď po zmene strán ušiel Dálnoky, ktorého obrana hostí faulovala a Petráš sa pri týchto situáciách nezvykne mýliť - 1:1. Hral sa naďalej útočný zápas, hlavne z domácej strany, ale v 74. min. zmrazil divákov po peknej kombinácii Gvozdenovič. Domáci sa ale nevzdávali, vystupňovali tempo a v 88. min. Soboňa vyrovnal. O minútku prišla pred Krajčoviča ďalšia centrovaná lopta, ktorá sa odrazila ku Soboňovi a ten definitívne rozhodol - 3:2.
Góly: 47. Petráš (11 m), 88. a 89. Soboňa - 8. Kardoš, 74. Gvozdenovič. R Peťovský. ŽK: Bacigál, Petráš, Soboňa - Kardoš, Vyskoč, Kukuč, 300 divákov. DRUŽST.: Varga - Bacigál, Dálnoky (67. Flídr), Fekiač, Hlaváčik, Kasana, M. Kosák, A. Kosák, Soboňa, Petráš (89. D. Števko), Dulai. Tréner L. Éhn.⋌ J. KOSÁK

Galanta - Dubnica B 2:0 (2:0)
Prvú veľkú šancu mali domáci, Tomaček bombou z 25 m vyskúšal Letkovu pozornosť. Vzápätí však Tomaček zahral roh a Krullova delovka skončila v sieti - 1:0. Hostia kontrovali Gorelkom, ktorý však minul. V 21. min. aktívny Tomaček našiel centrom T. Vargu, ktorý lízol hlavou na 2:0. Z domácich hráčov opadla nervozita, prebrali iniciatívu a vytvorili si aj ďalšie šance. Druhý polčas zahájil Tomačekov projektil z 20 m, ktorý Letko s námahou vyrazil. Hostia mohli znížiť v 61. min., Vavrík však trafil iba ľavú žrď. Domáci mali istotu na svojich kopačkách a po sérii štyroch prehier zaslúžene zvíťazili. Víťazstvo mužstvo venuje Jankovi Franciscimu a želá mu skoré uzdravenie.
Góly: 11. Krull, 21. T. Varga. R Santa, ŽK: Vaňo, 500 divákov. SLOVAN: Valenský - Kopčan, T. Varga, Lošonský, Vaňo, Méry (83. Halák), L. Varga, Mačica, Krull, Tomaček, Krajčovič (86. Ostrožanský). Tréner J. Hodúr. ⋌P. TOMIČ

Neded - Palárikovo 1:1 (1:0)
Domáci si hneď v úvode vytvorili sľubné šance, Beták prestrelil z 3 m. V 10. min. poslal Neded do vedenia Molnár, ktorý premenil penaltu po ruke jedného z obrancov. V 13. min. Mihalík opečiatkoval brvno a žrď Prohászkovej brány. Hostia otvorili hru a volej Pánika bravúrne zlikvidoval Veselý. Do kabín mohol prikrášliť vedenie Beneš, ale obetavo zachránil Drienovský. Po obrátke mal viac z hry Neded, Machovu delovku vyrazil hosťujúci gólman a hlavička Bogoru tesne minula cieľ. V 64. min. sa v šanci ocitol agilne hrajúci Beneš, ale obrana hostí odolala. Hostia, ktorí prišli s cieľom bodovať, hrali v závere vabank a ovládli stred poľa. V nadstavenom čase sa do lopty oprel Žembera a z 25 m zariadil deľbu bodov.
Góly: 10. Molnár (11 m) - 90+. Žembera. R Gašparovič, ŽK: Beták - Žembera, Ďuriš, 400. FC: Veselý - Beták, Bakita (66. Ambruš), Meszároš, Molnár, Kovács, Mihalík, Mach, Beneš (90. Pátek), Bogora, Ivanič (79. Varga). Tréner Kobora. OTJ: O. Prohászka - Pánik, Poláček, Žembera, Drienovskký, Mikla (55. Ágh), Holka, Kompas (67. Simonics), Ďuriš, P. Molnár (78. Svýba), Bogyai. Tréner Kuťka.

Šamorín - Domaniža 3:1 (2:1)
V 8 min. sa v trme-vrme ideálne zorientoval Fekete a otvoril skóre. Ďalšiu šancu mali opäť domáci, ale strela Kopúňa tesne minula bránu. V polovici polčasu po rýchlom brejku Šamorína s koncovkou Buchela sa lopta zatrepotala v sieti i druhý raz. Hostia nečakane znížili krátko pred prestávkou pohotovým Kardošom. Po zmene strán to bol opäť Buchel, ktorí po centri Szöllösa vrátil domácim pokojné dvojgólové vedenie. Po hodine hry na druhej strane striedajúci Slyško v čistej šanci hlavičkoval tesne vedľa. A keďže v závere chýbali Buchelovi k hetriku centimetre, stav sa už nemenil.
Góly: 8. Fekete, 23. a 58. Buchel - 40. Kardoš. R Maršal, ŽK: Hudek, Král, 300 divákov. ŠTK: Gašperík - Végh, E. Soós, Fulmek, Fekete (88. Fráz), Mezovský (80. Hamuľák), Vaško, Kopúň, Buchel, Pinte (70. Valach), Szöllös. Tréner A. Pinte.

ČFK - Topoľníky 2:0. Zľava F. Dedič, Rózsa, R. Borčin (na zemi) a Látečka.

1. Šamorín 20 10 7 3 40:22 37 (+7)
2. Bánovce 20 10 5 5 38:16 35 (+5)
3. Piešťany 20 9 6 5 34:18 33 (+3)
4. Palárikovo 20 9 5 6 29:27 32 (+2)
5. Dubnica B 20 9 4 7 30:26 31 (+1)
6. Topoľníky 20 9 2 9 32:31 29 (-1)
7. ČFK Nitra 20 7 7 6 26:25 28 (-2)