Streda, 20. september, 2017 | Meniny má Ľuboslav(a)

Vráble sú začarované, rezerva FC s úlovkom

II. LIGA: Ani v šiestom jarnom kole nezískali Vrábľania tri body. Rezerva Nitry priniesla plný zásah z Vrbového, podobne uspeli Nové Zámky v Dunajskej Strede.

Spartaku sa na jar naďalej nedarí, tentokrát prehral doma s Moravanmi kurióznym gólom. Na snímke šokovaný brankár Vrábeľ Straka.(Zdroj: Monika Golhová)

MFK Vrbové - FC Nitra B 1:3 (1:2)
V prvom polčase sa hostia prezentovali v lepšom svetle. V 6. min. Ivančík presnou strelou spoza 16-tky po zemi otvoril skóre. V 22. min. domácim nevyšiel ofsajd systém, zozadu si šikovne nabehol Bratský a pohodlne skóroval - 0:2. Hostia mohli svoje vedenie ešte zvýšiť, no viackrát sa vyznamenal domáci brankár Sedláček. V 42. min. priamy kop z 23 m zahrával Jelšic a loptu poslal ponad múr do siete. Blízko k vyrovnaniu mala hlavička Šima. Po polčase domáci získali v poli prevahu, ale na výsledku sa im nepodarilo nič zmeniť. Naopak hostia v nadstavenom čase využili otvorenú obranu Vrbovčanov a skóre duelu spečatil striedajúci Laca. Nitra si za nebojácnu hru tri body zaslúžila.
Góly: 43. Jelšic - 6. Ivančík, 22. Bratský, 90+. Laca. R Knopp, ŽK: Kuťka - Hunák, Gajdošík, ČK: 80. Hunák (N), 231 divákov. FC B: Foťko - Gajdoš, Hunák, Kaspřák, Pfeifer, Fiala (90+. Laca), Ivančík (83. Capek), Sailer, Gajdošík, Bratský, Zelenický (40. Zsebi). Tréner R. Barborík. PETER SEDLÁČEK

DAC Dunajská Streda B - FKM Nové Zámky 0:2 (0:2)
Hostia získali vedenie Košútom, keď domáci márne reklamovali ofsajd. Po štandardnej situácii zvýšil ten istý hráč z bezprostrednej blízkosti. Domáci v druhom polčase získali optickú prevahu, ale bránu ani vtedy neohrozili. Víťazstvo Novozámčanov bolo aj tak plne zaslúžené, lebo budili dojem kompaktnejšieho mužstva, presnejšie kombinovali a najmä v prvom polčase mali niekoľko vydarených streleckých pokusov z diaľky.
Góly: 10. a 29. Košút. R Staník. ŽK: Brunczvik, Habán, Medgyes. ČK: 77. Habán, 145 divákov. DAC B: Kuru - Ravasz (71. Harsányi), A. Lelkes, Ágh, Harbinderjit - Habenicht, Habán, Brunczvik, Hrnčiar (86. Bögi) - A. Németh, Medgyes. Tréner T. Zsákovics. FKM: Valenský - Hlavačka, Gašparík, Zsák, Cingel (90. Szabó) - Feješ, Bukovič, Horňáček, Andrášik - Košút (84. Hulínek), Jakubjak (75. Prohászka). Tréner J. Chovanec. ĽUDO PALÁGYI

Spartak Vráble - OTJ Moravany 0:1 (0:1)
V úvode to najprv z diaľky skúšal Glos. Potom sa až do gólového momentu hralo bez výraznejšej šance. Rozhodnutie prišlo, keď v 36. min. Glos priamy kop zo 45 m zatočil i vďaka vetru ponad zle postaveného Straku až do siete. Vrábľania prvýkrát pohrozili až v 42. min., ale Husár v čistej šanci hlavičkoval len do rúk brankára. Po zmene strán hrali hostia len to čo potrebovali. Až po hodine hry sa Spartak naštartoval, výsledkom čoho bola miestami až drvivá prevaha. Tú umocnilo ešte vylúčenie Hambáleka po zbytočnom dohrávaní súboja. V poslednej polhodine lepšie Vráble však kľúč k bráne Moravian nenašli. Strelu Charizopulosa Mikuláš vyrazil a Detko nedokázal skórovať ani do prázdnej brány. Táto dvojica mala i ďalšie šance, ale bez gólového efektu. A keď v závere nemierila medzi žrde ani hlavička Švajdu, Vráble ostávajú na jar bez víťazstva a doma stále bez bodu.
Gól: 36. Glos. R A. Somoláni, ŽK: Farkaš, Husár, Šándor, Švajda, Kupec - Kotula, Pivovarči, Otočka, Moravčík, Gligič, ČK: 70. Hambálek (M), 482 divákov. SPARTAK: Straka - Balko, Sepeši (46. Šándor), Husár, Korman (52. Charizopulos) - Nozdrovický, Gonda, Turčan (61. Kupec), I. Farkaš - Švajda, Detko. Tréner Süttö. ĽUBOŠ MODZGA

AFC Nové Mesto – MFK Topvar Topoľčany 3:0 (2:0)
Hráči Topoľčian začali zostra a vytvorili si viacero príležitostí, ich strely však neboli presné. Domáci sa tiež osmelili a po spresnení prihrávok sa presadil krásnou strelou M. Šebek - 1:0. Hostia i naďalej hrozili. Nevyužili však ani čisté gólové šance, aké mali Johancsik, Rantanen a Harbulák. V 43. min. nastrelená lopta našla Krajčíra a ten si pripísal vlastný gól - 2:0. Druhý polčas priniesol množstvo nepremenených príležitostí na domácej strane. S pribúdajúcimi minútami hráči Topoľčian čoraz viac faulovali, za čo si vyslúžili päť žltých kariet. Výborné striedanie vyšlo trénerovi domácich v 90. min, keď nastúpil mladý Miklovič a po necelej minúte na ihrisku upravil na konečných 3:0.
Góly: 20. M. Šebek, 43. Krajčír (vlastný), 90. Miklovič. R Sliš, ŽK: M. Šebek, Marček - Harbulák, Krajčír, Gajdoš, Gešnábel, Jančovič, 350 divákov. MFK: Anda - Harbulák, Moravčík, Ondrka, Krajčír, Čurgali, Balážik (46. Gešnábel), Rantanen (88. Meňhart), Gajdoš, Johancsik, Obi-Metzger (46. Jančovič). Tréner D. Liba. ROMAN BAJČÍK

Futbalisti Nitry B vyhrali vo Vrbovom. Foto: Peter Kollár

Ostatné výsledky 21. kola
Slovan jun. - Nemšová 1:0 (0:0), 90.+ Beňaška. J. Bohunice - Bernolákovo 2:1 (1:1), 27. Strečanský, 55. Mikláš - 23. Hall. Rača - Trnava B 0:0. Senec - Myjava 0:0.

15. Topoľčany 21 5 4 12 24:38 19 (-11)
16. D. Streda B 21 4 4 13 19:45 16 (-17)

Program 22. kola: 24. 4. o 10.30 h N. Zámky - Rača (Krivošík), o 16.00 h Topoľčany - D. Streda B (Špaček), 25. 4. o 16.00 h Nitra B - J. Bohunice (Hrdlička), Bernolákovo - Vráble (Gábor).

1. Slovensku hrozí blamáž: Úrady 25 rokov nerozhodli o pozemkoch slávneho rodu Foto 11 321
  2. Naraz odstúpilo celé vedenie dediny. Starosta hovorí o šikanovaní podnikateľom 8 757
  3. Primátor Galanty bol opäť pred súdom ako obžalovaný. Stojí za tým Gaulieder, tvrdí 580