Streda, 16. august, 2017 | Meniny má Leonard

V nedeľu ťahák v Nitre

I. LIGA ŽIEN. Favoriti pred nedeľňajším derby nezaváhali.

Čadca - HK Nitra 26:30 (10:15). Domáce sa síce ujali vedenia, no priebežný stav sa v prvom dejstve neskôr prelieval z jednej strany na druhú. V polovici polčasu si začali hostky vypracovávať trojgólový náskok, ktorý ešte do prestávky zvýšili na rozdiel piatich gólov. Po obrátke pokračovali Nitrianky vo svojej hre, po čase však nekoncentrovanosťou v jednotlivých fázach zápasu začali kopiť technické chyby, nepremieňali vyložené príležitosti, a to Kysučanky trestali z protiútokov. Napokon znížili až na konečných 26:30.
R Gábriš a Rídl, pok. hody: 6/5 - 3/3, vylúčenia: 2 - 3, 50 divákov.
HK: Zelenáková, Bibeňová - Behinská 4, Guzmická 3, Korytárová 8, Kvasňovská 4, Rísová 3, Vachová 2, Halmová 3, Lieskovská 3, Gabulová, Tvrdoňová.
Močenok - Senec 28:20 (14:10). V 6. min. viedli domáce hádzanárky 5:1, no s priebežným skóre sa rýchlo uspokojili, ich snaživý súper to využil a znížil (10:9). Močenčanky však potom opäť gólovo odskočili (12:10, resp. 14:10). Hráčky od Slnečných jazier sa ale nevzdávali a na začiatku druhého polčasu sa im podarilo vyrovnať (16:16), neskôr išli dokonca i do vedenia na 16:18. Domáce potom pridali na dôraze, vyrovnali (18:18) a najmä vďaka skúsenému duu Hanakovičová - Šalatová sa ujali vedenia (25:19). Svoj bezpečný náskok už do konečného hvizdu rozhodcu z rúk nepustili.
R Pokorný, Solárik, pok. hody: 4/3 - 2/2, vylúčenia: 2:5, 150 divákov.
JUNIOR: Lenčéšová, Straňáková - Demacseková 2, Szárková 4, Stanková, Šalatová 8, Gregušová 4, Muranová 1, N. Lencsésová 3, V. Lencsésová 4, Hanakovičová 5, Macháliková.
Ostatné výsledky: Nové Zámky - Nesvady 19:32, Modra - Zlatná n/O. 21:20, Košice - Bánovce 21:32, Senica - Modranka 36:22.
12. Nové Zámky 17 2 0 15 365:487 4
18. kolo - 17. 4. o 17.00 h N. Zámky - Bánovce , o 18.00 h Nesvady - Modra, Zlatná - Čadca, 18. 4. o 15.00 h Nitra - Močenok.