Futbalisti FC ViOn priviezli tri body z Gemera, kým ich prenasledovateľ z Trenčína neuspel v Lučenci. Šaľania doma opäť dosiahli nepopulárny bezgólový výsledok.

Futbalisti FC ViOn priviezli tri body z Gemera, kým ich prenasledovateľ z Trenčína neuspel v Lučenci.

I. liga - 27. kolo:
MŠK Rimavská Sobota - FC ViOn Zlaté Moravce 0:1 (0:1)
Líder mal na Gemeri územnú prevahu, ale otvoriť skóre mohol domáci Koristek. Ten však v 8. min nepremenil samostatný nájazd na brankára. U hostí bol aktívny najmä Pavelka, ktorý v 42. min po rohu Kuračku hlavou prekonal Prošovského. Domáci mali šancu na vyrovnanie v 70. min, ale po rohu Pisára hlavičkoval Géri vedľa.
Gól: 42. Pavelka.
R Pavlík, ŽK: Géri, Levický, Rubinc, Vargit - Pavlenda, Janečka, Chren, 517 divákov.

Šaľa - Liptovský Mikuláš 0:0
Domáci nastúpili bez potrestaného Tomiša, zraneného Vyskoča a špilmachra Laláka. Chemici začali nebojácne, keď súpera dostali pod tlak. Už v priebehu prvej polhodiny mohli Šaľania vyhrávať, ale Kiška s Čirikom neprekonali pozorného brankára Liptákov. Hostia síce pohrozili Bellom, ale Kolmokov preukázal svoje kvality. V 38. minúte po ideálnej prihrávke Uzolu nastrelil z 8 metrov nabiehajúci T. Obert vybiehajúceho Šavola. Po obrátke už malo Duslo navrch, ale bránka hostí bola zakliata. Po kolmici Čirika Kiška prudko prestrelil, Zajacovu delovku zneškodnil gólman a v 74. minúte Zajac z 12 metrov nastrelil spojnicu brvna a žrde. Hostia moli v závere ešte šancu, strelu Virgalu v 88. minúte vykopol s pomocou žrde Devečka.
Pred 183 divákmi rozhodoval Leško, ŽK: Krajník - Lišivka, Bella.
DUSLO: Kolmokov - T. Obert, Mujkoš, Krajník, Devečka - Pilo, Lancz, Uzola (66. Peťovský), Čirik - Zajac, Kiška (80. Cs. Takács).
Martin Babinec, tréner: „Chceli sme potvrdiť zisk troch bodov z Michaloviec, ale koncovka zlyhala. Pri gólových príležitostiach Oberta a Zajaca nás opustilo šťastie.“

Ostatný sobotňajší výsledok: Lučenec - Trenčín 2:0 (0:0), 65. Labun (11 m), 90.+ Szegedi.

1. Zl. Moravce 22 14 4 4 41:19 46 (+10)
2. Púchov 22 12 4 6 30:26 40 (+7)
3. Trenčín 22 9 11 2 36:16 38 (+5)
4. Lučenec 23 7 8 8 30:26 29 (-7)
5. R. Sobota 23 7 7 9 20:24 28 (-8)
6. Dolný Kubín 21 7 6 8 27:25 27 (-3)
7. L. Mikuláš 21 7 4 10 25:28 25 (-5)
8. Michalovce 21 6 5 10 17:23 23 (-10)